^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

„Minties“ gimnazistai – skaitantys gimnazistai!

100 0190korTai patvirtina tas faktas, kad tapome Respublikinio knygų skaitymo konkurso „Knygų pelėda 2015“ laureatais 9-10 klasių amžiaus grupėje.

Kai sužinojome apie konkursą, kilo mintis: kodėl gi mums nepabandžius. Nors pasirengti konkursui ir įvykdyti skaitymo iniciatyvas buvo tikrai mažai laiko (rugsėjo 1 d. – spalio 19 d.), tačiau bibliotekai pavyko.

Visa gimnazijos bendruomenė, o ypač I-II klasių mokiniai, sužinojo apie dalyvavimą konkurse ir įsijungė į jo veiklas. Labai džiaugiamės, atradusios naujų pagalbininkų ir bibliotekos bičiulių: antrokė Marta Rulytė sukūrė filmuką, pristatantį naujas knygų serijas; trečiokas Tadas Kaunelis parengė video siužetą, kuriame pristatė bibliotekos renginį; antrokė Veronika Palionytė pasisiūlė ir paruošė naujų bibliotekos knygų pristatymą, jai talkino antrokė Milda Lileikaitė.

Po pristatymo „Reikia draugą turėti...“ mokytoja E. Gedraitienė su savo dėstoma Ib klase panoro tęsti skaitymą draugystės tema. Todėl buvo pradėtas integruotas projektas „Kodėl svarbi draugystė?“.

Po Martos sukurto filmuko peržiūros antrokų klasė su mokytoja E. Noreikiene susidomėjo pristatytomis knygomis. Gimė bendras projektas „Paribio istorijos“.

Be to, kaip konkurso iniciatyvų rezultatas jau pradėti dar du projektai su Ia ir 2l1 klasėmis.

Ypatingai malonu, kad po bibliotekos naujausių knygų pristatymų, sulaukėme tiek susidomėjusių knygomis, kad teko sudaryti norinčių eilę.

„Knygų pelėdą“ organizuoja neformaliojo švietimo asociacija „Jaunimo akademija“ bei Lietuvos vaikų ir jaunimo centras. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

Festivalis-konkursas organizuojamas, siekiant populiarinti skaitymą, kaip vieną iš aktyviai ir kūrybiškai visuomenei būtinų bruožų, panaudojant naujas vaikų ir jaunimo literatūros pažinimo formas. Projektą globoja švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Gruodžio 4 dieną mūsų mokinių komanda dalyvavo finaliniame renginyje Vilniuje, iš kurio parsivežėme pelnytus apdovanojimus. Finaliniame renginyje dalyvavo mokyklos-laureatai, kurios 2015 m. rugsėjo – spalio mėnesiais rengė skaitymą skatinančias iniciatyvas savo mokyklose. Šiais metais vaikų įsitraukimas į „Knygų pelėdą“ buvo ypatingai didelis: iniciatyvas rengė 56 ugdymo įstaigos – 8829 ikimokyklinukai ir moksleiviai nuo 4 iki 20 metų amžiaus.

Festivalio metu gimnazijos komanda dalyvavo konkursiniame čempionate ir pelnė „Solidžiausios komandos“ prizą. Mokiniai pasisėmė įspūdžių ir kūrybinių dirbtuvių metu.

Nuoširdžiai dėkojame visiems prisidėjusiems prie „Knygų pelėdos“ iniciatyvų.

Finalinio renginio Vilniuje akimirkos:

Bibliotekininkės

 

Straipsnių peržiūrėjimai
1639613