^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Gimnazistai

„Protų kovų“ konkurso finalas

skautai pk2015-11-27Ilgai lauktas respublikinio konkurso „Protų kovos“ finalas įvyko lapkričio 27 dieną Lietuvos vaikų ir jaunimo centre, Vilniuje. Į  klausimus konkurse atsakinėjo moksleiviai iš 62 Lietuvos mokyklų. Vyresniųjų grupėje (32 mokyklos) dalyvavo ir mūsų gimnazijos komanda pavadinimu „Skautai“ (Alanas Žardeckas - kapitonas, Deimantė Čiokštinaitė, Iveta Gelžinytė, Leta Remeikytė, Gabrielė Grinkaitė, Živilė Kairytė, Marta Rulytė).

Renginio esminis tikslas – parodyti jaunimui, kokia yra besivystančių šalių realybė. Tikimasi, jog susidūrimas su tam tikrais šokiruojančiais faktais padės jaunimui įvertinti tai, ką turi, gyvendami Lietuvoje, ir paskatins prisidėti prie pagalbos besivystančioms šalims.

„Protų kovų“ žaidime jaunuoliai atsakinėjo ir į klausimus apie diskriminaciją dėl lyties, amžiaus ar religinių įsitikinimų. Šios problemos opios visame pasaulyje, ne išimtis ir Lietuva: senjorai ir neįgalieji – itin pažeidžiami asmenys – mūsų šalyje iš visų socialinių grupių patiria didžiausią neigiamą diskriminaciją; moterys gauna mažesnius atlyginimus nei vyrai ir rečiau užima vadovaujančias pozicijas, o smurtas prieš jas vis dar suvokiamas kaip „šeimos dalykas“, į kurį nedera kištis aplinkiniams.

Nepabijoję nepatogių klausimų ir geriausiai pasirodę jaunuoliai keliaus į Tartu mokslo centrą „AHHAA“, na, o mūsų komanda užėmusi 6-ąją vietą ir nuo prizininkų atsilikusi tik 3 taškais įgijo ne tik žinių vystomojo bendradarbiavimo tema, komandinio darbo patirties, bet ir pasitikėjimo savo jėgomis.

Rezultatų lentelė: excel

Spalio 15 dieną gimnazijoje vykusio konkurso „Protų kovos“ vystomojo bendradarbiavimo tema akimirkos:

Inga Rulienė, IT mokytoja

Straipsnių peržiūrėjimai
1693649