^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Išdrįsome pasakyti: „Patyčioms ne!”

m5Kovo 24–28 dienomis gimnazistai tapo „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ dalyviais. Savaitė prasidėjo susitikimu su buvusiu gimnazijos mokiniu Mindaugu Baltuška, kuris teatro klasėje gausiai susirinkusiai auditorijai kalbėjo tema „Gyvenimo realybė“. 24 metų jaunuolis drąsiai dalijosi savo išgyvenimais ir gyvenimiška patirtimi, stebino auditoriją savo drąsa – nuotaikingais pasakojimais. Pavyzdžiui, kai vaikinas nusprendė mesti mokslus, nors likę buvo tik vieneri metai, jam atrodė, kad tai geras sprendimas, nes, pasak jo, mokslai varžė. Tik jis nepraleido tų metų veltui: dirbo, o nuo lapkričio iki kovo mėnesio net metė iššūkį sau - išgyventi be šildymo. Nors gyventi -20 laipsnių patalpoje buvo labai šalta, - net vanduo, stovėjęs ant stalo užšaldavo,- jam pavyko! Vaikinas, gyvendamas Vilniuje, treniravo vaikus, filmavosi reklamoms, dalyvaudavo festivaliuose. Pasak jo, gyvenime yra labai svarbu turėti tikslų. Kaklo lūžis ir invalido vežimėlis – tai dar vienas gyvenimo mestas iššūkis, naujas siekis.

Nepaisant visko, dabar yra kaip yra. Mindaugas jaučiasi laimės kūdikiu, kad po tokios traumos, C5 kaklo lūžio, jis gali valdyti didesnę savo kūno dalį, nes dažniausiai žmonės po tokių traumų gali labai mažai. Vaikinas ragino žmones gyvenime turėti tikslų ir jų siekti.

Trečiadienį, aktų salėje, vyko socialinės pedagogės R. Šarapajevienės organizuotas renginys „Ar galima paspausti ranką sugniaužus kumštį?“. Į gimnaziją atvyko kelios VIII klasių progimnazijų mokinių grupės, kurios kartu su gimnazijos trečiokais diskutavo patyčių tema.

Ketvirtadienį pirmokai rinkosi teatro salėje, kur dalyvavo psichologių Astos Diržinauskienės ir Akvilijos Kiburienės organizuotame renginyje prieš patyčias. Kadangi kovo 27-ąją minima ir Teatro diena, salėje kartu buvo ir teatro mokytoja, direktoriaus pavaduotoja Ramutė Stasevičienė bei dramos būrelio vadovė Birutė Beresnevičienė. Kartu su jomis renginį stebėjo etikos mokytoja Irmina Urbonienė bei buvusi mūsų mokyklos mokinė Aušra Sakalauskatė. O prie pirmokų prisijungė ir jungtinė III klasių gimnazistų grupė. Visos komandos išsitraukė lapelius su užduotimis, kuriuose buvo pateiktos skirtingos patyčių situacijos. Gimnazistų užduotis buvo tą psichodramą suvaidinti. Po kiekvieno etiudo buvo aiškinamasi, kaip elgtis tokioje situacijoje, ką daryti, kad to išvengtum? Tikimės, kad mokiniams ši valanda neprailgo ir leido susimąstyti apie patyčias ir jų pasekmes.

Karolina Mikoliūnaitė, IIIf klasė

Nuotraukos Modestos Stankevičiūtės, IIIf klasė

Straipsnių peržiūrėjimai
1693582