^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Dar vienas žvilgsnis į Vilnių, jo istoriją bei šiandieną

vilniusŪkanotą gruodžio 12 d. rytą grupė „Mintiečių“ išsiruošė į matematikos mokytojų organizuojamą edukacinę išvyką. Kelionę pradėjome nusiteikę aplankyti šventiškai pasipuošusią sostinę ir patirti daug naujų įspūdžių.

Pirmasis objektas Vilniuje, kurį buvome numatę aplankyti, - Genocido aukų muziejus. Čia gidė supažindino su skaudžiu ir tragišku XX a. lietuvių tautos istorijos laikotarpiu - nepriklausomybės praradimu, brutaliomis sovietų valdžios represijomis, pasiaukojama ir atkaklia tautos kova dėl nepriklausomybės atgavimo. Iš šio muziejaus išėjome šiek tiek suklusę ir priblokšti, nes turėjome galimybę iš arti pamatyti ir net pajausti, kokiomis sąlygomis buvo kalinami, kankinami, tardomi savo idėjas ginantys žmonės, sužinoti apie jų žudymą ir nužudytų kūnų išniekinimą. Juk tai mūsų tėvų, senelių gyvenimo realijos.

Apie kitus lemtingus tautos istorijos faktus klausėmės ir į Lietuvos istoriją gilinomės kitame lankytame objekte – Signatarų namuose. Tai buvo atsigręžimas į Lietuvos situaciją prieš šimtmetį. Čia atmindami svarbiausius įvykius taikėme ir matematinius sugebėjimus.

Daug įdomaus ir svarbaus sužinojome senajame Vilniaus universitete, kuriame mokėsi, dirbo daug žymių lietuvių tautos žmonių, žinoma, ir matematikų. Aplankėme senąją universiteto biblioteką, susipažinome su joje eksponuojamais leidiniais, sužinojome, kad ir šiomis dienomis šią biblioteką aplanko kilmingiausi Lietuvoje viešintys svečiai.

Netikėtai gražūs reginiai atsivėrė, kai pakilome į senosios observatorijos bokštą. Iš bokšto aikštelės žvelgėme į senąjį Vilnių, grožėjomis senamiesčio bokštais ir stogais. Neišdildomą įspūdį paliko ir Šv. Jonų bažnyčia. Kai kurie ekskursijos dalyviai iš čia išsinešė slaptą viltį –„gal po kelerių metų ir aš šioje šventovėje atsiimsiu VU baigimo diplomą?“.

Praturtėję žiniomis, pamankštinę atmintį, daug pamatę ir išgirdę, laimingai sugrįžome į gimtąjį miestą.

Almina Zavackytė, IVc klasė

Straipsnių peržiūrėjimai
1693570