Gimnazistai rungėsi dėl geriausio skaitovo vardo

arneta skaitovai

Gruodžio 5 dieną gimnazijos aktų salėn buvo pakviesti I-IV klasių gimnazistai, neabejingi raiškaus žodžio skambesiui. Čia vyko kasmetinis meninio skaitymo konkurso I-asis etapas, kurio metu buvo renkamas geriausias skaitovas, atstovausiantis mokyklai mieste. Šįkart renginys buvo skirtas artėjančioms lietuvių literatūros pradininko Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms, todėl kai kurių skaitovų lūpomis skambėjo K.Bradūno, R.Vanago, L.Gutausko ir A.Drilingos tekstai, skirti šiam poetui.

Palyginus su ankstesniais metais, šįmet skaitovų sulaukta mažiau – vos penkiolikos. Vertinimo komisija, kuriai atstovavo direktoriaus pavaduotoja papildomam ugdymui Ramutė Stasevičienė, teatro mokytoja Birutė Beresnevičienė ir lituanistė Eglė Noreikienė, atstovauti gimnazijai mieste išrinko IVa klasės mokinę ARNETĄ KLASINSKAITĘ (mokytoja J.Gedvilienė), pasirinkusią K.Bradūno eilėraštį „Donelaitis susitinka su kaimynu lietuvininku“ ir V.Mačernio sonetą.

Padėkos raštais apdovanotos dar trys skaitovės: EMILIJA PRANCIULYTĖ iš Id klasės, skaičiusi J.Grušo dramos „Meilė, džiazas ir velnias“ ištrauką, IIIa klasės gimnazistė IEVA PETRAITYTĖ, deklamavusi šiuos kūrinius: Just. Marcinkevičiaus „Lietuvos atėjimas“ ir L.Gutausko „Donelaičiui“ ir jos klasės draugė BRANDIŠAUSKAITĖ JURGITA, pasirinkusi Z.Čepaitės „Emigrantės dienoraščio“ ištrauką ir A.Drilingos „Donelaitį“. Šias skaitoves ruošė mokytoja Emilija Gedraitienė. Konkurso laimėtojai ir dalyviai  buvo apdovanoti „Minties“ gimnazijos diplomais, prizais, atminimo dovanomis.

Renginio organizatorės Vaida Batavičienė, Eglė Noreikienė ir Adelė Samuolienė nuoširdžiai dėkoja visiems konkurso dalyviams ir juos ruošusioms lituanistėms, o taip pat renginį vedusiems mums jau gerai pažįstamiems iš ankstesnių renginių laivo kapitonui Kastyčiui (Karolis Rutkauskas) ir jo padėjėjai Jūratei (Ligita Brazytė), pratęsusiems marinistinę temą, tik jau literatūriniuose vandenyse. Žinoma, dėkojame ir kitiems skaitovams: Natalijai Piskunovai (IVa kl.), Justinui Juškevičiui (IIIb kl.), Modestai Stankevičiūtei (IIIf kl.), Brigitai Kulbytei (IIb kl.), Lukui Navardauskui (IIb kl.), Jonui Vasiliauskui (IIe kl.), Gintarei Grybaitei (Ia kl.), Rokui Kaušakiui (Ic kl.), Indrei Varaškevičiūtei (Ia kl.), Alanui Žardeckui (Ic kl.) ir Gabrielei Bučaitei (IVg kl.) Tikimės, kad kitąmet jiems pasiseks geriau.

Po renginio komisijos narė Birutė Beresnevičienė padėkojo gimnazistams, išdrįsusiems lipti į sceną, ir geranoriškai pasidalino patarimais, kaip pasiekti geresnių rezultatų, juolab, kad dauguma dalyvių gabumų tam turi.

Vaida Batavičienė, lietuvių kalbos mokytoja