^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena

kovo11Kovo 11 dieną Lietuva švenčia Nepriklausomybės atkūrimo dieną, ta proga kovo 10-osios rytą gimnazistai rinkosi į teatralizuotą mitingą mokyklos kiemelyje. Renginio vedėjai skelbė: 1990 m. kovo 11 d. Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba pasirašė Lietuvos nepriklausomybės atstatymo aktą, kuriame rašoma, kad atstatomas 1940 m. svetimos jėgos panaikintas Lietuvos Valstybės suvereninių galių vykdymas ir Lietuva nuo šiol yra nepriklausoma valstybė. Aktą pasirašė LR Aukščiausiosios Tarybos Pirmininkas Vytautas Landsbergis ir kiti Tarybos nariai.

Ar lengva buvo mūsų valstybingumui įsitvirtinti? Sovietų vadovybės požiūris į Kovo 11-ąją neteikė greitų vilčių. Jie matė Lietuvos parlamento sprendime tik išsišokimą, įžeidimą Kremliui ir nesirengė atsisakyti savo „istorinių“ strateginių užkariavimų.
Teatralizuotame mitinge mokiniai regėjo šią priešpriešą - OMON būrys, siautėjęs keletą valandų, buvo išprašytas lauk gausaus būrio Lietuvos simbolika išsiskiriančių mitingo dalyvių.
Kiemelyje plazdėjo ir mokinių kurti plakatai, kurie priminė Lietuvos kelio į laisvę simbolius. Aš didžiuojuosi savo šalies žmonėmis, sugrąžinusiems mums laisvę. O tu ar jauti laisvę savo širdimi?

Renginio akimirkos:

m foto Nuotraukų galerija

Straipsnių peržiūrėjimai
1694030