^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Žemės diena

zemesdiena2014Pasaulinė Žemės diena kasmet minima kovo 20 dieną. Tai – astronominis pavasaris.

Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose.

Nuo 1971 metų, kada Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė pasauline Žemės diena, jis minimas ir švenčiamas įvairiose pasaulio šalyse.

Nuo 1992 metų pasaulinė Žemės diena minima ir Lietuvoje. Ji tęsiasi visą pavasarį – kovo, balandžio ir gegužės mėnesiais.

Pavasario lygiadienis paskelbtas pasauline Žemės diena, siekiant atkreipti pasaulio visuomenės dėmesį į mūsų planetai kylančias problemas. Žmogus ilgą laiką negailestingai teršė ir niokojo žemę, kovojo su gamta. O Žemė – tai gyvas organizmas. Mūsų planeta leidžia mums ne tik joje gyventi, bet maitina, rengia, suteikia galimybę dirbti ir ilsėtis. Todėl privalome ją saugoti ir tausoti, o ne teršti ir niokoti.

Mūsų gimnazijos bendruomenė savo renginiais ir gražiais darbais prisideda prie Žemės išsaugojimo.

Renginių programa: pdf     Informaciją pateikė chemijos mokytoja R.Vezbergienė

Gimnazijos skautų draugovės „Gabija“ nariai kovo 20-ąją iškėlė Žemės vėliavą mūsų gimnazijos kiemelyje ir miesto centre. Čia jie dalyvavo Laisvės aikštėje vykusiame renginyje, skirtame Žemės dienai. Renginį vedė ketvirtokai: Karolis Rutkauskas, Ligita Brazytė ir Gediminas Liutkevičius.

Straipsnių peržiūrėjimai
1698743