Tarptautinis projektas DofE

Kniaudiškių g. 40
LT-37119 Panevėžys

Autorius Inga Rulienė (admin)
Kategorija:

DofE programa – tai asmeninio augimo programa atkeliavusi iš Edinburgo. Lietuvoje sėkmingai įgyvendinama nuo 2006 m. organizacijose dirbančiose su 14–24 metų jaunimu.

Panevėžio „Minties“ gimnazija tarptautinę programą „The Duke of Edinburgh‘s International Award“ (DofE) įgyvendina nuo 2019 m. Tikslas – kryptingai lavinti ir tobulinti įgūdžius, kurie yra svarbūs jaunimui ir sėkmingai ateities perspektyvai, skatinti rasti save naujose veiklose, apie kurias anksčiau net nėra pagalvoję, galbūt  išmokti to, kam paprastai nerasdavo laiko arba pagilinti žinias ten, kur sekasi sunkiau.

Įsitraukę DofE apdovanojimų programą jaunuoliai sau išsikelia individualius asmeninio tobulėjimo tikslus, susiplanuoja sau naudingas ir įdomias veiklas ir laisvalaikiu tikslingai jų siekia. DofE programa suteikia galimybes veikti bet kokioje aplinkoje: namuose, mokykloje, jūsų pamėgtuose būreliuose, treniruotėse. DofE programa padeda įgyti įgūdžius, kurie yra gyvybiškai svarbūs jauniems žmonėms sprendžiant problemas ir pasiruošti įvairioms situacijoms ateityje. Problemų sprendimas, sprendimų priėmimas, bendravimas, gebėjimas planuoti laiką, dirbti komandoje ar individualiai, verslumo įgūdžiai – visa tai įgyjama dalyvaujant DofE programoje.

Programa turi  tris pagrindinius lygius (bronzos, sidabro ir aukso), kuriuos įgyvendinus gaunamas įgūdžių ir nuopelnų įvertinimo sertifikatas kartu su lygio ženkleliu. Programos sertifikatas yra pripažįstamas Lietuvoje ir daugelyje pasaulio valstybių.

Mūsų gimnazijoje DofE programos vadovės Irina Dementjeva (anglų kalbos mokytoja) ir Daiva Gronskienė (technologijų mokytoja) koordinuoja įgūdžių bei savanorystės veiklas. Žygių programos daliai vadovauja DofE žygių vadovė – Vilija Andrijauskienė (gimnazijos socialinė pedagogė). Visų programos vadovų  tikslas yra padėti jauniems žmonėms tobulėti, siekti asmeninių pokyčių, įveikti sunkumus ir kliūtis.

Dalyvaujantys DofE programoje turi išskirtines galimybes
  • Susirasti naujų draugų ir bendraminčių;
  • Atrasti save naujose neišmėgintose veiklose;
  • Pažinti savo stipriąsias ir silpnąsias puses;
  • Patirti nuotykių;
  • Įgyti drąsos ir pasitikėjimo savimi.

DofE programos apdovanojimai yra ypatingai vertinami darbdavių, nes parodo jaunuolių gebėjimą ir ryžtą veikti, mokytis iš patirties bei efektyviai planuoti savo veiklą.

 
DofE komanda Panevėžio „Minties“ gimnazijoje
  • Programa gimnazijoje vykdoma nuo 2019 metų. Du dalyviai jau gavo bronzos ženkliukus.
  • 2021–2022 metais 10 dalyvių aktyviai siekia bronzos apdovanojimo, į komandą įsitraukė 6 nauji dalyviai.
  • Kontaktai: DofE vadovė – Daiva Gronskienė, tel. 860141226, žygio vadovė – Vilija Andrijauskienė tel. 868246744.
  • Plačiau apie programą Lietuvoje: www.dofe.lt
  • Plačiau apie programą Pasaulyje: www.intaward.org

 

Mūsų veiklos 2021–2022 m. m.

2022-02-17. Nuo tilto iki tilto – taip galima būtų pavadinti DofE dalyvių ir žygio vadovių Irinos ir Vilijos išvyką žiemos atostogų savaitę. Komanda pradėjo kelią nuo pėsčiųjų tilto Panevėžio miesto kultūros ir poilsio parke ir žygį baigė prie gražaus pėsčiųjų tiltuko Skaistakalnio parke. Žygio maršrutas – lyg miesto apkabinimas, nes jis vingiavo per laukus, geležinkelį, apleistas gamyklas, palei upę. Naujai aplankytos gerai pažįstamos vietos ir vadovių pasakojimai, komentarai bei patarimai lydėjo žygeivius. Dalinamės žygio akimirkomis su mūsų gimnazijos bendruomene.

 


2022-01-31. Vertinant DofE programos įgyvendinimo praktiką Lietuvoje,  su Tarptautinio apdovanojimų fondo atstovėmis Joanne Waweru, regionų palaikymo vadybininke iš Nairobio ir Lucy Ranson, vyresniaja DofE organizacijos operacijų vadybininke iš Didžiosios Britanijos susitiko ir gerąja patirtimi bei kylančiais iššūkiais dalijosi DofE vadovės iš Lietuvos. Susitikime dalyvavo Klaipėdos Baltijos gimnazijos DofE vadovė Sima Danušienė, Kauno Prano Daunio ugdymo centro atstovė Aušrinė Šniokienė. Panevėžio „Minties“ gimnazijos patirtimi dalinosi DofE ir žygių vadovė Irina Dementjeva.

 

 


„Minties“ gimnazijos DofE komanda pasipildė šešiais naujais dalyviais projekto dalyviais. Nuo mokslo metų pradžios dalyviai ne tik vykdo tikslus, bet ir aktyviai dalyvauja įvairiuose renginiuose: susipažino su disk golfo žaidimo ypatumais, aplankė šiuolaikišką menininko Dano Hermuet parodą „Ekrano“ gamyklos teritorijoje, mokėsi gaminti žygeivišką košę įvairiais būdais, stiprino savo komandinius įgūdžius. Dalinamės savo veiklų akimirkomis: