^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Saugotis pavojingos ligos kvietė sveikatos specialistai

tb
2019-03-12. Gimnazijoje lankėsi Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai Zigmas Nagys, Gintarė Bazevičiūtė, Joana Korabliovienė su mokymų programa „ABC apie TB“. Svečiai kartu su mokiniais kalbėjosi kas yra tuberkuliozė, kaip plinta bakterijos, kaip saugotis, kaip teisingai čiaudėti, kokių taisyklių reikėtų laikytis namuose. Įdomia metodika mokiniams buvo pateikti visuomenės stereotipai, o žaidimo metu puikiai atsiskleidė, kaip greitai gali išplisti infekcija, užtenka tik vieną kartą suklysti...

Kovo 24-oji – Pasaulinė tuberkuliozės diena, kurios šūkis „Susitelkę įveikime TB“.  Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, Europos regione TB išlieka pagrindiniu visuomenės sveikatos iššūkiu.

 

Rašinių konkursas „Gyvybė – dovana, branginkime ją“ (2019)

menasNepraleiskite puikios progos pasidalinti mintimis apie didžiausią vertybę – gyvybę ir parodyti savo kūrybiškumą. Juk tai mūsų kasdieninė jausena, mintys apie save ir kitus, ateities iššūkiai. Dirbtinis intelektas keičia mūsų gyvenimus, tad gyvybė dar trapesnė. Pasidalinkime mintimis apie tai, pasirinkę Jums tinkamą žanrą.

Panevėžio „Minties“ gimnazija jau penktą kartą kviečia 8-12 klasių mokinius į šį konkursą, išaugusį iki respublikinio.

Konkurso baigiamasis renginys vyks 2019 m. balandžio 11 d. Panevėžio „Minties“ gimnazijoje ir Panevėžio Lėlių vežimo teatre.

Darbai su užpildyta dalyvio anketa iki 2019 m. balandžio 4 d. siunčiami adresu: Kniaudiškių 40, LT-37119 Panevėžys, „Rašinių konkursui, skirtam Gyvybės dienai“ arba elektroninė rašinio versija siunčiama el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.. Laukiame jūsų darbų!

Konkurso nuostatai ir dalyvio anketa: word

Priimti iššūkį

s1Apsilankius Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje Švedijos ambasados ir Švedijos instituto parengtoje parodoje „Priimame iššūkį. ŠVEDIJA ir DARNAUS VYSTYMOSI DARBOTVARKĖ 2030“, kilo mintis atsivesti grupę gimnazistų į minėtą parodą ir pakviesti jaunimą priimti iššūkį – keisti pasaulį. Mūsų mintims pritarė parodos atidarymo dieną bibliotekoje viešėjusi Švedijos ambasadorė LietuvojeMaria Christina Lundqvist ir Panevėžio miesto mero pavaduotojas, dabar laikinai einantis mero pareigas, Aleksas Varna.

Tokiai atsakingai pamokai ėmėme ruoštis iš anksto. Buvo nutarta, kad gimnazistai turėtų geriau pažinti mūsų užjūrio kaimynę Švediją, jos istoriją, geografiją, švedų virtuvę ir, žinoma, žmones, kuriems ekologija bei tamprus ryšys su gamta yra savaime suprantamas dalykas.   Per anglų kalbos pamoką mokiniai iš anglų kalbos į lietuvių vertė knygelę „10 faktų apie Švediją“, o per geografijos – studijavo šalies žemėlapį, domėjosi istoriniais ir geografiniais akcentais, daugiau sužinojo apie Švedijos valdymą, karališkąją šeimą bei princesės Viktorijos dėmesį aplinkosaugai, šeimos vertybėms.   Kartu su technologijos mokytoja išsiaiškino švedų virtuvės ypatumus, atrado daug panašumų ir su lietuviška virtuve. Paaiškėjo, kad yra mokinių jau buvusių Švedijoje ir apie ją tikrai daug žinančių.

Viešojoje bibliotekoje Ib klasės gimnazistų grupę pasitiko bibliotekos darbuotoja ir parodų kuratorė Vida Mikelevičiūtė, kuriai esame dėkingos už pagalbą ruošiantis pamokai.  

Pamoka prasidėjo nuo pasisveikinimo ir padėkos žodžių švedų kalba. Visi žinome, kad kiekvienas save gerbiantis pilietis, vykdamas į svečią šalį, susipažįsta su to krašto papročiais, pramoksta nors keletą tos šalies žodžių. Apsilankymas parodoje – tai lyg trumpa viešnagė Švedijoje bei kuklus prisilietimas prie jos priimto garbingo iššūkio.

Pamokoje neapsieita ir be namų darbų tikrinimo. Organizavome žinių apie Švediją konkursą. Mokiniai atsakinėjo ir lietuviškai, ir angliškai. Už teisingus atsakymus buvo pamaloninti Švedijos ambasados ir kelionių organizatoriaus „Grūda“ prizais.

Skaityti daugiau...

Atgal į ateitį

DSCN0021Sako, kad kraštą, kuriame gyveni, tėvyne vadinti gali tik tada, jei gerbi jos kalbą, žinai istoriją, jeigu kasdieniuose darbuose randi savo tėvų, senelių, prosenelių gyvenimo ženklus, jei juos brangini ir jų neužmiršti.

Vasario mėnesį mūsų gimnazijoje numatyta eilė renginių, šventinių pamokų. Mėnesio pabaigoje vienų mokinių lauks lietuvių kalbos dienos, kiti kurs „Sakmių knygą“. Bibliotekoje gimnazistų jau laukia literatūros paroda „Valstybingumo kelias – Vasario 16-oji“, o tradicinės abiturientų pilietiškumo pamokos gimnazijos pirmokams ir antrokams neužmirštos ir šiais metais. Muziką ir tautines dainas mylintys mokiniai ir jų mokytojos dalyvaus 23-iame Juozo Balčikonio gimnazijos organizuojamame Dainų festivalyje, skirtame Lietuvos valstybės atkūrimo dienai.

Šventinė Vasario 16-ajai skirtų renginių savaitė gimnazijoje prasidėjo pirmų klasių mokinių trumpalaikio projekto „Atgal į ateitį“ baigiamuoju renginiu – konkursu. Istorijos, lietuvių kalbos, muzikos, technologijų, geografijos ir dailės mokytojai pakvietė mokinius dar kartą prisiminti Lietuvai labiausiai nusipelniusias istorines asmenybes bei jų darbus, neakivaizdiniu būdu pakeliauti po šalies etnografinius regionus, pasiklausyti muzikos ir atpažinti atskirų regionų liaudies dainas, poetinius gebėjimus parodyti akrostichų Lietuvai kūryboje, iš pateiktų fotografijų atpažinti Lietuvos miestus, turistų lankomus geografinius objektus, pasiklausyti tarmių skambesio. Nors Lietuva ir maža šalis, bet atskiriems jos etnokultūriniams regionams būdingi ir skirtingi valgiai. Technologijų mokytojai į pagalbą atėjo IIId klasės mergaitės. Dėmesio sulaukė aukštaitiški blynai, dzūkų kūgelis, žemaičių kastinys, Mažosios Lietuvos kėžis, o suvalkietiško skilandžio kvapas ypač žadino apetitą. Dailės kūrybiniuose darbuose   „Linkėjimai ateities Lietuvai“ atsispindėjo   gimnazijos pirmokų svajonės. Piešiniuose mokiniai vaizdavo taikią šalį, švarią gamtą, ateities miestus, robotus, modernias transporto priemones. Vertinimo komisijai susumavus taškus, paaiškėjo, kad dviejų klasių komandos surinko vienodą taškų skaičių, bet akrostichų kūryboje Ia klasės komanda gavo vienu tašku daugiau, todėl pirmoji vieta atiteko jai. Visoms komandoms už bendruomeniškumą ir aktyvų dalyvavimą įteiktos originalios padėkos, sukurtos pagal vieno gimnazisto piešinį, bei Panevėžio apskrities turizmo centro dovanos.

Dar kartą žvilgtelėję atgal į valstybės praeitį ir švęsdami dabartį,   jaunieji mintiečiai į antrą valstybės šimtmetį žengia su taikios, švarios ir modernios Lietuvos vizija.

Rimalda Vitkevičienė

Padėkos

Dalijamės knyga – dalijamės gerumu

Štai ir baigėsi tradicinė akcija „Knygų Kalėdos“. Kartu su šia Prezidentės inicijuojama akcija sugrįžo ir knygų dovanojimo tradicija. Šiemet akciją pradėjome popiete skaitykloje „Mano vaikystės Kalėdos“, kurios metu paskelbėme apie akcijos pradžią ir gavome pirmąsias knygas. Popietėje kvepėjo mandarinais ir imbieriniais sausainiais. Jaukioje aplinkoje bibliotekos darbuotojos ir mokytojos Angelė, Emilija, Adelė ir Eglė pasidalino savo vaikystės Kalėdų prisiminimais. Kai kurie jų tikrai galėjo nustebinti šiuolaikinį jaunimą.“ Knygų Kalėdų“ akcijai reklamuoti bibliotekoje atsirado specialus medelis su jame tupinčiais paukštukais. Dovanotų knygų viršeliai keitė paukštukus ir jų vis daugėjo.

Norime pasidžiaugti pavaduotojos Ramutės ir jos vadovaujamo Mokinių parlamento iniciatyvomis. Jų dėka Ia, Ib, IId, IIIa, IIIb, IIId, IIIc, IVa, ir IVc klasės ir jų auklėtojos skyrė pinigų bibliotekai naujausioms knygoms įsigyti. Už juos nupirkome 10 knygų. Dėkojame IIa ir IVa klasėms ir jų tėveliams už visą glėbį knygų.

Už asmeninę paramą nuoširdų AČIŪ sakome mokytojoms Angelei Vabalienei, Danguolei Smalinskienei, Reditai Šarapajevienei, Reginai Vezbergienei. Jų dėka biblioteka praturtėjo aštuoniomis įdomiomis knygomis. Iš viso akcijos metu biblioteką fondą papildė 30 knygų. Susipažinkite su naujienomis ir kviečiame skaityti. Neužmirškite, kad geriausi skaitytojai bus pavasarį apdovanoti. Juo gali tapti ir Tu!

Bibliotekininkės


2019 1

 

Padėka gimnazijos bendruomenei, kad prisijungė prie pilietinės iniciatyvos
„Atmintis gyva, nes liudija“, skirtos atminti 1991 m. sausio 13-osios dienos įvykius. Šiais metais prie iniciayvos prisijungė daugiau kaip 1300 institucijų.

Ronaldas Račinskas, Tarptautinės komisijos vykdomasis direktorius
2019-01-11

 

 

Skaityti daugiau...

Parama

Gerbiami tėveliai, mokytojai, gimnazijos rėmėjai,
iki gegužės 1 d. Jūs vėl galite gimnazijai skirti 2 proc. nuo gyventojų pajamų mokesčio

2procentai

Nuoširdžiai dėkojame, kad, pasinaudodami 2 proc. GPM paramos galimybe, skiriate paramą gimna­zijai. 2018 m. gimnazijai Jūs skyrėte 2854 eurus. Jūsų skirti pinigai yra panaudojami mokinių ugdymo(-si) bei laisvalaikio sąlygų gerinimui. Ši finan­sinė parama – didelė paspirtis gerinti vaikų formaliojo ir neformaliojo ugdymo kokybę, at­nau­jinti ir modernizuoti edukacines ir mokymo(-si) aplinkas, stiprinti gimnazijos materialinę bazę. Jūsų dėka iš šių lėšų galėjome įsigyti naujos įrangos, mokiniai galėjo nemokamai vykti į renginius atstovauti gimnazijai, galėjome juos skatinti, padėjote mūsų mokytojams ruoš­ti įdomias pamokas.

Prasidėjo 2019 m.  Iki gegužės 1 d. Jūs vėl galite gimnazijai skirti 2 proc. nuo gyventojų pajamų mokesčio. Skyrimo tvarka išlieka ta pati.

Jums reikia pagal pavyzdį užpildyti formą FR0512 (gimnazijos kodas - 190423912).
Formos užpildymo instrukcijos.

Skaityti daugiau...

Straipsnių peržiūrėjimai
1061027