^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Susitikimas su ekspedicijos „Vorkuta‘13“ dalyviais

misija vorkutaVasario 11 dieną gimnazijoje lankėsi 2013 m.   rugpjūčio pabaigoje vykusios ekspedicijos „Vorkuta'13“ dalyviai. Dvylika dienų trukusios istorinės atminties išsaugojimo misijos metu europinės Rusijos dalies šiaurėje penki vyrai ir trys moterys aplankė mirtį nešusių lagerių vietas, klausėsi tremtį išgyvenusiųjų pasakojimų, tvarkė tremtinių kapinaites. Prie kiekvieno pakeliui rasto memorialinio paminklo skambėjo tautiška giesmė ir malda. 

Aplankyti, užfiksuoti, išsaugoti ir perduoti ateities kartoms – tokius tikslus išsikėlė politinių kalinių sukilimo 60-mečiui atminti skirtos ekspedicijos „Vorkuta‘13“ dalyviai: politologai Raminta Žūsinaitė ir Jonas Survila, miškininkas Justinas Urbanavičius, politikos mokslų daktaras Laurynas Kasčiūnas, žurnalo „Apžvalga“ redaktorė Vaida Stundytė, teisininkė Roberta Firavičiūtė, Jaunųjų krikščionių demokratų pirmininkas Vytautas Keršanskas ir ekspedicijos vadovas, LR Seimo narys Paulius Saudargas.

Šiais metais pasirinkta aplankyti Komijos Respublikos šiaurėje veikusius lagerius. Jie laikyti tais, iš kurių negrįžtama. Barbariška sovietų valdžia Komijos šiaurę kaip vieną iš tremties vietų pasirinko dėl jos žemės gelmėse plytinčių akmens anglies klodų.

„Labai svarbu išsaugoti šiuos skaudžius mūsų tautai istorijos puslapius. Kol dar gyvi tremties liudytojai, reikia surinkti iš jų išgirstą autentišką informaciją. Važiuodami namo iš Rusijos šiaurės suvokėme, jog dabar prasideda tikroji misija. Misija perduoti viską gyvenantiems Lietuvoje“, – teigė P.Saudargas.

Išklausę ekspedicijos dalyvių pasakojimus, gimnazistai noriai pateikinėjo klausimus apie ekspedicijos detales, domėjosi tremtinių likimais.

Ekspedicijos projektą įgyvendino Jaunųjų krikščionių demokratų organizacija ir Lietuvos socialios rinkos plėtros institutas. Mecenatas – Europos Parlamento narys Algirdas Saudargas.

Informaciją pateikė dir. pavaduotoja Ramutė Stasevičienė

Straipsnių peržiūrėjimai
1693930