^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Teisinių žinių konkurso „Temidė“ finalas

temide finalasBalandžio 25 d. Panevėžyje, Juozo Miltinio dramos teatre vyko jau aštuonioliktasis bendrojo ugdymo mokyklų ir profesinio mokymo įstaigų mokinių respublikinio teisinių žinių konkurso „Temidė“ finalas. Jame dalyvavo Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus, Utenos, Tauragės, Telšių ir Marijampolės apskričių mokinių komandos.
Organizuojant teisinių žinių konkursą, siekiama ugdyti mokinių teisinį sąmoningumą, vykdyti smurto prevenciją, suteikti mokiniams žinių ir praktinių įgūdžių kuriant saugią aplinką bei organizuojant prasmingą ir turiningą laisvalaikį.
Finaliniame konkurso etape kiekvienos komandos nariai privalėjo ne tik gerai išmanyti pagrindinių įstatymų nuostatas, spręsti kriminalinę mįslę, bet turėjo meniškai pristatyti teisinės sistemos žaidybinį modulį, dienoraštį.
Iš dešimties komandų respublikiniame konkurse mūsų gimnazijos komanda „Lošėjai“užėmė ketvirtąją  vietą. Pirmąją vietą iškovojo Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos komanda „Vytautukai“, antroji vieta atiteko Radviliškio Lizdeikos gimnazijos komandai „Pagaminta Lietuvoje“, trečioji – Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos komandai „Nerealieji“.

„Lošėjai“ išlošė pergalę

temide-3Balandžio 14 d. vyko teisinių žinių konkurso „Temidė“ trečiasis etapas. Dėl teisės atstovauti Panevėžio apskričiai varžėsi viena Panevėžio miesto ir penkios rajonų mokinių komandos.
Šio konkurso etapo nugalėtoja pripažinta Panevėžio „Minties“ gimnazijos komanda „Lošėjai“. Antroji vieta atiteko Panevėžio rajono Linkaučių pagrindinės mokyklos komandai „Kieti riešutėliai“, trečioji – Pasvalio rajono Pumpėnų vidurinės mokyklos komandai „Spirgiai“. Plačiau: „Temidė“: apskričiai atstovaus gimnazistai


 

 

temide 2014Kovo 20 d. mūsų gimnazistai paminėjo ne tik Žemės dieną, bet ir sėkmingai sudalyvavo „Temidėje“ - respublikiniame teisinių žinių konkurse, kurį jau daug metų organizuoja Panevėžio apskrities vyriausiasis policijos komisariatas. Šiais metais II-asis jo etapas buvo organizuojamas mūsų gimnazijoje. 14 valandą aktų salėje susirinko trys varžovų komandos: iš 5-osios gimnazijos (Eimantė Barzdaitė, Vėjūnė Butkūnaitė, Ugnė Mickevičiūtė, Paulius Rajeckas ir Benas Šidlauskas ), „Šaltinio “ progimnazijos (Ineta Adomonytė, Justas Čepukas, Ieva Kanopaitė, Martynas Kudlis ir Eivina Pravolionytė) ir mūsų gimnaziją atstovaujantys trečiokai: Agnė Adamonytė, Marius Andreikėnas, Kasparas Gramaliauskas, Žygimantas Kriščiūnas ir Taisija Logoida. Jiems video medžiagą parengė IIIa klasės gimnazistas Daumantas Pipiras, kitas pagalbines priemones ruošė IIIf klasės gimnazistas Ainis Kulikauskas, ruošiant meninę dalį daug prisidėjo teatro būrelio vadovė Birutė Beresnevičienė, direktoriaus pavaduotoja popamokinei veiklai Ramutė Stasevičienė. Salėje už dalyvius sirgo trys didžiulės palaikymo komandos!

Šio renginio vedėjas buvo Panevėžio miesto pirmojo policijos komisariato Prevencijos poskyrio viršininkas Saulius Daugirdas. Konkursą sudarė šeši turai, kuriuos balais vertino komisija. Ją sudarė: Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos biuro Prevencijos poskyrio viršininkė Danguolė Žiaugrienė, Viešųjų ryšių grupės vyresnysis specialistas Raimondas Šimiliūnas, miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji ugdymo įstaigų specialistė Audronė Bagdanskienė, prokurorė Kristina Ulienė, Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Simonaitienė ir Kelių policijos biuro administracinės veiklos ir eismo įvykių tyrimo poskyrio viršininkas Einis Kudžma.

Pirmajame ture visos trys komandos turėjo prisistatyti. Burtų keliu pirmieji tai padaryti turėjo   „Šaltinio“ progimnazijos mokiniai, pasivadinę – „Kniaudiškių detektyvais“, antroji pasirodė mūsų gimnaziją atstovaujanti mokinių komanda – „Lošėjai“ ir tretieji – „Penktosios“ gimnazijos mokiniai, pavadinimu – „5–oji kuopa“. Visų grupių prisistatymai buvo originalūs ir unikalūs, juos bežiūrint ne vieno žiūrovo veide nušvito šypsena, o iš kitų nuaidėjo ir garsus juokas.

Antrajame ture buvo tikrinamos teisinės žinios – komandos sprendė testus.

Trečiajame ture varžovai iš anksto buvo pasirengę vaidybinei užduočiai. Kiekviena komanda suvaidino situaciją su keliais nusikaltimais ir pažeidimais, o priešininkų komanda turėjo atidžiai stebėti pasirodymą ir tuos pažeidimus išvardinti.

Ketvirtojoje dalyje dalyvių laukė kūrybinė užduotis „Dienoraštis“. „Kniaudiškių detektyvai“ parodė kūrybinį filmuką apie patyčias – „Atsiskyrėlis“, „Lošėjai“ parengė pristatymą apie gimnazijos pasiekimus ir nuopelnus, o „5–osios kuopos“ komanda pristatė kiekvieną savo grupės narį, jo pomėgius, paminėjo ir gimnazijoje vykusius renginius.

Penktoji užduotis - kriminalinė mįslė.

Ir paskutinis, bet ne ką mažiau svarbus, šeštasis turas – atsisveikinimas.

Viską susumavus, gautas aukščiausias rezultatas -389 balai - nudžiugino „Minties“ gimnazijos komandą „Lošėjai“ ir jos sirgalius. Užimta I-oji vieta nulėmė patekimą į III-ąjį Temidės etapą! II-oji vieta atiteko 5-osios gimnazijos komandai, surinkusiai 347 balus ir III-oje vietoje liko „Šaltinio“ progimnazija, kuri surinko 312 balus.

Dalyvius atminimo dovanėlėmis džiugino rėmėjai: dienraštis „Panevėžio balsas“, prekybos ir pramogų centras „Rožynas“, AB TEO LT, Panevėžio miesto savivaldybė.

Mūsų mokykla sėkmę šiame konkurse bando jau nuo 1998 m. Per tiek laiko pasiekėme aukštų pozicijų – du kartus finale džiaugėmės antra vieta. Na, o dabar mes džiaugiamės, kad Temidės statulėlė ir vėl mūsų rankose! Pasiteisino „Lošėjų“ įdėtos pastangos, darbas ir šūkis: „Rizikuojantys, statantys ir išlošiantys prasmingą gyvenimą!“.

Karolina Mikoliūnaitė, IIIf klasė

Nuotraukos Modestos Stankevičiūtės, IIIf klasė

 

Straipsnių peržiūrėjimai
1693655