^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Konferencijos moto – „Sveiks, svieteli margs“

k2Tokiais žodžiais buvo pasveikinti mokiniai ir mokytojai paskutinį žiemos penktadienį Šiauliuose, Juliaus Janonio gimnazijoje susirinkę į tradicinę 14-ąją Respublikinę gimtosios kalbos konferenciją, skirtą Kristijono Donelaičio 300 – osioms gimimo metinėms paminėti. Joje dalyvavo mokiniai ir jų mokytojai iš visos Lietuvos. Dalyviai turėjo paruošti tiriamąjį arba lyginamąjį pranešimą K. Donelaičio kūrybos ar kita literatūros, gimtosios kalbos tema. Smagu, kad pasiruošėme ir šioje konferencijoje pranešimą skaitėme su Megi Maradišvili.

Mus konsultavo mokytoja Emilija Gedraitienė, paruošėme darbą tema „Augalų motyvai K. Donelaičio ir M. Katiliškio kūryboje‘‘.

Gimnazija labai maloniai sutiko konferencijos dalyvius: muziejuje vyko registracija, sušilti kvietė prie arbatos puodelio. Netrukus prasidėjo konferencija. Visi dalyviai paruošė įdomius ir naudingus pranešimus, kurie praplėtė akiratį, skatino labiau įsigilinti į K. Donelaičio kūrybą, domėtis aplinka, kurioje gyvename. Po pietų, konferencijos pabaigoje, buvo pranešimų apibendrinimas, sužinojome, kaip sudominti skaitytoją, kas aktualu šiandieninam kultūra besidominčiam žmogui. Tokioje Respublikinėje konferencijoje dalyvavome pirmą kartą, tai naudinga patirtis.

                                                                                                 Jurgita Brandišauskaitė, IIIa klasė

Straipsnių peržiūrėjimai
1693906