^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Respublikinis rašinių konkursas plečia geografiją

rasiniaiDžiugu, kad mūsų gimnazijos organizuojamas respublikinis rašinių konkursas „Gyvybė – dovana, branginkime ją“, skirtas Gyvybės dienai, šiais metais buvo kaip niekad gausus darbų. Daug bandymų kalbėti svarbia tema sulaukta iš savų gimnazistų, bet smagu buvo skaityti rašinius ir iš visų Lietuvos regionų: rašė dzūkai, suvalkiečiai, žemaičiai bei aukštaičiai. Net penki darbai – iš Tauragės „Versmės“ gimnazijos, keturi iš Tauragės Suaugusiųjų švietimo centro, po tris iš VDU „Rasos“ ir Vilkaviškio rajono Gražiškių gimnazijos, po du darbus iš Kauno rajono Garliavos Adomo Mitkaus vidurinės mokyklos, Kaišiadorių Algirdo Brazausko ir Šiaulių Didždvario gimnazijų, Alytaus profesinio rengimo centro.

Įdomu tai, kad rašė ir suaugusios moterys, turinčios kitokią gyvenimišką patirtį, jautriai aptardamos gyvybės temą.

Neatsiliko ir mūsų miesto gimnazistai – gavome darbų iš J.Balčikonio, 5-osios ir V.Žemkalnio gimnazijų.

Darbai skiriasi autorių pasirinktu žanru, argumentavimo kryptingumu, nes vieni yra analitiniai ar samprotaujamojo tipo, rašyti publicistiniu stiliumi, kiti – pasakojamojo, refleksinio tipo, atskleidžiantys autoriaus kultūrinę ir socialinę kompetenciją, dar kiti išsiskiria meniniu įtaigumu, originalia individualia raiška.

Brandžiausi ir originaliausi darbai buvo ketvirtokų. Iš jų I vieta skirta Agnei Rapkevičiūtei (Panevėžio „Minties“ gimnazija) už puikią, savitą raišką, jautrų žvilgsnį į šiuolaikinį pasaulį plėtojant gyvybės temą. Kitas prizines vietas dalinosi V.Žemkalnio , Vilkaviškio raj. gimnazistės bei trys mūsų gimnazistai.

Nedaug atsiliko ir trečiokai, globaliai žvelgiantys į gyvybės problemas, turintys originalų požiūrį bei nestokojantys meniškumo. I vieta – Ievai Petraitytei (Panevėžio „Minties“ gimnazija) už savitai įžvelgtą, gobaliai aptartą problemą, remiantis įvairiais kontekstais. Kitos prizinės vietos atiteko gimnazitėms iš Anykščių, Tauragės bei „Minties” kūrėjoms.

Pirmokų bei antrokų darbų buvo mažiau, tačiau džiugu, kad beveik visi šioje grupėje apdovanoti prizininkai – svečiai. I vietą laimėjo pirmokė Ornela Kviecinskaitė iš VDU „Rasos“ gimnazijos už ypač savitą minties apie gyvybę plėtotę, pasitelkiant dienoraščio žanrą. II klasių grupės nugalėtoja - Monika Masikonytė iš Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos už įdomią, šviesią istoriją su savita fabula, jautrumą kalbant gyvybės tema. Reikia pastebėti, kad mūsų gimnazistai dešimtokai nebuvo aktyvūs ir darbų sulaukėme nedaug. Tikimės, kad jie dar įsidrąsins. Visi konkursui atsiųsti darbai rodo mokinių rūpinimąsi gyvybe, atskleidžia jų vertybines nuostatas, aktyvią poziciją saugant gyvybę ir savitai mąstant apie pasaulį ir žmogų.

Džiaugiamės, kad į baigiamąjį renginį, kuris tradiciškai prasidėjo gimnazijoje susipažinimu, o darbų aptarimas ir apdovanojimų ceremonija vyko Panevėžio lėlių vežimo teatre, atvyko rašinių autoriai su mokytojais iš Vilkaviškio rajono Gražiškių gimnazijos, Anykščių Jono Biliūno gimnazijos, Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos, mūsų miesto Juozo Balčikonio gimnazijos. Šventėje dalyvavo ir Panevėžio miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausiasis specialistas Juozas Gibas.

   Po pirmokų kompozicijos pagal K.Donelaičio „Metus”, ištraukų iš įdomiausių rašinių, gražių sveikinimo žodžių, apdovanojimų visi žiūrėjo spektaklį, padovanotą lėlininkų. Svečiai, pasivaišinę arbata bei lituanisčių keptais pyragais, dar turėjo laiko aplankyti ir Panevėžio miesto kultūrines vietas. Smagus kūrybinis bendradarbiavimas tęsiasi. Gausėja ne tik kūrybinių darbų, bet plečiasi ir kūrėjų ratas. Tikimės, kad gražus užmojis turės ateitį. Lauksime susitikimų ateinančiais metais.

rasiniu konkursas

Janina Gedvilienė, lietuvių kalbos mokytoja

m foto Nuotraukų galerija

 ornamentas Konkurso laureatai  ornamentas

I klasių grupės nugalėtojai:

I vieta – Ornela Kvuiecinskaitė, I klasė, VDU „Rasos“ gimnazija. Už ypač savitą minties apie gyvybę plėtotę, pasitelkiant dienoraščio žanrą. Mokytoja Audronė Tuminauskienė.

II vieta – Iveta Gelžinytė, Panevėžio „Minties“ gimnazija. Už originalų gyvybės temos pojūtį literatūroje ir gyvenime. Mokytoja Emilija Gedraitienė.

