Ugdymas karjerai

Ugdymo karjerai tikslas yra sudaryti sąlygas mokiniams ugdytis karjeros kompetencijas, kad mokinys sėkmingai pasirinktų tolesnę mokymosi kryptį, profesiją arba darbinę veiklą, pereitų iš mokymo aplinkos į darbinę aplinką.
Siekiama, kad mokiniai:

• Pažintų  savo asmenybės savybes, gabumus, interesus, galėtų juos kritiškai vertinti ir taikyti planuojant ir įgyvendinant savo karjerą.
  • Gebėtų rasti reikalingą informaciją  apie profesijas, tolesnio mokymosi, darbo ieškos ir įsidarbinimo galimybes.
  • Įvertintų darbo pasaulio kaitos tendencijas ir gebėtų jas analizuoti planuojant savo karjerą.
  • Gebėtų koreguoti karjeros ir gyvenimo tikslus, atsižvelgiant į asmeninius ir aplinkos pokyčius.
  • Būtų pasirengęs sėkmingai pereiti į kitą karjeros aplinką ir ieškoti darbo.

Koordinatorius karjerai mokiniams padeda:

• Išsiaiškinti  karjeros žingsnius.
  • Išsitirti   mokymosi stilių, stipriąsias puses, polinkį į tam tikrą veiklą.
  • Išsiaiškinti, koks mokinio  profesinis kryptingumas, kokios profesijos jam  labiausiai tinka.
  • Rasti informaciją, kur galima mokytis norimos specialybės.
  • Atsirinkti naujausią informaciją apie priėmimo sąlygas į įvairias mokymo įstaigas.
  • Susipažinti su studijų mokymo programomis, kryptimis, priėmimo tvarkomis.
  • Susidaryti individualų ugdymosi planą.
  • Suprasti, kaip pildomas prašymas stojant į Lietuvos aukštąsias mokyklas.
  • Pasirinkti mokymosi įstaigą baigus I, II klasę.
  • Susitikti su Lietuvos universitetų ir kolegijų atstovais.
  • Rasti reikalingą  informaciją profesinio informavimo leidiniuose, virtualioje erdvėje.

Tėvams:

• Teikia informaciją apie ugdymą karjerai tėvų susirinkimų metu.
  • Individualiai konsultuoja tėvus ir mokinius įvairiais karjeros klausimais (susitarus iš anksto).

Klasių vadovams:

• Siūlo klasės valandėlių temas.
  • Supažindina su metodine ugdymo karjerai medžiaga.
  • Organizuoja įvairias karjeros pamokėles ugdytiniams.
  • Konsultuoja įvairiais klausimais ugdymo karjerai tema.
  • Padeda organizuoti išvykas į įvairias mokymosi įstaigas, darbo biržą.
  • Padeda organizuoti profesinį veiklinimą (veiklas, kuriose mokiniams padedama aktyviai pažinti įvairias užimtumo sritis, profesijų įpatumus, kaupti darbo patirtį, planuoti būsimą karjerą).

Ugdymo karjerai paslaugų teikėjai:

• Gimnazijos karjeros konsultantė Nijolė Mogilovienė
  • Vokiečių kalbos mokytoja Rasa Paukštytė
    Individualios konsultacijos vyksta ugdymo karjerai (36) kabinete.
  • Socialinė pedagogė Redita Šarapajevienė

Individualios konsultacijos vyksta 3 kabinete.

• Informacinių technologijų mokytoja Laura Kuchalskienė

Svetainės „Ugdymas karjerai“ adresu http://www.mintiesgimnazija.lt/uk/ administratorė. Dėl informacijos svetainėje publikavimo kreipkitės į 26 kabinetą arba el. paštu laura.kuchalskienė@gmail.com.

Naudingos nuorodos

Europass