^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Projektinė veikla

Projektas „Pažink valstybę“

2018-11-30. Šiais mokslo metais dešimt gimnazijos pirmokų, paskatinti mokytojos A. Sučylienės, įsitraukė į Švietimo ir mokslo ministerijos, drauge su Ugdymo plėtotės centru ir Valstybės pažinimo centru įgyvendinamą projektą „Pažink valstybę“, kurio tikslas – supažindinti mokinius su įvairiomis viešojo gyvenimo sritimis, aptarti pagal galimybes įsitraukiant į viešųjų reikalų sprendimą. Mūsų gimnazijos pirmokai neigiamai vertina Švietimo ir mokslo ministerijos sprendimą pratęsti mokslo metus, tad lapkričio 30 d. buvome pakviesti į Švietimo ir mokslo ministeriją diskusijai, kurioje dalyvavo Audronė Šuminienė (Pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus vedėjos pavaduotoja), Aidas Aldakauskas (Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktorius) bei Jūratė Litvinaitė (projekto kuratorė). Drauge su pirmokais diskusijoje dalyvavo dar aštuonios mokyklos iš įvairių Lietuvos miestų (Klaipėdos, Plungės, Kauno, Marijampolės, Vilniaus).

DSC 1467-1Problemos buvo keliamos įvairios: didelis namų darbų krūvis, mokinių užimtumas po pamokų, nenoras skaityti, pratęsti mokslo metai, patyčios mokykloje ir t.t. Diskusijoje gimnazistai gebėjo drąsiai, argumentuotai išreikšti nepritarimą pratęstiems mokslo metams, teigdami, kad pridėtos dvi mokymosi savaitės reikšmingos įtakos pasiekimams neturės, nes nepritaikyti vadovėliai bei ugdymo programos, kabinetuose karšta, mokiniai vasarą nori dirbti ir t.t. Atsakydama į mūsų gimnazistų argumentus, Audronė Šuminienė pateikė statistinius duomenis iš OECD (Organisation for Economic Co-operation and Development), pagal kuriuos Lietuvos mokiniai per 10 metų mokosi apie 1000 valandų mažiau nei jų bendraamžiai kitose šalyse, kur mokslo metai trunka 37-40 savaičių. Šis renginys, anot pirmokų, buvo netradicinis bei informatyvus.

Augustina Razgaitytė, Ib
Aušra Sučylienė, istorijos mokytoja

Skaityti daugiau...

Projektas „Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti“

DSC 00082018-12-14. Alytiškiai, žinomi menininkai, fotorealistinės tapybos atstovai, broliai Remigijus ir Algidas Gataveckai į gimnazistų širdis pasibeldė savo nuoširdumu ir džiugia nuotaika. Vienas kitą papildydami broliai laisvai ir spontaniškai kalbėdami pasakojo apie savo skaudžią vaikystę, kelius į pripažinimą, sėkmę.
„Negali būti, kad  yra mokinių tinginių“ - teigia svečiai ir savo pavyzdžiais įrodo, kad yra tik mažai galimybių išbandyti save, trūksta pasitikėjimo, susikalbėjimo. Ar egzistuoja talentingi žmonės? O gal jų talentas - tai  nuolatinis kruopštus darbas, žinios, susikaupimas, tikėjimas, bandymai?  Valandėlę įsiklausėme į dvynių draugiškus patarimus, atsakymus, pastebėjimus, tuo pačiu linkėdami jiems kūrybinės sėkmės, naujų projektų ir idėjų.

Skaityti daugiau...

Prevencijos programa „Savu keliu“ pristatyta klasių vadovams

savu keliu2018-12-04. Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos programą „Savu keliu“ ir metodines rekomendacijas parengė specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras. Jos paskirtis – įgalinti gimnazijos bendruomenę mažinti mokinių psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo riziką ir skatinti apsauginių veiksnių formavimąsi. Mokymų metu klasių vadovai buvo supažindinti su psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijos tikslais. Kalbėta apie tabako gaminių, alkoholinių gėrimų vartojimo paplitimą suaugusių ir paauglių tarpe Lietuvoje, psichotropinių medžiagų vartojimo tendencijas, pirmųjų bandymų rūkyti amžių, elektroninių cigarečių, energetinių gėrimų poveikį organizmui. Dalyviai mokėsi kaip apie psichoaktyviąsias medžiagas kalbėti su paaugliu.

Įgyvendinant programą gimnazijoje bus naudojami šiuolaikinio įtraukiančio ugdymo ir informavimo metodai bei technikos: diskusijos, praktinės užduotys, vaidmeniniai, komandiniai žaidimai, darbas grupėse, porose ir kiti metodai bei technikos.

Kartu su „Minties“ gimnazijos klasių vadovais mokymuose dalyvavo ir pedagogai iš 5-osios bei V. Žemkalnio gimnazijų.

