^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Ir vėl mus pakerėjo Anykščių kraštas

Anykščiai – gamtos ir kultūros vertybėmis apdovanotas kraštas. Anykštėnai šventai tiki, jog jų kraštas unikalus, įkvepiantis jėgų ir noro kurti. Čia ne kartą apsilankę, vėl sugrįžtame.

Šį rudenį gimnazijos mokytojai viešėjo Anykščių regioninio parko lankytojų centre. Ekspozicija buvo gausiai iliustruota vaizdingomis nuotraukomis, radiniais, geologinėmis įdomybėmis. Animaciniai ir dokumentiniai filmai, garso įrašai pasakojo įvairias legendas, istorijas, skaitė kūrinių ištraukas apie Anykščių kraštą. Šiuolaikiškai įrengta ekspozicija žadino smalsumą ir pagarbą šio krašto vertybėms. Mokytojų prisiminimuose atgimė daugybė mielų smulkmenų.

Angelų muziejuje gidė, pristačiusi monsinjoro Alberto Talačkos meno kūrinių kolekciją ir keičiamą ekspoziciją „Laiko ženklai“, pakvietė susipažinti su čia saugoma angelų kolekcija. Mieli įvairių dydžių ir formų angeliukai sutilpo nedideliuose šviesiuose kambarėliuose. Dailiai sulipdyti, išpiešti, išsiuvinėti, išdrožti sparneliai tarsi kvietė paskraidyti, su savo svajonėmis į dangų pakilti.

Kelionės metu aplankėme ir keramikos muziejų, įsikūrusį senojoje Leliūnų mokykloje. „Lietuviai buvo nekvaili, jie buvo labai praktiški..." - tokius pagiriamuosius žodžius tautiečiams vis pakartodavo muziejaus savininkas Vytautas Valiušis iškeldamas į viršų dailiai žiestą ąsotį, puodynę, palivoną ir aiškindamas kiekvieno išlinkimo paskirtį ar kuklaus puošybinio elemento prasmę. Kuo skyrėsi lietuvių puodžių darbai nuo latvių, labai gero puodžiaus ir pradedančiojo žiesti puodynės, aukštaitiško ir žemaitiško ąsočio formos, sužinos kiekvienas, užsukęs ir paklausęs šio lietuviškų tradicijų puoselėtojo, puodžių karaliumi tituluoto, Leliūnuose gyvenančio tautodailininko Vytauto Valiušio nuotaikingo pasakojimo. 

Inga Rulienė, IT mokytoja

 

Straipsnių peržiūrėjimai
1562056