Naujienos

Kniaudiškių g. 40
LT-37119 Panevėžys

Autorius Inga Rulienė (admin)

Minėdami Tarptautinę mokytojų dieną, gimnazijos mokytojai rinkosi į pasimatymą mokyklos kiemelyje. Gimnazistų lydimi buvo pakviesti aplankyti staigmenų stoteles. Visų dėmesį patraukė puošni senų knygų lankstinių sienelė-dekoracija. Čia visi mielai dalino fotografams savo šypsenas. Puošnia sage, gėlės žiedu, daina ir nuoširdžiais gimnazistų žodžiais pasveikinti mokytojai, dėkojo organizatoriams už malonų rytą, gerą nuotaiką, už šiltą pasimatymą.

Antrąją šventės dalį mokytojų kolektyvas praleido lankydamasis Radviliškio rajone, Pakiršinio dvare. Čia juos pasitiko edukacinės programos rengėjai ir pakvietė į bičių vašku kvepiantį kambarį. Greitai mokytojai rankose laikė pačių sukurtus natūralaus vaško dirbinius. O smagi „kelionė“ su traukinio bilietu visus įtraukė į linksmas geležinkeliečių istorijas.„Zuikiu“ važiavusieji neliko nepastebėti...

Šį rudenį į kolektyvą įsiliejo būrys naujų mokytojų. Linkime jiems rasti savitą dialogą su mokiniais, pakviečiant juos į atradimų kupinas veiklas. Su švente sveikiname naujokus: Ievą Kaškelytę (anglų k.), Zitą Navickienę (vokiečių k.), Dalią Kuosienę (gamtos mokslai), Donatą Bakšį (ekonomika), Jolantą Astramskienę (istorija), Mindaugą Yčą (fotografija), Nijolę Valčiukienę bei Svetlaną Šabaševą (spec. pedag.)

 

Autorius Inga Rulienė (admin)

2021-09-09. Saulėtą rugsėjo rytą, jungtinė II klasių mokinių grupė išvyko į edukacinę-pažintinę išvyką po Aukštaitijos dvarus. Pirmiausia aplankėme Rokiškio dvarą. Mokiniai klausėsi įdomaus gidės pasakojimo apie XVIII a. pab. – XX a. pr. Rokiškio dvaro sodybą, kuri yra viena iš vertingiausių klasicizmo-istorizmo laikotarpio sodybinių ansamblių Lietuvoje ir atliko užduotis, išmokdami skirti grafų Tyzenhauzų,  Pšezdzieckių ir Sapiegų herbus. Grožėjosi rūmų menėmis ir originaliais paveikslais, vaikščiojo išpuoselėtais dvaro parko takais, aplankė XX a. dievdirbio Liongino Šepkos drožinių ekspoziciją.

Kelionę tęsėme į Ilzenbergo dvarą. Dvaro parkas įkurtas įspūdingo landšafto vietovėje su dviem – Ilgio ir Apvalaso – ežerais. Istorinės parko-muziejaus erdvės skirtos svečių poilsiui, – išsaugotas ir išpuoselėtas šimtametis parkas su daugiau kaip 3 km ilgio pasivaikščiojimo takais ir laukine jo gyvūnija, įrašyta į Raudonąją knygą (šikšnosparniai, niūraspalvis auksavabalis), meniškos parko skulptūros, jaunavedžių pamėgta Meilės sala ir į ją vedantis tiltas. Parko puošmena – 500 metų istoriją menantis Ilzenbergo dvaro ąžuolas galiūnas. Susipažinę su dvaro ūkine veikla, iššifravę ir „nulaužę“ Cezario kodus, antrokai degustavo dvaro ūkyje gaminamus ekologiškus maisto produktus. Kad tai maistingas, natūralus ir sveikas maistas, sužinojo dalyvaudami tvaraus kulinarinio paveldo edukacinėje programoje „Darnoje su gamta vardan sveiko maisto ir žydresnės Baltijos jūros“.

Jau sutemus, išklausėme daug istorijų apie „Joniškėlio respubliką“ ir ėjome naktiniais Karpio dvaro parko labirintais. Naktinis pasivaikščiojimas, kraupių istorijų klausymas, žvaigždėtas dangus... paliko kiekvienam skirtingus įspūdžius.