III vieta – Ieva Janulevičiūtė, Vilkaviškio rajono Gražiškių gimnazija. Už brandų problemos atskleidimą atsakingo žmogaus akimis.Mokytoja Rasa Kvirevičienė.

II klasių grupės nugalėtojai:

I vieta – Monika Masikonytė, Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija. Už įdomią, šviesią istoriją su savita fabula, jautrią moralinę atsakomybę, sklandžią kalbą. Mokytoja Janina Kuliešienė,

II vieta – Kipras Morkūnas, Druskininkų „Ryto“ gimnazija. Už temos atskleidimo originalumą, modernų minties plėtojimą, savitą raišką. Mokytoja Ramutė Karlonienė.

III vieta – Roberta Samolytė, Radviliškio Gražinos pagrindinė mokykla. Už atsakingą, jautrų svarstymą gyvybės tema. Mokytoja Auksė Jasilionienė.

III klasių grupės nugalėtojai:

I vieta – Ieva Petraitytė, Panevėžio „Minties“ gimnazija. Už savitai įžvelgtą, gobaliai aptartą problemą, remiantis įvairiais kontekstais. Mokytoja Emilija Gedraitienė.

II vieta – Laura Juozaponytė, Anykščių Jono Biliūno gimnazija. Už įdomų, originalų požiūrį ir nuostatą padėti žmonėms įgyvendinti savo svajonę.

II vieta – Teodora Anulytė, Tauragės „Versmės“ gimnazija. Už pasakojimą apie savo santykį su gyvybe ir optimistinę gaidą svajojant apie ateitį. Mokytoja Audronė Anulienė.

III vieta – Karolina Mikoliūnaitė, Panevėžio „Minties“ gimnazija. Už menišką vaizdelį apie saulę – gyvybės šaltinį. Mokytoja Adelė Samuolienė.

III vieta – Enrika Navikaitė, Panevėžio „Minties“ gimnazija. Už gebėjimą sieti kultūros patirtį su tema. Mokytoja Emilija Gedraitienė. Mokytoja Janina Gedvilienė.

III vieta – Dominyka Jundulaitė, Panevėžio „Minties“ gimnazija. Už įdomią kalbančiojo poziciją gyvybės atžvilgiu ir rėmimąsi istorine literatūra. Mokytoja Emilija Gedraitienė.

IV klasių grupės nugalėtojai:

I vieta – Agnė Rapkevičiūtė, Panevėžio „Minties“ gimnazija. Už puikią, savitą raišką, jautrų žvilgsnį į šiuolaikinį pasaulį. Mokytoja Janina Gedvilienė.

II vieta – Edita Endziulaitė, Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazija. Už logišką, nuoseklų temos analizavimą, paremtą kultūrine patirtimi.

II vieta – Greta Griškaitytė, Vilkaviškio rajono Gražiškių gimnazija. Už gyvybės problemos atskleidimą per svarbiausią visuomenės ląstelę – šeimą. Mokytoja Rasa Kvirevičienė.

III vieta – Edgaras Kazimieras Kazlauskas, Panevėžio „Minties“ gimnazija. Už įdomią kalbančiojo poziciją gyvybės atžvilgiu ir savią filosofinį interpretavimą. Mokytoja Janina Gedvilienė.

III vieta – Evelina Muškietaitytė, Panevėžio „Minties“ gimnazija. Už meninį įtaigumą, originalią individualią raišką. Mokytoja Danguolė Smalinskienė.

III vieta – Germantė Kukorytė, Panevėžio „Minties“ gimnazija. Už globalų susirūpinimą dėl gyvybės, savitai komponuojant samprotavimą. Mokytoja Janina Gedvilienė.

Paskatinimo raštai:

Gerda Nivinskaitė, Panevėžio „Minties“ gimnazija. Už savitą literatūros siejimą su tema.

Justina Baltušytė, Tauragės „Versmės“ gimnazija. Už savitą laiško formos pasirinkimą svarstant gyvybės temą.

Sandra Kerpienė, Tauragės Suaugusiųjų mokymo centras. Už temos sąsają su šių metų kultūros aktualija – K.Donelaičiu.

Ieva Griškaitytė, Vilkaviškio rajono Gražiškių gimnazija. Už savitą problemos atskleidimą įvairių kultūrų aspektais.


Konkurso skelbimas

(konkursas baigėsi balandžio 4 d.)

Kviečiame 8-12 klasių bendrojo lavinimo mokyklų mokinius dalyvauti rašinių konkurse „Gyvybė dovana – branginkime ją“, skirtame Gyvybės dienai.

Reikalavimai konkursiniam darbui: rašinio žanras laisvai pasirenkamas, išlaikyta pavadinimo ir teksto dermė, tekstas surinktas kompiuteriu (12 pt šriftas), rašinio apimtis – iki 3 puslapių (plačiau žr. Nuostatai).

Darbai su užpildyta dalyvio anketa iki 2014 m. balandžio 4 d. siunčiami el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., temoje pažymint „Rašinių konkursui, skirtam Gyvybės dienai“.

Konkurso baigiamasis renginys vyks 2014 m. balandžio 10 d. 14 val. Panevėžio Lėlių vežimo teatre.

Nepraleiskite puikaus šanso pasidalinti mintimis apie didžiausią vertybę – gyvybę ir parodyti kūrybiškumą!
Laukiame jūsų darbų!

Konkurso nuostatai ir dalyvio anketa: word

Organizatoriai:
Panevėžio „Minties“ gimnazija

Straipsnių peržiūrėjimai
1693652