^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Ar esame pasirengę studijoms užsienyje?

Balandžio mėnesį Panevėžio „Minties“ gimnazijoje lankėsi Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) studentai su iniciatyva „Erasmus Lietuvos mokykloms“. Gimnazijos trečiokai dalyvavo diskusijoje tema „Ryžaisi studijuoti užsienyje ─ pasiruošk“. Diskusijos metu ASU studentai pasakojo, ko galima tikėtis studijuojant pagal „Erasmus“ mainų programą ir kaip pasirengti dalinėms studijoms užsienyje. Taip pat buvo atvykę Italijos ir Turkijos jaunuoliai, kurie šiuo metu studijuoja Lietuvoje. Jie pasakojo apie šių mainų privalumus, pristatė savo šalį, atsakė į mūsų pateiktus klausimus, mokė savo kalbos pagrindinių žodžių bei greitakalbių.

Projekto metu buvo skatinamas bendradarbiavimas tarp ASU ir Panevėžio „Minties“ gimnazijos, didinama mokinių tolerancija, tarpkultūrinė samprata, pateiktos žinios apie „Erazmus“ studentų mainų programą, galimybes ir patirtį, skleidžiama informacija apie tikslingą profesinį pasirinkimą. Trečiokams buvo įteiktos atminimo dovanėlės su ASU ir Švietimo mainų paramos fondo simbolika. Likome labai sužavėti pristatymu, dauguma mokinių pakeitė nuomonę apie „Erazmus“ mainų programą ir žada studijuodami išvykti į kitą šalį.

erazmus iniciatyva

                             Ieva Petraitytė, IIIa klasė

Straipsnių peržiūrėjimai
1693655