^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Edukacinė išvyka į Krekenavą

Pakeliui į Krekenavą užsukome į Pašilių miške įsikūrusį stumbryną. Čia laikomi stambiausi laukiniai gyvūnai – Europos stumbrai, įrašyti ne tik į Lietuvos, bet ir į tarptautinę Raudonąją knygą. Gėrėtis stumbrais iš arti, stebėti kaip jie maitinasi galėjome nuo dengtos pakylos - apžvalgos aikštelės. Ekskursijos vadovas supažindino su europinių stumbrų gyvenimu aptvare ir laisvėje. Pirmieji stumrai, MOTOK ir MODA į aptvarą buvo atvešti iš Rusijos. Pirmasis MODOS  stumbriukas buvo pavadintas GIRINIU. Įdomu tai, kad Lietuvoje stumbryne gimstantiems stumbriukams pagal tarptautinį susitarimą duodami vardai, prasidedantys raidėmis GI. Jiems suteikiamas ir tarptautinis numeris.
Krekenavos regioninio parko lankytojų centre turėjome galimybę pažinti regioninio parko istoriją, dabartį ir įdomias geografines vietoves. Šiuolaikiškai įrengtos  ekspozijos  dėka galėjome stebėti parko augalijos bei gyvūnijos įvairovę, paliesti, išgirsti ir net užuosti. Nevėžis ir jo senslėnis - viena didžiausių šio krašto gamtos vertybių. Nevėžio išvagotose lygumose išlikusios itin retos natūralios pievos, žolynai, ganyklos.
Krekenavos miestelyje, garsiame savo istorine praeitimi, žymių žmonių vardais aplankėme bažnyčią. 1915-1918 metais čia dirbo ir kūrė kunigas poetas Maironis. Krekenavos bažnyčia plačiai žinoma dailininko R.Švoinickio tapytais paveikslais ir stebuklingu Dievo Motinos paveikslu.

Informaciją pateikė mokytoja Inga Rulienė

Straipsnių peržiūrėjimai
1848342