^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Antrosios religijos Lietuvoje dvasia sklandė ir mūsų gimnazijoje

vladas garastasKovo 27 dieną bendradarbiaujant su Lietuvos krepšinio federacija (LKF) buvo vykdomas bendras projektas „Krepšinio diena mano mokykloje“. Ji vyko dviejose vietose: Mykolo Karkos pagrindinėje mokykloje ir „Minties“ gimnazijoje.

Sunkiai visus susidomėjusius talpinančioje mokyklos aktų salėje vesti krepšinio istorijos pamokas ir kurstyti meilę šiai sporto šakai bei savo kraštui atvyko buvęs Kauno „Žalgirio“ ir Lietuvos rinktinės treneris Vladas Garastas. Jis smalsiems gimnazistams papasakojo apie krepšinio pradžią ir raidą Lietuvoje, apie jo treniruotos „Žalgirio“ komandos kasdienybę ir pergales, dalijosi asmenine patirtimi. Legendinis treneris džiaugėsi faktu, kad kai jis atėjo dirbti, „Žalgiris“ buvo vienuoliktoje aukščiausios Sovietų Sąjungos lygos vietoje, balansavo ties iškritimo riba, po metų Sąjungos čempionate su tais pačiais žmonėmis komanda pakilo į antrą vietą. Per dešimties metų jo vadovaujamas „Žalgiris" pasikeitė, bet liko SSRS pirmenybių aukštumoje: dukart ketvirtojoje, penkissyk - antrojoje ir trejus metus - pirmojoje vietoje. Taip pat V.Garastas neslėpė pasididžiavimo, kad išlaikė lietuviškumą: nors daug ką kvietė į CSKA, bet nė vienas neišvažiavo, be to, neturėjo nė vieno žaidėjo iš kitų respublikų. Svečias pabrėžė, kad Lietuva pagal pasiekimus krepšinyje yra II-oje vietoje po JAV, nors pasaulyje krepšinis žaidžiamas jau 123, o Lietuvoje - 92 metus. Be viso to, jis pasidžiaugė, kad Panevėžys davė puikių sportininkų, kurie kėlė rezultatus. Pasakojimą lydėjo įvairi vaizdo medžiaga, menanti pirmuosius krepšinio žingsnius Lietuvoje ir kitus svarbius šiai sporto šakai įvykius.

Po svečio kalbos direktorius pateikė mokiniams keletą klausimų apie krepšinio istoriją, į kuriuos atsakiusieji buvo apdovanoti prizais.

Įdienojus renginys persikėlė į sporto salę, kurioje vyko krepšinio pamoka gimnazijos trečiokams. Ją vedė Lietuvos moterų krepšinio rinktinės treneris Mantas Šernius. Vėliau vyko krepšinio varžybos 3X3, kuriose dalyvavo Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos, „Minties“ gimnazijos mokiniai ir „Aukštaitijos“ krepšinio mokyklos komandos. Įdomu tai, kad „Aukštaitijos“ septynmečių komandoms vadovavo buvę mūsų mokiniai Remigijus ir Žydrūnas Kuodžiai. Pertraukų metu vyko gimnazijos krepšinio komandą palaikančių šokėjų pasirodymai.

Varžybų nugalėtojus apdovanojo šventėje dalyvavę Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai Gediminas Žalalis, Ryan Olander, Darrick Leonard ir Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komandos žaidėjas Rolandas Alijevas.

Šventės pabaigoje vyko konkursai, kuriuose dalyvavo LKL krepšininkai ir mokiniai.

Sprendžiant iš gausaus į renginius susirinkusio moksleivių būrio, galima teigti, kad krepšinis dar ilgai užims svarias pozicijas populiarumo viršūnėje.

Austėja Steponavičiūtė, III d klasė

Straipsnių peržiūrėjimai
1698753