^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Festivalis pakvietė į mokslininkų pasaulį

erdvelaivis zemeRespublikinis mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“ startavo jau 11-ą kartą. Įvairios mokslo įstaigos kvietė mokinius į ekskursijas, laboratorijas, paskaitas. Festivalio tikslas - suartinti mokslininkus ir plačiąją visuomenę.

Mūsų gimnazijos mokiniai taip pat jau ketvirtus metus dalyvauja šio festivalio renginiuose. Grupė ketvirtokų žinių sėmėsi geografijos pamokoje „Atsinaujinantys energijos šaltiniai“, kuri vyko Panevėžio kolegijoje. Lektorius Donatas Pelenis supažindino mokinius su saulės, vėjo, šilumos siurblio panaudojimo buityje galimybėmis.

Rimalda Vitkevičienė, geografijos mokytoja

 

Rugsėjo 16 dieną gimnazijoje lankėsi Vilniaus universiteto (VU) biochemijos instituto molekulinės mikrobiologijos skyriaus docentas Rolandas Meškys. Jis skaitė paskaitą „Mikroorganizmai – ekstremalai“. Kokie gi mikroorganizmai supa mūsų aplinką?

Paskaitos metu nagrinėjome mikroorganizmų įvairovę, aptarėme biocheminius virsmus, leidžiančius mikroorganizmams savo reikmėms panaudoti netikėčiausius neorganinius ir organinius junginius ir taip prisitaikyti prie įvairių aplinkos sąlygų. Ir žinoma, sužinojome kas gali išgyventi verdančiame vandenyje, esant 1000 atmosferų slėgiui ar Antarktikos ledynuose.

 

Ieva Petraitytė, IVa klasė

Ne pirmąjį kartą į mokslo festivalio „Erdvėlaivis žemė“ renginius išsiruošia ir IIIa klasė. Rugsėjo 22 dieną vyko ekskursiją į AB „Panevėžio energija“. Sužinojome daug įvairios informacijos apie tai, kaip Panevėžyje šildomas vanduo ir kaip tiekiama šiluma, kokio lygio yra Panevėžio elektrinės. Buvome nustebinti, nes „Panevėžio energijos“ kogeneracinė elektrinė pasirodė labai tvarkinga ir moderni. Daugiau kaip 120 mln. litų vertės termofikacinė elektrinė efektyvumu ir moderniomis technologijomis pranoksta iki šiol Lietuvoje energiją gaminusias termofikacines elektrines. Dujomis kūrenama, 35 MW galingumo kombinuoto ciklo termofikacinė elektrinė per metus galės pagaminti 230 GWh šilumos ir apie 220 GWh elektros energijos. Džiugu, kad gimtajame mieste turime tokį statinį.

panevezio energija

Gabrielė Grinkaitė, IIIa klasė

 

Straipsnių peržiūrėjimai
1693570