Aplinkosaugos švietimo projektas. Jaunimo festivalis „O mes kitokie“

Kniaudiškių g. 40
LT-37119 Panevėžys

Autorius Inga Rulienė (admin)
Kategorija:

TIKSLAS. Šviesti visuomenę gamtos tausojimo, darnaus vystymosi klausimais ir skatinti Panevėžio miesto bei šalies mokyklų bendravimą ir bendradarbiavimą aplinkosaugos srityje, išnaudojant patirtinio ugdymo(si) galimybes.

LOGOTIPO KONKURSAS. Vasario mėnesį buvo paskelbtas konkursas Jaunimo festivalio „O mes kitokie“ logotipui sukurti. Dalyviai: visi mokiniai turintys dailės pamokas. Konkurso logotipo nugalėtojo autorė – pirmokė Goda Kurbanovaitė. Pagrindinio renginio metu buvo pristatytas logotipų konkurso filmukas.

PASIRUOŠIMO ETAPAS.  Balandžio mėnesį „Minties“ gimnazija pakvietė dalyvauti renginyje Jaunimo festivalis „O mes kitokie“ nuotoliniu būdu. Parengti ir pristatyti konferencijos nuostatai. Kvietimai buvo išsiųsti visoms miesto ir rajono mokykloms, pasidalinta ir šalies mastu. Visiems dalyviams buvo išsiųsti arba Panevėžio mieste pristatyti paruoštukai kūrybinių dirbtuvių veikloms, bei programos.

KONFERENCIJA. Renginys įvyko 2021 m. birželio 1 d. – Pasaulinės aplinkosaugos dieną.

Dalyvius sveikino Panevėžio miesto savivaldybės mero pavaduotojas, ilgametis Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Panevėžio valdybos viršininkas, Valdemaras Jakštas. Sėkmės renginio dalyviams linkėjo gimnazijos direktorė Ramutė Stasevičienė, pasidžiaugusi dalyviais iš Panevėžio miesto „Saulėtekio“, „Ąžuolo“ progimnazijų, Kuršėnų L. Ivinskio bei Rumšiškių A. Baranausko gimnazijų. Edukacinėje dalyje visiems pravartu buvo išgirsti paskaitą apie aklumą augalams: kaip suvokti aplink mus esančius gyvuosius organizmus iliustracijomis demonstravo ir paskaitą skaitė Vilniaus universiteto dr. Radvilė Rimgailė-Voicik. Po pristatymo, aplinkos apsaugos aspektu, prisistatė visos komandos. Buvo įdomu pasidalinti savo patirtimis. Trečioji festivalio dalis – kūrybinės dirbtuvės. Gamtos mokyklos lektorė Rima Ivanauskienė mokytojams pristatė jų įstaigoje veikiančias būreliečių veiklas, pademonstravo labai daug priemonių. Pasidžiaugėme, kad turime tokią unikalią vietą mieste. Vėliau moksleiviai pasklido po Zoom kambarius.

„Tvaraus maišelio gamybos ir dekoravimo“ kambaryje, kurio veikloms vadovavo gimnazijos socialinė pedagogė Vilija Andrijauskienė, dar kartą priminta atsisakyti plastikinių maišelių ir sau pasisiūti tvarius maišelius iš namie turimų audinio skiaučių, bei pasipuošti akrilo dažais, panaudojant trafaretus ar pasitelkiant savo kūrybą.

Sporto kambario veiklų dalyviai laiką leido aktyviai, patys pasigamino sportinėms rungtims inventorių. Fizinio ugdymo mokytoja Milda Masilionytė demonstravo, o mokiniai išbandė, kas greičiau surinks pabirusias sagas, kas sėkmingiau maišeliais, pripildytais ryžių, numuš taikinius – vienkartinius puodelius, kas toliau nusvies vienkartinę lėkštę.

Dailės kambaryje mokiniai su dailės mokytoja Aukse Draugeliene pasitelkė vaizduotę ir kūrė peizažus „Mano aplinka“ iš tekstilės atraižų.

Kambaryje „Praeities pėdsakai“ ne vienas susižavėjo fosilijų gamyba. Mokinius, panaudojant gipsą, to mokė „Šaltinio“ progimnazijos mokytoja Ligita Urbonienė (buvusi mintietė).

Kambarys intriguojančiu pavadinimu „Taškavimo menas“ kvietė prikelti daiktus antram gyvenimui. Kaip panaudoti daiktą dar kartą, tiesiog jį papuošus, moksleivius mokė, konsultavo ir demonstravo net dvi mokytojos: Jurgita Skrebienė ir Jovita Ivanauskienė.

Po valandos dalyviai grįžo ir reflektavo apie veiklas. Atsiliepimuose nuskambėjo apgailestavimas, kad labai greitai prabėgo visus sudominęs praktinės veiklos laikas, įtraukęs mokinius susimąstyti apie tvarumą, gamtos apsaugą. Festivalį simboliškai baigė mintiečių trumpametražis filmas „Pažiūrėk, įmintos pėdos“. Atsisveikinome su viltimi, kad tausodami aplinką, tinkamai vartodami išteklius, įvairia veikla užsiimdami protingai ir kūrybiškai, galime palikti Žemėje švarias pėdas ir turtingą gamtą ateities kartoms.

Projektas remiamas Panevėžio miesto savivaldybės.