^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Edukacinė kelionė Šiauliai-Žagarė-Joniškis

krepsinis mokytojaiErdvūs ir balti it sniegas Šiaulių universiteto bibliotekos rūmai mus pakvietė susipažinti su knygų, periodinių leidinių, skaityklų, parodų, edukacinių programų ir išmanių technologijų kuriamo akademinio gyvenimo dalimi. Norėjosi ir vėl prisiminti savo studijas, mintyse perkelti visas to laiko problemas į šiandienos galimybių erdves. Ar vartei didžiausią Lietuvos knygą? Ar žinai kur įsikūrė sostas lietuviškajam LITUI? Visa tai čia - ŠU bibliotekoje.
Šiuolaikiškai įrentas Fotografijos muziejus supažindino su fotografijų paroda „KOLEKCIJA“. Parodoje eksponuojami XX a. 5-9 dešimtmečio fotografų kūriniai, kuriuose žvilgsnis krypo į miesto ir kaimo žmogų, jo aplinką, jausmus, o fotografų „maištininkų“ darbai virto tikrais meno kūriniais. Pakilome ir į atvirą stogo terasą, kurioje šiauliečiai prisėda atsigerti kavos, pažvelgti į miestą.
Į tarpukario Šiaulių miesto istorijos laikotarpį sugrįžome vos įžengę į „Aušros“ muziejaus Chaimo Frenkelio vilą. Paskanavę košerinių patiekalų, susipažinome su žydų tradicijomis, vilos savininko veikla, Šiaulių miesto kultūra. Čia pat gerą nuotaiką ir moterišką smalsumą kėlė kostiumo istoriko, teatro dailininko ir mados kolekcininko Aleksandro Vasiljevo ART DECO mados (1918-1939) pristatymas.

Žagarės miestelis pasitiko ramia, žaliuojančia dvaro parko panorama. Čia aplankėme dvaro rūmuose lankytojams pristatomą Lietuvos medžiotojų trofėjų parodą. Žagarės vyšnių derliaus metu įvairiose Žagarės vietose organizuojami renginiai, mugės, parodos, žirgų čempionatai, koncertai. Susipažinę su dvaro istorija bei šiandienos gyventojų kuriamu miestelio veidu, lankytinomis vietomis, pasukome Joniškio link.
Joniškyje nuo 2009 metų veikia vienintelis Lietuvoje Krepšinio muziejus. Muziejaus įkūrėjas Leonas Karaliūnas, krepšinio entuziastas joniškietis, nenuilstantis muziejaus puoselėtojas, knygų bei nuotraukų autorius, smagiai sukdamasis gausiame eksponatų sukūryje, rodos, kiekvienam rasdavo po džiugią staigmeną. Krepšinio dvasia čia tarsi sklendžia paliesdama kiekvieno širdį.

Inga Rulienė

Straipsnių peržiūrėjimai
1562119