^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Įdomi pamoka

Nuo K.Donelaičio iki mūsų…

pamoka poezijosKovo 21-oji – Pasaulinė poezijos diena, kurią IVa klasės mokiniai pažymėjo neįprasta pamoka. Sulaukę pavasariškų orų kartu su lietuvių kalbos mokytoja Janina Gedviliene skaitėme šiuolaikinių poetų eilėraščius, taip pat prisimindami ir literatūros pradininką Kristijoną Donelaitį, kurio 300-ąsias metines minime šiais metais. Pamokos metu buvo skaitomi Sigito Parulskio, Donaldo Kajoko, Aido Marčėno, Juozo Erlicko, Justino Marcinkevičiaus bei kitų XX–XXI a. poetų eilėraščiai. Taip pat abiturientai prisiminė ir Kristijono Donelaičio poemą „Metai“, skaitė jos ištraukas apie pavasarį, darbą, gamtą, dorą, lietuvybės paieškas... Apie „Metų” poemą visi noriai diskutavo ir lygino su šių dienų poezijoje keliamomis problemomis. Ši netradicinė pamoka leido pamąstyti apie tai, kad per 300 metų visuomenėje ne daug kas pasikeitė, o ir žmonių problemos bei vertybės liko tos pačios.

Poezija – tai menas, padedantis išsakyti savo jausmus, pakylėjantis virš kasdienybės ir, anot D.Kajoko, kelianti svarbiausius klausimus – gyvybės, mirties, meilės, vilties, santykio su visuomene bei atskleidžianti kiekvienos epochos skirtybes. Abiturientai džiaugėsi, jog turėjo galimybę pasidalinti savo mintimis, kodėl rinkosi vienus ar kitus autorius, kuo jų poezija buvo artima, išreiškė nuotaikos būseną. Išgirstos įvairių poetų eilės, skatino susimąstyti ir suprasti, kad dažnai esame labai atitolę nuo poezijos, o kūryba gali būti svarbi žmogaus gyvenimo dalis ir puikus būdas išreikšti save.

Arneta Klasinskaitė ir Agnė Rapkevičiūtė


Svečias siūlė planuoti savo ateitį

pamoka2bKovo 10-17 dienomis Lietuvoje vykusi Vaikų finansinio raštingumo savaitė, kartu su projektu „Kam to reikia?“ pasiekė ir mus IIb klasės mokinius. Klasės valandėlės metu pas mus svečiavosi buvęs mūsų auklėtojos Loretos Klimkevičienės auklėtinis ir sūnus „Swedbank“ pardavimų vadybininkas Justas Klimkevičius.

Svečias mus supažindino su banko veikla, papasakojo, kuo įmonei svarbus prekės ženklas, logotipas. Sužinojome, kokius mokslus reikia baigti, kad galėtume dirbti banke ir kokių specialybių žmonės jame dirba.

Buvęs gimnazistas pasakojo apie savo darbą bei galimybes dirbti ir planuoti karjerą Lietuvoje, dalinosi patirtimi ir patarimais, kaip pasirinkti studijas bei profesiją. Jei nežinome, kuria kryptimi plaukti, joks vėjas nebus palankus. Justas, pats būdamas panevėžietis, vadybos bakalauro studijas baigęs gimtajame mieste, yra įsitikinęs, kad labai svarbu su jaunais žmonėmis kalbėti apie jų profesinę ateitį, nes dažnai didžiausią dėmesį jaunuoliai skiria miesto, o ne universiteto ar specialybės pasirinkimui. Svečias skatino moksleivius pirmiausia galvoti apie tai, ką veiks baigę studijas ir kokį darbą galėtų dirbti, o ne apie tai, kaip pabėgti iš tėvų namų. Nustebome, kad vos baigus universitetą, mūsų žinios jau yra pasenusios. Todėl įmonės turi nemažai investuoti į savo darbuotojus, o mes turėsime mokytis visą gyvenimą.

Buvo įdomu ne tik atsakinėti į klausimus, bet ir sužinoti, nuo ko priklauso įvairių profesijų žmonių pajamos.

Ačiū Justui už puikią valandėlę ir dovanėles.

Radvilė Petraitytė, IIb klasė


Kviečiame stebėti pamokas tiesiogiai internetu

Adresu http://distance.su.lt/tv/  visą kovo mėnesį visada tuo pačiu laiku – 11.00–11.30 val. – tiesiogiai transliuojamos  Šiaulių universiteto dėstytojų parengtos įdomios, naudingos, papildančios ugdymo programą pamokos moksleiviams. Tai puikus būdas padaryti mokymą patrauklesnį, šiuolaikiškesnį, artimesnį technologijas pamėgusiems vyresniųjų klasių moksleiviams. Čia galite peržvelgti paskaitų archyvą: paskaitos moksleiviams

Straipsnių peržiūrėjimai
1848288