Egzaminai, įskaitos, studijos

11 dalykų, kuriuos privalu žinoti šiemet stojantiesiems į aukštąsias mokyklas

Daugiau skaitykite: http://lzinios.lt/lzinios/Mokslas-ir-svietimas/11-dalyku-kuriuos-privalu-zinoti-siemet-stojantiesiems-i-aukstasias-mokyklas/238178
© Lietuvos žinios

new 2019 m. kalbų įskaitų, brandos egzaminų tvarkaraščiai

Jeigu vidurinį išsilavinimą įgysiu 2019 metais ir dalyvausiu bendrajame priėmime, kokius egzaminus turiu išlaikyti, norėdamas pretenduoti į valstybės finansuojamas studijų vietas?

Asmenys, nuo 2019 m. Lietuvoje įgysiantys vidurinį išsilavinimą ir pretenduosiantys į pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų vietas, turi būti išlaikę:

• lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą;
  • užsienio kalbos (anglų, vokiečių ar prancūzų) egzaminą ne žemesniu nei B1 lygiu pagal Bendruosius Europos kalbų metmenis. Užsienio kalbos mokėjimo lygis būtų nustatomas, laikant valstybinį brandos egzaminą (brandos egzaminas turi būti įvertintas ne mažiau kaip 16 balų) arba tarptautinį užsienio kalbos egzaminą;
  • matematikos valstybinį brandos egzaminą.

Šių valstybinių brandos egzaminų įvertinimų aritmetinis vidurkis, kuris, suapvalintas iki sveiko skaičiaus, turi būti ne mažesnis negu 40, jeigu asmuo pretenduoja studijuoti universitete, ir ne mažesnis negu 25, jeigu asmuo pretenduoja studijuoti kolegijoje.

Taip pat privalomas penkių dalykų geriausių metinių įvertinimų aritmetinis vidurkis, kuris, suapvalintas iki sveiko skaičiaus, turi būti ne mažesnis negu 7, jeigu asmuo pretenduoja studijuoti universitete, ir ne mažesnis negu 6, jeigu asmuo pretenduoja studijuoti kolegijoje, iš šių privalomų mokytis dalykų:

• lietuvių kalba ir literatūra;
  • gimtoji kalba (baltarusių arba lenkų, arba rusų, arba vokiečių);
  • užsienio kalba;
  • matematika;
  • istorija arba geografija, arba integruotas istorijos ir geografijos kursas;
  • biologija arba fizika, arba chemija, arba integruotas gamtos mokslų kursas;
  • meninio ugdymo srities dalykas arba technologijų programos krypties dalykas, arba integruotas menų ir technologijų kursas, arba specializuoto ugdymo krypties (dailės arba inžinerinio, arba meninio, arba muzikos) programos dalykas;
  • bendroji kūno kultūra arba pasirinkta sporto šaka, arba specializuoto ugdymo krypties (sporto) programos dalykas.

Portalas www.matematika.lt turėtų būti patrauklus ne tik abiturientams
matematikaLT

www.matematika.lt  tai - internetinė platforma, skirta padėti mokytojams mokyti, o vaikams mokytis matematikos. Šiuo metu joje skelbiamos pamokos skirtos vyresniems moksleiviams (10-12 kl). Čia siūloma nauja informacinių technologijų amžiaus paslauga – kitokios matematikos pamokos. Gali mokytis vienas, gali mokytis su draugais. Viskas, prie ko tu įpratęs, yra: lenta, sprendimai joje, aiškinimas balsu, namų darbų užduotys. Bet yra dar daug patrauklių dalykų, kurių mokykloje nebuvo: visos pamokos yra tavo kompiuteryje, gali jas „lankyti“ kada panorėjęs; gali pasirinkti pamokas tokia tvarka, kuri tau patogiausia; gali tą pačią pamoką „aplankyti“ tiek kartų, kiek tau prireiks; išsprendęs namų darbų uždavinius gali pasižiūrėti, paklausyti, kaip juos išsprendė tavo internetiniai mokytojai.