Programos koordinatorė Ramutė Stasevičienė

Sveikatinimo projektas „Sportuok kitaip – sportuok visaip-2018“

sportuok-2018

 

 

2018-10-11
Tradiciniu bėgimo startu miesto parke prasidėjo penktąjį sezoną skaičiuojantis sveikatinimo projektas „Sportuok kitaip – sportuok visaip-2018“. Graži saulėta rudens diena subūrė bėgikus, ėjikus, dviratininkus...

 

Gimnazistai sėkmingai kuria verslo planus

visa komanda
Kazimiero Stanevičiaus universitetas kartu su Lietuvių kalbos institutu ir Vilniaus Gedimino technikos universitetu surengė kūrybinių industrijų projektą turnyrą – KITAS. Į šį turnyrą buvo kviečiami visi Lietuvos ir užsienio aukštųjų mokyklų studentai ir gimnazijų mokiniai. Projektas susilaukė didelio susidomėjimo. Paraiškas pateikė 47 komandos, 238 dalyviai, 7 paraiškos buvo užsienyje studijuojančių studentų. Idėjų buvo įvairių: kūrybinio verslo idėja, socialinė akcija, inovatyvus produktas, paslauga. Projekto piniginis prizas – 1800 eurų.

Gruodžio pirmą savaitę komisija atrinko 10 kūrybiškiausių studentų darbų ir 5 moksleivių projektus. Moksleiviai atstovavo Vilniaus, Kauno, Kupiškio, Kėdainių, Panevėžio, Gargždų miestams. Į finalinį projekto KITAS etapą pateko ir mūsų gimnazijos komanda ŠARMS, kuriai atstovavo: Leta Remeikytė, Iveta Gelžinytė, Liveta Šinkūnaitė, Gintarė Babaitytė, Gintarė Ivanauskaitė, Alanas Žardeckas, Kasparas Rašimas, Lukas Levendrauskas, Modestas Lisajevičius, komandos vadovė – matematikos mokytoja Jūratė Gelžinienė.

Mūsų gimnazijos komanda  ŠARMS pristatė savo verslo idėją: įkurti natūralios kosmetikos laboratoriją, kurioje gimnazistai mokysis gaminti muilą, eterinius aliejus, esterius, kremą. Mokiniai sudarė muilo gamybos sąmatą ir receptus, sukūrė planą, kaip realizuoti pagamintus produktus.  Savo verslo idėją mokiniai pateikė linksmame filmuke, muilais ir jų žaliavomis: gėlėmis, uogomis, eteriniais aliejais puoštame stendiniame pranešime, kurį paruošti padėjo mokytoja Jovita Ivanauskienė.

Įdėtas triūsas buvo įvertintas –  III-oji vieta projekte turnyre KITAS ir  piniginis prizas!

Tikimės, kad ši verslo idėja klestės – laboratorijos ŠARMS veikla bus sėkminga ir  žinoma Lietuvoje.

 
Projekto KITAS koordinatorė, chemijos mokytoja Regina Vezbergienė
IIId klasės mokinės Gerdos Kardokaitės nuotraukos

Mobilioji mokslinė laboratorija (MoMoLab) gimnazijoje

jaunieji tyrejaiVasario 23-24 dienomis mūsų gimnaziją aplankė didžiulė moderni laboratorija ant ratų. Šis vizitas – projekto „Mokinių Jaunųjų tyrėjų atskleidimo ir ugdymo sistemos sukūrimas“ antrasis etapas. „MoMoLab“ vizito tikslas sudaryti sąlygas mokiniams atskleisti savo gebėjimus tyrinėti aplinką ir gamtą moksliniais metodais, kurti ir ieškoti naujų technologinių sprendimų. Tai dviejų dienų trukmės programa, kurios metu gimnazistai kartu su mokslininkais patys atliko mokslinius tyrimus, klausėsi paskaitų apie naujausius mokslinius atradimus, pamatė mokslinių eksperimentų demonstracijas.

20 gimnazistų dirbo keturiose darbo grupėse (biologijos, chemijos, fizikos ir robotikos). Jiems padėjo mokslininkai: Dr. Remigijus Vasiliauskas, doktorantai Antanas Strakšys, Lina Pūkaitė, Milda Levanaitė. Mobiliai laboratorijai vadovavo jaunasis projekto metodininkas Lukas Birštonas.

Didžioji dalis mokinių pasirinko cheminius tyrimus. Gimnazistai norėjo ištirti, kodėl kai kurie maisto produktai spalvoti, nustatyti pieno, kiaušinių cheminę sudėtį. Kitus sužavėjo nuostabus kvapų pasaulis, todėl mokiniai patys sintetino įvairius esterius, kurių gausu maisto produktuose, vaisvandeniuose, kvepaluose. Dar kitiems rūpėjo įvairiais būdais pagaminti deguonį, naudojant anglies dioksidą, per parą užauginti prieskonines žoleles. Gimnazistai išbandė riebalų tirpumą įvairiuose tirpikliuose, vykdė jų „muilinimo“ reakciją, stebėjo liuminescencinius reiškinius cheminėse medžiagose.

Skaityti daugiau...

Straipsnių peržiūrėjimai
1693921