Gimnazistai

Pažindami aplinką planuojame savo ateities kelius

sm kolegijaŠį rudenį grupė gimnazistų, lydimi gamtos mokslų mokytojų, vyko į Lietuvos sostinę – Vilnių. Mūsų tikslas buvo aplankyti Socialinių mokslų kolegiją ir susipažinti su jos veikla. Visus nustebino išskirtinė, šiuolaikiška pastato architektūra ir aplinka: erdvios, šviesios patalpos, minkštasuoliai koridoriuose, naujausia technika – visa tai, tiesiog kėlė norą mokytis būtent čia. Mūsų grupę maloniai pasitikusi kolegijos studijų programos vadovė Akvilė Alauskaitė-Riabceva, supažindino mus su SMK erdvėmis, papasakojo apie studentų veiklas po paskaitų ir per jas, pristatė studijų programas. Ekskursijos metu čia besimokantys studentai ir dėstytojai mojavo mums iš auditorijų. Sužavėti tokios šiuolaikiškos mokymo įstaigos, panorome išsaugoti šią akimirką bendroje nuotraukoje.

Aplankėme ir Vilniaus edukologijos universitetą, kur ruošiami jaunieji mokytojai, bei universiteto oranžeriją, kurioje auginami šimtai atogrąžų augalų rūšių. Kiekvienas nufotografavome mums gražiausią augalą, palietėme gigantiškų augalų lapus (šiek tiek išsigandome, kai mums pasakė, kad dauguma augalų čia nuodingi), o tada išklausėme mus sutikusios vyresniosios botanikės Teresės Jokšienės pasakojimo.

Puikius įspūdžius paliko ir Vilniaus universiteto botanikos sodas. Tai beveik 200 ha teritorija, kurioje galima rasti ne tik įvairiausių augalų, bet ir dvaro pastatus, tvenkinį. Kadangi laiko daug neturėjome, nusprendėme aplankyti japonišką sodą. Japoniškas sodas buvo sukurtas bendradarbiaujant su japonų kūrėjais ir Japonijos ambasada. Sode galima pamatyti tvenkinį su „vėžlio“ sala, upelį su kriokliu, japoniško stiliaus pavėsinę, sakurų medžius, kukmedžius, buksmedžius, sietminus, lyonijas, lauko riedulius. Tiesa, į botanikos sodą būtų gražu sugrįžti pavasarį, kai dauguma augalų tik pražysta, o ne numeta lapus.

Išvyka buvo tikrai įsimintina, pamatėme ir išgirdome daug įdomių dalykų. Dėkojame mokytojoms V. Juknienei, R. Vezbergenei, J. Skrėbienei už suorganizuotą ekskursiją ir gerą nuotaiką!

Marta Rulytė, II b klasė