^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Paminėta Tarptautinė saugesnio interneto diena

0 noriu buti saugus2014 m. vasario 11 d. - Tarptautinė saugesnio interneto diena. Ši diena skatina visuomenę saugiau ir atsakingiau naudotis interneto technologijomis ir mobiliaisiais įrenginiais. Šių metų šūkis – Kurkime geresnį internetą kartu! Ta proga vasario 10–15 d., pirmą kartą šalyje buvo paskelbta Saugesnio interneto savaitė. Daugybė šiai savaitei skirtų renginių, konkursų, pamokų, viktorinų nuvilnijo per Lietuvos mokyklas ir bibliotekas. Nacionalinis Saugesnio interneto dienos renginys vyko parodų ir kongresų centre LITEXPO (trancliacijos įrašas). Kasmet šią dieną pažymi ir mūsų gimnazijos informacinių technologijų mokytojai, organizuodami įvairių filmų peržiūrą, diskusijas apie elgesį internete.

Šiais metais pirmą kartą į gimnaziją rinkosi jaunesnieji, 7-8 klasių mokiniais. Juos sukvietė IT mokytojų ir gimnazistų organizuotas konkursas „Noriu būti saugus“. Daugiau nei šešiasdešimt mokinių net iš devynių mūsų miesto mokyklų: „Aušros“, „Ąžuolo”, M.Karkos, „Senvagės“, „Vilties“, A.Lipniūno, „Saulėtekio“, „Šaltinio“ ir „Rožyno“ atvyko dalyvauti šiame konkurse.

Komandų buvo lygiai 11, po 5-6 vaikus. Kiekviena turėjo savo pavadinimą. Jos varžėsi tarpusavyje, nematydamos visų savo varžovų, nes buvo atskirose patalpose. Mokyklos disko salėje svečiams renginį vedė abiturientės Arneta Klasinskaitė ir Karolina Valonytė, o skaitykloje vedėjais tapo ketvirtokai - Ligita Brazytė ir Gediminas Liutkevičius. Konkursas vyko trimis etapais, pateikiant po 10 klausimų, į kurių kiekvieną komandos turėjo atsakyti per minutę. Kai kurie klausimai rimtai privertė pasukti galveles. Nepaisant to, nė viena komanda nepasidavė ir kovojo iki pat pabaigos. Štai mokinių iš komandos „Nortonai“ komentaras: „Susidūrėme su tikrai mums aktualiais klausimais apie saugumą internete, socialiniuose tinkluose, kai kur teko tiesiog logiškai pamąstyti, kai kur išmanyti kompiuterio ir programinės įrangos naujoves. Džiaugėmės, kai teisingas atsakymas netikėtai išsprūsdavo iš komandos narių lūpų. Buvo įdomu sužinoti iš vertintojų teisingus atsakymus“.

Po konkurso gimnazijos direktorius Egidijus Samas ir pavaduotoja Vilma Rimvydienė visus dalyvius pakvietė susipažinti su gimnazija. Svečiai aplankė muziejų ir kai kurias klases.

Susumavus galutinius rezultatus, visi buvo pakviesti į gimnazijos aktų salę, kur buvo paskelbti nugalėtojai. Pirmąją vietą komandiniame informacinių technologijų konkurse „Noriu būti saugus“ užėmė 23 taškus surinkusi „Nortonų“ komanda iš „Saulėtekio“ progimnazijos. Juos į mūsų gimnaziją atlydėjo mokytoja Auksė Stasiškienė. Šiems ant kulnų lipo ir tik vienu tašku nusileido bei antrąją vietą užėmė „Vilties“ pagrindinės mokyklos „Viltiečių“ komanda, atvykusi su mokytoja Laima Nareckiene. Trečiąją vietą dalinosi net trys komandos, surinkusios po 19 taškų tai: „Giliukų“ komanda iš „Ąžuolo“ pagrindinės mokyklos, „Saugūs“ iš „Saulėtekio“ progimnazijos bei „Kamšteliai“ iš „Aušros“ pagrindinės mokyklos. Visų komandų nariai buvo apdovanoti padėkomis ir saldžiu prizu – šakočiu.

Mokiniai, dalyvaudami šiame konkurse, patobulino savo komandinio darbo įgūdžius, įvertino turimų žinių bagažą ir, sprendžiant iš jų besišypsančių veidų, linksmai bei naudingai praleido laiką. Mes laukiame ir tikimės, kad jie čia apsilankys dar ne kartą.

 

Karolina Mikoliūnaitė, IIIf klasė
Nuotraukos Modestos Stankevičiūtės, IIIf klasė

 

Straipsnių peržiūrėjimai
1693655