Egzaminai, įskaitos, studijos

11 dalykų, kuriuos privalu žinoti šiemet stojantiesiems į aukštąsias mokyklas

Daugiau skaitykite: http://lzinios.lt/lzinios/Mokslas-ir-svietimas/11-dalyku-kuriuos-privalu-zinoti-siemet-stojantiesiems-i-aukstasias-mokyklas/238178
© Lietuvos žinios

Svarbu žinoti laikančiam egzminus abiturientui:

• Per visus brandos egzaminus kandidatai rašo juodai rašančiais tušinukais. Tai turėtų užtikrinti skenuotų atsakymų lapų vaizdų, kuriuos kandidatai matys skelbiant egzamino rezultatus, kokybę​.
  • Egzamino dieną kandidatai užpildo sveikatos būklės deklaraciją, kurią reikės pateikti egzamino centre. Deklaracijos forma.
  • Informuojame, kad yra paskelbti užsienio kalbos (anglų, rusų) kalbėjimo dalies valstybinio brandos egzamino kandidatų kalbėjimo laikai. Prašome kreiptis nurodytais telefonais: tel. 865666461, 868117560.
  • Dėl informacinių technologijų egzamino:
    IT egzaminas bus laikomas 3 vykdymo centruose. Todėl kandidatai jau dabar gali gauti informaciją, kuriame vykdymo centre laikys egzaminą.

nsa2

pdf max Visus ketvirtokus prašome susipažinti su Brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo aprašo pakeitimais.

pdf max  2020 m. Brandos egzaminų tvarkaraščiai (nauji!)

word max  Valstybinių brandos egzaminų vykdymo centrai (nauji! Panevėžio miesto)

• Pagrindinė brandos egzaminų sesija: birželio 22 d. – liepos 21 d.
  • Pagrindinės brandos egzaminų sesijos rezultatai  bus  skelbiami iki rugpjūčio 5 d.
  • Pakartotinė egzaminų sesija bus vykdoma nuo liepos 22 d. iki rugpjūčio 4 d.
  • Brandos atestatus mokyklos galės išduoti nuo rugpjūčio 7 d.
  • Brandos atestatui gauti reikia dviejų išlaikytų egzaminų: lietuvių kalbos ir literatūros ir vieno laisvai pasirenkamo.

Bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas prašymų registravimas vyks nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 18 d.

Pagrindinio etapo metu kvietimai studijuoti bus paskelbti rugpjūčio 25 d., studijų sutartys pasirašomos rugpjūčio 26–28 d.
Papildomas priėmimas prasidės nuo rugpjūčio 31 d. ir baigsis rugsėjo 11 d.

Aukštosioms mokykloms siūloma studijų pradžią pirmojo kurso studentams pavėlinti iki rugsėjo 14 d.

2020-02-04 Švietimo, ​mokslo ir sporto ministras A. Monkevičius pasirašė raštą dėl  supaprastintų minimalių reikalavimų stojant į aukštąsias mokyklas.
Kaip ir anksčiau, 2020 m. stojantieji į aukštąsias mokyklas (į valstybės finansuojamas vietas) turės būti išlaikę bent tris brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros, užsienio kalbos bei matematikos, jų minimali išlaikymo riba – 16 balų ir nebebus skaičiuojamas šių trijų privalomų egzaminų balų aritmetinis vidurkis: nuo praėjusių metų buvo reikalaujama, kad stojantiesiems į universitetus jis būtų ne mažesnis negu 40, o stojantiesiems į kolegijas – ne mažesnis negu 25.

Stojant į menų studijas, matematikos egzamino laikyti nereikia.
Numatoma, kad valstybės finansuojamų studijų vietų skaičius didės daugiau nei 20 proc.

Kaip ir anksčiau, 2020 m. stojant į aukštąsias mokyklas taip pat bus atsižvelgiama į mokomųjų dalykų metinių įvertinimų vidurkį (į valstybės finansuojamas vietas).
Į universitetus galės būti priimami stojantieji, kurių penkių privalomų mokytis dalykų įvertinimų vidurkis bus ne mažesnis negu 7, į kolegijas – ne mažesnis negu 6.
Patvirtintas ir 2020 m. mažiausias konkursinis balas, kuris stojant į universitetus turės būti ne mažesnis kaip 5,4, stojant į kolegijas – ne mažesnis kaip 4,3 (į valstybės finansuojamas vietas, ar to bus laikomasi ir į valstybės nefinansuojamas (mokamas) pozicijas, reikia teirautis konkrečios aukštosios mokyklos).
Išsamesnė informacija - https://www.tv3.lt/naujiena/lietuva/1028921/gera-zinia-abiturientams-supaprastinti-minimalus-kriterijai-stojantiesiems-i-aukstasias