Autorius Inga Rulienė (admin)
 Informuojame būsimus pirmokus:
 • Būsimųjų pirmokų sąrašai:  (atnaujinta 2021-07-30)
 • Naujai suformuotų klasių sąrašai bus skelbiami nuo liepos 26 d. gimnazijos skelbimų lentoje.
 • Informacija apie mokinius, priimtus į I gimnazijos klases, teikiama atvykus į gimnaziją bei telefonais: 8 656 66578 (raštinė), 8 656 66500 (dir. pavaduotoja ugdymui J.Ivanauskienė)
 • Informaciją pasitikslinti galėsite aukščiau nurodytais telefonais.
 • Mokymo(si) sutartį kartu su tėvais (globėjais, rūpintojais) kviesime sudaryti gimnazijos raštinėje rugpjūčio 17–30 dienomis nuo 7.30 val. iki 15.00 val. Susipažinkite – sutarties tekstas – priedas Nr.1 
 • Kartu su mokymo(si) sutartimi tėvai (kiti įstatyminiai atstovai) turės pasirašyti: informacinį pranešimą apie asmens duomenų tvarkymą, susipažinkite – priedas Nr. 3; sutikimą dėl vaiko asmens duomenų tvarkymo bendruomenės ir visuomenės informavimo apie įstaigos veiklą tikslu, susipažinkite – priedas Nr. 4
 • Prašome susipažinti su Duomenų apsaugos taisyklėmis – priedas Nr. 2.
 • Būsimų gimnazistų pirmasis sutikimas su klasių vadovais ir gimnazijos administracija vyks rugpjūčio 26 d. 12 val. gimnazijos aktų salėje.
 • Mokslo metų pradžios šventė vyks gimnazijos kiemelyje 2021 m. rugsėjo 1 d. Tikslų šventės laiką skelbsime gimnazijos svetainėje.
 • Rugsėjo 1-3 dienomis I klasių gimnazistus kviesime į dienos stovyklą, kurioje galėsite artimiau susipažinti ir susidraugauti.
 • Visi gimnazijos mokiniai privalo dėvėti uniformą (mėlynas švarkas su emblema). Mokyklinius švarkus, įsigyti galite UAB „Manovita“ Panevėžio filiale, Klaipėdos g. 36, Panevėžys, tel. 8 648991, https://www.uniformusiuvimas.lt/ . Dėl dėvėtų švarkų kreipkitės telefonu 8 656 66 522 (gimnazijos budėtoja).
 • Kviečiame susipažinti su siūlomu perskaityti literatūros kūrinių sąrašu, skirtu I gimnazijos klasei
 • Sveikiname tapus mūsų bendruomenės nariais. Linkime gražios ir prasmingos vasaros. Iki susitikimo!
Prašymo formos:


 Detali informacija apie priėmimą į gimnazijas

 


Prašymo forma (3 priedas)  į gimnazijų I klasesPrašymo forma (4 priedas)  į gimnazijų III klases

 
Panevėžio „Minties“ gimnazija el. erdvėse:

 

Autorius Inga Rulienė (admin)

 

Kasmet baigiantis mokslo metams skatinimo komisija džiaugiasi visu būriu šaunių gimnazistų, dėkoja jiems už puikų mokymąsi bei lankomumą, pasiekimus miesto ir respublikos olimpiadose, konkursuose, sportinėse varžybose, dalyvavimą renginiuose, projektuose bei aktyvią popamokinę veiklą.

 

 

 

2020-2021 m.m. padėka gimnazistams

 2019-2020 m.m. padėka gimnazistams

Autorius Inga Rulienė (admin)

Šiais laikais kalbėti apie tokią aktualią temą kaip gyvybė sudėtinga. Tačiau mūsų mokykla ryžosi. Ne veltui nuo 2020 m. sausio mėnesio mokykla yra STEAM tinklo narė. Jau šeštą kartą Panevėžio „Minties“ gimnazijoje vyko respublikinis rašinių konkursas „Gyvybė – dovana, branginkime ją“. Baigiamojo renginio dalyviai šį kartą susitiko per zoom platformą. Buvo patogu jame dalyvauti visiems rašiusiems mokiniams, mokytojams, svečiams: tereikėjo tik paspausti gautą nuorodą ir jau patenki į baigiamąjį renginį. O dalyvių sulaukėme iš įvairių Lietuvos regionų. Džiugu, kad yra mokyklų, kurios visada dalyvauja šiame konkurse. Tai Panevėžio „Vilties“ progimnazija, Kuršėnų L.Ivinskio gimnazija, Elektrėnų savivaldybės Semeliškių gimnazija, Vilkaviškio rajono Pilviškių „Santakos“ gimnazija, Kauno J. Grušo menų gimnazija. Iš viso į konkurso virtualią dėžutę įkrito 46 rašiniai. Tiek mokinių šiais metais pasiryžo kūrybiškai mąstyti apie gyvybės vertę ir trapumą, būtinybę ją saugoti.

Po kūrybinių minčių puokštės, po gimnazijos direktorės Ramutės Stasevičienės, Panevėžio miesto Švietimo skyriaus atstovių Minolės Petronytės-Kairienės bei Vilmos Bartašienės sveikinimų mokiniai turėjo galimybę susitikti su jauna rašytoja Neringa Tik. Daugiau negu prieš dešimt metų Neringa pirmuosius kūrinius parašė būdama mokinė „Prozos rudenėlio“ šventei, kuri tradicinė „Minties“ gimnazijoje. Neringa jauniesiems kūrėjams pasakojo apie save daug įdomių dalykų, patarė nebijoti, net nurodė, kur kreiptis, jei kuris mokinys sumanytų išleisti savo knygą, visi kartu mokėsi kurti pasaką. Mokytojai, kurie paskatino mokinius rašyti konkursui apie gyvybę ir konsultavo savo ugdytinius, turėjo galimybę virtualiai pakeliauti po Panevėžio miestą. Šios ekskursijos vadove tapo krašto šviesuolė, bibliotekininkė Albina Saladūnaitė. Ji supažindino su Panevėžio žmonėmis, kurie puoselėjo šio miesto kultūrą, jos gyvybingumą. Įdomiai ir emocingai Albina Saladūnaitė pasakojo apie Mariją Rusteikaitę, Juozą Zikarą, Kazimierą Paltaroką, Zaborskų šeimą, Joną Jablonskį, Salomėją Stakauskaitę ir, aišku, apie Gabrielę Petkevičaitę-Bitę. Savo ekskursiją užbaigė G.Petkevičaitės-Bitės žodžiais: „Mus gali išgelbėti tik dvasios šviesa“. Visi šie žmonės, anot lektorės, savo veikla ir skleidė tą dvasios šviesą.