Donorų kraujas išgelbės kito žmogaus gyvybę

donorysteŽmogaus kraujas yra unikalus. Iki šiol pasaulyje jam nėra sukurta dirbtinio pakaitalo, kuris galėtų pakeisti donoro kraują. Lietuvoje per metus šio stebuklingojo skysčio reikia tūkstančių litrų, kad būtų išgelbėti žmonės, praradę didelį jo kiekį dėl sunkių chirurginių operacijų, patirtų traumų, avarijų, žarnyno kraujavimo ar komplikuoto gimdymo. Kraujo perpylimas skiriamas ir kraujo ligomis ar vėžiu sergantiems pacientams. Deja, donorų trūkumas gerokai viršija šio gyvybiškai reikalingo audinio poreikį ir kraujo centrai susiduria su iššūkiu aprūpinti kokybišku ir saugiu krauju tuos, kuriems to labiausiai reikia. Teigiama, kad ši donorystė yra naudinga ir patiems donorams. Mat reguliariai kraujo duodantys žmonės, kurie avarijos ar sudėtingos operacijos metu stipriai nukraujuoja, išgyvena gerokai dažniau, nei kraujo neduodantieji.

Vienintelis kraujo gavimo šaltinis – kiti sveiki žmonės. Dėl minėtos priežasties balandžio 2-ąją visą pusdienį gimnazijoje vyko Neatlygintinos kraujo donorystės akcija. Šios kilnios veiklos iniciatorė ir organizatorė – gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui ir biologijos mokytoja Almira Dambrauskienė. Akciją įgyvendinti padėjo VŠĮ Nacionalinio kraujo centro darbuotojai. Jos metu neatlygintinai duoti kraują ir kitiems suteikti viltį gyventi buvo skatinami ir kviečiami ne tik mokiniai, bet ir jų tėveliai bei gimnazijos darbuotojai.

Galime didžiuotis, kad mūsų gimnazija yra kraujo donorystės pradininkė Panevėžio mieste – ji šią akciją organizuoja jau nuo 2004-ųjų. Kasmet kraują dovanoja kelios dešimtys donorų. Džiugu, šįmet akcijoje dalyvavo 59 gimnazistai, nors norinčiųjų buvo dar daugiau – net 73 mokiniai. Iš viso padovanoti net 28 litrai kraujo.

Tikimės, kad mūsų gimnazijos puoselėjamų ilgamečių kraujo donorystės tradicijų pavyzdžiu paseks ir kitos mokyklos.

Klubo „Gimnazijos puslas“ informacija