Sėkmės istorijos – Saulius Račkauskas

Kniaudiškių g. 40
LT-37119 Panevėžys

Autorius Inga Rulienė (admin)
Kategorija:
 
 
Saulius Račkauskas, XVI laida, 2007 m.

Mokslininkas - tyrėjas gynybos technologijų srityje.
Specializacija: raketinės sistemos.

Gynybos Technologijų Instituto inžinierius bei
Kauno Technologijos Universiteto doktorantas.

 

 

Karjeros kelias

Baigdamas bakalauro studijas gavau kvietimą įsidarbinti Kauno Technologijos Universitete Gynybos Technologijų Institute (KTU GTI) kaip technikas diegiant lazerinius šaulių treniruoklius Ruklos mokomajame pulke. Bakalauro baigiamajam darbui sukūriau raketinių variklių bandymų stendą vidinės balistikos charakteristikoms nustatyti. Vėliau, prasidėjus magistro studijoms, dalyvavau projekte, kurio tikslas - sukurti raketinę taikinio sistemą „Stinger" priešlėktuvinių raketinių kompleksų operatoriams treniruoti. Įgytos žinios ir patirtis paskatino siekti tolimesnių mokslo aukštumų.

Šiuo metu studijuoju doktorantūroje. Darbo tema - pagrindinio raketinio variklio mokslinės paskirties tyrimams kūrimas ir tyrimas. Daugiausiai dirbu prie analitinių, CFD ir FEM (Ansys, Matlab, Simulink, Labview, Solidworks) modelių, vidinės bei išorinės balistikos skaičiavimų, eksperimentinės veiklos. Dėstau raketinės technikos discipliną KTU.

 

Apie sėkmę

Mano nuomone, didelę dalį sėkmės sudaro ne tik tai, kaip tos sėkmės sieki, bet ir su kuo jos sieki. Sėkmės istorija dažniausiai būna pasakojama vieno individo, tačiau visuomet už jo nugaros rikiuojasi ilga eilė žmonių, padėjusių jos pasiekti. 

Sakoma, gyvenime privalu skaityti knygas. Tai labai svarbu norint tobulėti kaip asmenybei, tačiau taip pat sakoma, jog gyvenime laiko nepakanka, jog galėtum skaityti bet kokias knygas. Atsirinkti tik pačias geriausias kartais užtrunka tiek pat laiko, kaip perskaityti kelias blogas. Tokia pati filosofija yra ir siekiant sėkmės. Kartais dvigubai daugiau laiko reikia paaukoti ieškant stipraus bendraminčio, kuris padėtų jos siekti... Tad sėkmės pridėtinė vertė, mano nuomone, lygi tam, kaip stipriai sugebėsi iškentėti laiką ieškodamas tinkamo bendraminčio ir neprarasi vilties ar, aplankius „tinginiui“, negriebsi bet ko, manydamas: „ai, sueis“. 

Visa tai puikiai iliustruoja startuolių (jaunojo verslo) statistika, kuri, beje, yra negailestinga ir parodo, jog tik 1 iš 10 pradedančiųjų kompanijų susilaukia sėkmės ir pripažinimo. Socialiniai tinklai mums leidžia susirasti begalę draugų, tačiau kiek iš jų būtų galima pavadinti savo partneriais?

Turėdami teisę laisvai rinktis kartais užmirštame apie pareigą rinktis atsakingai...

Dalinkimės savo sėkme, nes kiti jos dar ieško. 

Dalinkimės atsakingai...

 

Pagarbiai,
Saulius Račkauskas | Inžinierius | Doktorantas
Gynybos technologijų institutas
Mokomosios ir kovinės įrangos kūrimo ir tyrimo laboratorija
Studentų g. 54-106, LT-51424 Kaunas
+37063980173 | Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Veiklos apžvalga (video iš pratybų): https://www.youtube.com/watch?v=q_LXSrTuHSQ