^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Pildėme svajones iš stiklo

m9Birželio 2–5 dienomis gimnazistai dalyvavo kūrybinėje stovykloje „Stiklo svajonės“ pas visame pasaulyje garsų stiklo menininką amerikietį Marką Eckstrandą. Vyras daugiau nei pusę amžiaus yra atsidavęs šiam menui – pats gamina įvairius dirbinius iš stiklo bei moko to vaikus. Idėją stiklo papuošalų pasigaminti ir mūsų gimnazistams pasiūlė pats Markas Eckstrandas, o šią galimybę mūsų gimnazijoje paskleidė dailės mokytoja Rasa Švelnienė. Ji su technologijų mokytojomis Jolanta Simonavičiene, Daiva Gronskiene ir anglų kalbos mokytoja Irina Dementjeva pasigaminti papuošalų iš stiklo ėjo drauge su mokinių grupelėmis. Tąkart mokiniai gamino sages. Menininkas noriai priėmė vaikus, supažindino su saugaus elgesio dirbtuvėje taisyklėmis, mokė dirbti su šlifavimo aparatais, konsultavo ir padėjo kiekvienam dirbančiajam.

O pažiūrėti, kaip mūsų mokiniai gamina papuošalus, į stovyklą atvyko ir gimnazijos direktorius Egidijus Samas. Jis džiaugėsi mokinių kūrybiškumu, originalumu ir gražiais darbais, o Markui dėkojo už šiltą priėmimą ir galimybę išbandyti naują veiklą. Kiekvienas dalyvavęs šioje stovykloje įgijo naujos patirties nors pradžioje ir nebuvo lengva – aplink gulėjo daug spalvoto ir įvairių raštų dekoruoto stiklo gabaliukų, iš kurių reikėjo išsirinkti labiausiai patikusius kelis, nes panaudoti visų juk negali. Tad mokiniams teko nelengva užduotis, bet rezultatas džiugino. Originaliai susimodeliuotos sagės priglus prie kūrėjo ar jo mamos krūtinės.

„Jeigu bučiau bankininkas, turėčiau krūvą popierių. Kadangi esu stiklo menininkas – turiu krūvą stiklo dirbinių.“ – taip apie brangią, didžiulę lentyną, kurioje eksponuojami menininko ir jo draugų pagaminti dirbiniai iš stiklo, atsiliepė menininkas.

 Karolina Mikoliūnaitė, III f kl.

Straipsnių peržiūrėjimai
1693906