^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Prisiminėme ir pagerbėme holokausto aukas

holokaustui atmintiRugsėjo 23 dieną mūsų šalis minėjo Lietuvos žydų genocido dieną.   Būtent tą dieną 1943 m. buvo galutinai likviduotas Vilniaus getas, kuriame per dvejus metus iš 50 tūkstančių žydų liko vos pora tūkstančių. Per Antrąjį pasaulinį karą Lietuvoje iš viso žuvo 200 tūkstančių žydų tautybės žmonių, o tai beveik 90% visų Lietuvoje gyvenusių žydų. Šie siaubingi istoriniai įvykiai negali būti užmiršti, todėl privalo būti viešinami, minimi ir prisimenami.

Šiais metais Lietuvos žydų genocido dieną paminėjo daugiau kaip 200 šalies mokyklų. Prie šio gausaus būrio prisijungėme ir mes, mintiečiai, kartu su istorijos mokytoju V.Ruliu. Lietingą rudens popietę gausus panevėžiečių būrys rikiavosi Vasario 16-osios g. esančiame „Atminties skvere“. Susirinkę prie memorialo „Liūdinti žydų motina“ klausėmės Panevėžio miesto žydų bendruomenės valdybos nario Genadijaus Šteimano ir Panevėžio miesto savivaldybės atstovų kalbų bei Panevėžio vyskupo Liongino Virbalo pamąstymų apie tiek daug žmonių gyvybių nusinešusį holokaustą. Žuvusiuosius pagerbėme tylos minute, o prie paminklo padėjome gėlių vainikus. Genocido dienos mitingo dalyviai minėjimą tęsė, vykdami į masinę žydų žudymo vietą – Kurganavos mišką ir Žalioje girioje esančią holokausto atminties vietą.

Mes, XXI a. jauni žmonės, privalome mokytis iš istorijos ir daugiau niekada neleisti pasikartoti siaubingiems įvykiams, nusinešusiems nekaltų žmonių gyvybes. Mes privalome apgalvoti savo žingsnius, veiksmų pasekmes ir gerais darbais kurti tolerantišką bei teisingą pasaulį.

Karolina Mikoliūnaitė, IV f klasė

Straipsnių peržiūrėjimai
1693984