Egzaminai, įskaitos, studijos

11 dalykų, kuriuos privalu žinoti šiemet stojantiesiems į aukštąsias mokyklas

Daugiau skaitykite: http://lzinios.lt/lzinios/Mokslas-ir-svietimas/11-dalyku-kuriuos-privalu-zinoti-siemet-stojantiesiems-i-aukstasias-mokyklas/238178
© Lietuvos žinios

2020-03-13. LR švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymas
dėl įskaitų ir egzaminų tvarkaraščių pakeitimų

VBE centrai

2020-02-04 Švietimo, ​mokslo ir sporto ministras A. Monkevičius pasirašė raštą dėl  supaprastintų minimalių reikalavimų stojant į aukštąsias mokyklas.
Kaip ir anksčiau, 2020 m. stojantieji į aukštąsias mokyklas (į valstybės finansuojamas vietas) turės būti išlaikę bent tris brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros, užsienio kalbos bei matematikos, jų minimali išlaikymo riba – 16 balų ir nebebus skaičiuojamas šių trijų privalomų egzaminų balų aritmetinis vidurkis: nuo praėjusių metų buvo reikalaujama, kad stojantiesiems į universitetus jis būtų ne mažesnis negu 40, o stojantiesiems į kolegijas – ne mažesnis negu 25.

Stojant į menų studijas, matematikos egzamino laikyti nereikia.
Numatoma, kad valstybės finansuojamų studijų vietų skaičius didės daugiau nei 20 proc.

Kaip ir anksčiau, 2020 m. stojant į aukštąsias mokyklas taip pat bus atsižvelgiama į mokomųjų dalykų metinių įvertinimų vidurkį (į valstybės finansuojamas vietas).
Į universitetus galės būti priimami stojantieji, kurių penkių privalomų mokytis dalykų įvertinimų vidurkis bus ne mažesnis negu 7, į kolegijas – ne mažesnis negu 6.
Patvirtintas ir 2020 m. mažiausias konkursinis balas, kuris stojant į universitetus turės būti ne mažesnis kaip 5,4, stojant į kolegijas – ne mažesnis kaip 4,3 (į valstybės finansuojamas vietas, ar to bus laikomasi ir į valstybės nefinansuojamas (mokamas) pozicijas, reikia teirautis konkrečios aukštosios mokyklos).
Išsamesnė informacija - https://www.tv3.lt/naujiena/lietuva/1028921/gera-zinia-abiturientams-supaprastinti-minimalus-kriterijai-stojantiesiems-i-aukstasias