^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Projektinė veikla

Projektas, paskatinęs naudoti natūralias valymo priemones

be chemijosPrimename, kad visos cheminės medžiagos, esančios buitiniuose chemikaluose patenka ir į orą, ir į vandenį. Raginame apie tai susimąstyti ir pamažu pakeisti savo įpročius. Prisidėkime patys prie savo sveikatos gerinimo ir aplinkos išsaugojimo.

<---Filmas "Nebūk sintetinis"

Lapkričio 14 dieną Panevėžio „Minties“ gimnazijoje startavo edukacinis projektas „Jaunimo informavimas apie chemikalų naudojimo buityje poveikį aplinkai ir galimas alternatyvas“. Į šį projektą pateko 50 Lietuvos mokyklų, tarp jų ir „Minties“ gimnazija, kuriai atstovavo 1-ųjų klasių gimnazistai. Projekto-akcijos metu mokiniai buvo šviečiami apie alternatyvias buitines valymo priemones.

Projektą gimnazijai pristatė projekto koordinatorė Erika Glazačiovaitė. Gimnazistai sužinojo, kodėl buityje naudojama chemija daro neigiamą poveikį gamtai ir žmogui, kodėl net ir reklamuojamos ekologiškos buities valymo priemonės gali būti visai neekologiškos. Mokiniai buvo nustebinti, kad natūralios priemonės yra ne tik pigesnės, bet ir draugiškesnės aplinkai. Pirmokai stebėjo, kaip galima išvalyti viryklę, kriauklę, langus, kilimus, grindis, naudojant actą, citrinų sultis, druską, sodą, alyvuogių aliejų, rozmariną, vandenilio peroksidą. Tai mokiniams padėjo stebėti aktoriai Virginija Kuklytė ir Šarūnas Gedvilas, suvaidindami įvairias valymo situacijas. Jiems talkino ir „Minties“ gimnazistai: natūraliomis priemonėmis valė batus, grindis. Projekte dalyvavo ir žinomas kompozitorius, atlikėjas, muzikantas Giedrius Jakubėnas. Muzikantas gimnazistus taip pat skatino naudoti natūralias valymo priemones.

Projekto-akcijos metu mokiniai gavo atmintines apie natūralių valymo priemonių naudojimą namuose. Po kelių mėnesių gimnazistai dalyvaus konkurse „Nebūk sintetinis“ ir rungtyniaus dėl 2000 litų prizo.

Visi kartu išmokykime tuos, kuriuos mylime, kaip gyventi tausojant aplinką ir saugant savo brangiausią turtą – sveikatą. Juk genialu yra tai, kas paprasta.

Informaciją pateikė chemijos mokytoja R. Vezbergienė

Straipsnių peržiūrėjimai
1597781