^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Gimnazistai susipažino su angliškomis šventėmis

Lapkričio 28 d., ilgosios pertraukos metu, anglų kalbos mokytojos su savo I-IV klasių gimnazistais pakvietė visą mokyklos bendruomenę į angliškų švenčių pristatymą. Šalia valgyklos esančiame vestibiulyje puikavosi stalai, padengti tradiciniais šventės patiekalais bei papuošti šventei būdinga atributika. Taip išradingai mokiniai anglų kalba pristatė lapkričio ir gruodžio mėnesiais populiariausias angliškas šventes.

Pirmoji pristatyta šventė – helovinas (angl. halloween), kurios aptarimą paruošė dvi mokytojos - R.Širmulienė ir A.Rešiotkinienė. Joms talkinę mokiniai papasakojo apie šią šventę, žiūrovus kvietė prisijungti ir varžytis, kas greičiau išgers stiklinę netikro kraujo (pomidorų sulčių). Už tai dalyviai buvo apdovanoti prizais.

Kitą šventę - Padėkos dieną (angl. thanksgiving day) pristatė trys mokytojos – I.Dementjeva, E.Galeckienė ir S.Svetikienė. Lietuvoje ši šventė nėra labai paplitusi, todėl gimnazistai skaitė padėkas, rodė filmuką, kuriame matėme, kaip svetur linksmai švenčiama Padėkos diena. Ant šios šventės stalo stovėjo tradicinis Padėkos dienos valgis – kalakutas. Nors tai buvo tik pyragas, tačiau savo išvaizda labai priminė šį naminį paukštį, kurį pagamino Inga Klimovaitė iš IV b klasės. Būtent taip mokiniai stengėsi supažindinti mus su šia JAV ir Kanados švente, skirta paminėti derliaus nuėmimo pabaigą.

Paskui pristatytas adventas (angl. Stir-up Sunday), kurį rengė mokytojos – J.Ivanauskienė ir A.Paškauskienė. Kartu su mokiniais jos pristatė prieš pat Kalėdas prasidedantį ir keturias savaites trunkantį adventą. Ant stalo stovėjo III a klasės mokinės Jurgitos Brandišauskaitės gamintas pudingas, kuriuo netrukus galėjo pasivaišinti visi norintys. Gimnazistai papasakojo ir parodė, kaip gaminti tradicinį šios šventės patiekalą.

Paskutinioji pristatyta šventė - Kalėdos (angl. Christmas). Jos pristatymą rengė mokytojos L.Padelevičienė ir L.Veršauskienė kartu su savo mokiniais, kurie, skambant gitaros garsams, papasakojo apie Kalėdas.

Po pristatymų visi buvo pakviesti pasivaišinti ant stalų esančiais skanėstais.

Karolina Mikoliūnaitė, III f klasė

Nuotraukos Dominykos Jundulaitės, IIIa klasė

Straipsnių peržiūrėjimai
1698738