^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Projektinė veikla

Projektas „Arti toli – Jungtinė Karalystė“

Kalba yra kultūros žemėlapis. Ji parodo iš kur yra žmonės ir kuria linkme jie eina.
/Rita Mae Brown/

arti toli2014 metai yra ypatingi mūsų miestui, nes Panevežys paskelbtas kultūros sostine. Įvairios kultūros įstaigos: mokyklos, teatrai, muziejai ir galerijos kvietė panevėžiečius įsilieti į gausią renginių karuselę. Nelikome abejingi ir mes, mintiečiai. Anglų kalbos mokytojos, kuruojamos direktoriaus pavaduotojos Ramutės Stasevičienės laimėjo konkursą vykdyti projektą „Arti toli – Jungtinė Karalystė“. Pagrindinė projekto mintis – skatinant mokinių iniciatyvas, padėti jiems geriau pažinti Jungtinę Karalystę   (Angliją, ŠŠkotiją, Velsą, ŠŠiaurės Airiją)   ir pasijausti aktyviais piliečiais, puoselėjančiais tautinę  savimonę.

Projekto metu nuo kovo iki lapkričio mėnesio vyko įvairios veiklos, akcijos, kūrybiniai darbai grupėse, kuriose mokiniai plėtė pažinimo akiratį, tobulino pilietiškumo bei tolerancijos įgūdžius. Dalyvaudamas įvairiose pasirinktose veiklose jaunimas susipažino su Jungtinės Karalystės dramos, dailės, sporto, tautinės virtuvės, mokslo pasiekimų sritimis.

Projektą pradėjome susipažindami su Jungtinės Karalystės atributika. Piešėme Anglijos,Š Škotijos, Velso, ŠŠiaurės  Airijos vėliavas bei simbolius.Š Šiai veiklai vadovavo mokytos Rasa ŠŠirmulienė ir Rasa ŠŠvelnienė. Darbai buvo eksponuojami gimnazijos parodų trikampyje. Balandžio mėnuo buvo skirtas Jungtinės Karalystės mokslininkams ir jų pasiekimams. Mokytojų Irinos Dementjevos, Laimos Veršauskienės, Janinos Tijušienės, Nijolės Vitkauskienės, Reginos Vezbergienės paskatinti mokiniai mokyklos bibliotekoje surengė parodą, skirtą mokslo pasiekimams. Gegužės mėnesį, atšilusš orams, gimnazijos sporto salėje vyko tinklinio turnyras, kuriame varžėsi 5-os, J.Miltinio, J.Balčikonio ir „Minties“ gimnazijų sportininkai. Futbolas Anglijoje yra sporto šaka Nr.1, todėl mūsų gimnazistai (Anglija) sužaidė draugiškas futbolo varžybas su „Šaltinio“ progimnazijos mokiniais (Lietuva). Sportininkams vadovavo mokytojos Milda Masiulionytė ir Giedrė Kraujalienė, joms talkino mokytojos Alina Rešiotkinienėš ir Lina Padelevičienė. Sirgaliai į rungtynes atėjo nešiniš Lietuvos ir Jungtinės Karalystės vėliavomis, o pertraukų metu visus drąsino ššokėjų palaikymo grupė.

Sugrįžus po vasaros atostogų mokiniai, paskatinti mokytojų Jovitos Ivanauskienės ir Aušros Paškauskienėsš ėmė domėtis Jungtinės Karalystės tautinės virtuvės ypatumais. Kadangi britai neįsivaizduoja savo dienos be arbatos gėrimo, buvo nuspręsta organizuoti arbatėlės rytmetį mokytojams. Gimnazistės papasakojo iš kur kilo arbatos gėrimo ritualas, kuo jis patrauklus ir nepamirštamas. Mokytojai paragavo mokinių keptų skanėstų užsigerdamai tradicine juoda arbata su pienu. Per pertraukas salėje vyko akcija, kurios metu mokiniai išpardavė savo gamintus saldumynus, o surinktas lėšas paaukojo Betliejaus valgyklėlei.

Jau tapo tradicija, kad mūsų gimnazijos ketvirtokai lankosi KTU Panevėžio skyriuje. Šį kartą mokiniai, pratęsdami pažintį su mokslo pasiekimais, išklausė paskaitą anglų kalba apie technologijų pokyčius ir įtaką žmogaus gyvenimui.

Pažinčiai su teatru ir drama buvo pasirinktas didysis pasaulinės literatūros klasikas V.Šekspyras. Mokiniai priėmė iššūkį išmokti V.Šekspyro sonetus angliškai ir sudėti juos į literatūrinę – muzikinę kompoziciją „Tu turi širdį draugišką“ (V.Šekspyras). Čia mokytojų Editos Galeckienės ir Skirmantės Svetikienės mokiniams talkino teatro  mokytojos Ramutė Stasevičienė ir Birutė Beresnevičienė bei šokių mokytojas Vytautas Murauskas. Šią kompoziciją išvydo ir miesto pagrindinių mokyklų bei progimnazijų mokiniai susirinkę į dar vieną projekto renginį – menų laboratoriją „Improvizija spalvomis”. Jaunuoliai sudalyvavo komandinėje viktorinoje ir buvo pakviesti į praktines menų dirbtuves, kur savo fantaziją galėjo perteikti piešiniais. Užduotis kvietė naudotis tik Jungtinės Karalystės spalvomis – balta, raudona, mėlyna, žalia. Darbais galima buvo pasidžiaugti gimnazijos II aukšto  parodų trikampyje.

Įvairiose projekto veiklose dalyvavo labai daug mokinių. Norime jiems visiems nuoširdžiai padėkoti. Gruodžio 12 dieną projekto  finalinio renginio metu padėkos raštai įteikti mokiniams bei mokytojams. Tikimės, kad šis projektas paskatins visus toliau bendradarbiauti, kurti ir džiaugtis ugdant gabius ir pilietiškus mokinius.

 

Anglų kalbos mokytojos Skirmantė Svetikienė ir Edita Galeckienė

Straipsnių peržiūrėjimai
1848284