^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Kaunas žavėjo naujųjų technologijų pažinimo galimybėmis

Šį rudenį į Kauną išsiruošė nedidelis būrelis gimnazistų, informacinių technologijų mėgėjų. Edukacinės kelionės tikslas buvo aplankyti Kauno Ryšių muziejų ir susipažinti su KTU Informatikos fakultetu, studijų kryptimis.
Ryšių muziejus yra įsikūręs senosios Kauno pašto stoties pastatuose, Rotušės aikštėje. Čia mus pasitikusi gidė pristatė kelias ekspozicijų sales. Vienoje jų susipažinome su Lietuvos pašto istorija. Pirmosios laiškų kelionės iš tiesų buvo ilgos, brangios ir sudėtingos. Kitose salėse galėjome apžvelgti ir net išbandyti įvairius ryšių perdavimo aparatus: siuntėme  signalus Morzės aparatu, kalbėjome telefonu, sukurdami ryšį naudojant komutatorių, išbandėme garsiakalbio veikimą. Čia pat gidė mus pakvietė pažiūrėti ir kelis filmukus, pasakojančius apie fizikos mokslų reikšmę naujųjų kompiuterinių ir mobiliųjų technologijų raidai. Susidomėjusius kviečiame į virtualų turą po muziejaus erdves.

KTU Informatikos fakultete mus lydėjo pirmuosius metus čia studijuojantys buvę gimnazistai: Paulius, Titas ir Antanas. Jų pasirinkta studijų kryptis - informacijos sistemos. Studijos nelengvos, bet vaikinai šypsojosi ir mielai dalijosi įspūdžiais. Programų inžinerijos katedros vedėjas doc. dr. Tomas Blažauskas kartu su vyresniąja administratore Ligita Zailskaite maloniai priėmė mūsų būrelį ir įdomiai pristatė studijų kryptis, projektus moksleiviams, galimybes kurti, tobulėti, bendrauti ir dirbti.
Gimnazistus sužavėjo studentų sukurti darbai ir, smagiausia, buvome supažindinti su jų autoriais. KTU Inovacijų ir verslo centre lankėmės mobiliųjų aplikacijų laboratorijoje. Čia apie savo veiklą ir darbo kasdienybę mums pasakojo žaidimų kūrėjai. Ar KTU studentų sukurti žaidimai gali siekti pasaulinio pripažinimo, kiek laiko trunka žaidimo kūrimas, kiek tai kainuoja, kokia viso to pradžia - tokie klausimai kilo gimnazistams pokalbių metu. Lietuvių sukurtą produktą, galvosūkių žaidimą „Orborun“  jau šiandien gali išmėginti visi „iPhone“ ir „Android“ išmaniųjų technologijų savininkai. O čia nuoroda smalsuoliams: Orborun triler.
Ne tik gimnazistams, bet ir mūsų pirmakursiams ši diena buvo maloniai netikėta. Mes, informacinių technologijų mokytojai, taip pat likome sužavėti KTU Informatikos fakulteto veikla, malonu buvo sutikti ir savo darbo vietoje pakalbinti ketvirtakursį Justiną Gužą, studijuojantį  informacijos sistemas, savo idėjas realizuojantį kompiuterinės grafikos srityje ir, aišku, jam esame dėkingi už mūsų gimnazijai sukurtų logotipų rinkinį.

 Inga Rulienė, informacinių technologijų mokytoja

Straipsnių peržiūrėjimai
1698704