^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Bibliotekos renginiai

DSC 0076Baigėsi skaitymo konkursas

Balandžio pradžioje mūsų gimnazijos biblioteka gavo KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto kvietimą dalyvauti jų organizuojamame skaitymo konkurse „Knygų iššūkis tau“. Jame galėjo dalyvauti III-IV klasių mokiniai. Paskelbėme šią informaciją savo gimnazistams. Kiekviena dalyvaujančios konkurse gimnazijos biblioteka turėjo išrinkti daugiausiai knygų per balandžio-gegužės mėnesius perskaičiusį moksleivį. Mūsų gimnazijoje ja tapo abiturientė VERONIKA PALIONYTĖ. Jau sulaukėme ir organizatorių prizo, kurį su džiaugsmu įteiksime nugalėtojai. Sveikiname Veroniką!

Bibliotekininkės


„Beveik suaugę“

pristatymasSkaitykloje vyko projekto „Beveik suaugę“ baigiamoji pamoka. Visi mūsų klasės mokiniai perskaitė bent po dvi-tris knygas pagal paauglių gyvenimo temą. Man labiausiai patiko Kai Herman „Angelas ir Džo“ knyga, kurią pristatė Tadas ir Ugnius. Taip pat įdomiai apie paauglių problemas knygose kalbėjo Kristina pagal Opolskaitės romaną „Ir vienąkart Riči“, Silvija tos pačios autorės knygą su labai intriguojančiu pavadinimu „Eksperimentas gyventi“. Tai baisi istorija apie patyčias mokykloje. Įdomu, kad tai lietuvių autorės darbai. Aiva pristatė Jodre Blanco „Prašau, liaukitės iš manęs tyčiotis", o Silvija knygą su labai intriguojančiu pavadinimu „Eksperimentas gyventi“. Apie vakarėlių pasekmes pagal tą pačią knygą kalbėjo Akvilė, Viktorija ir Gerda. Apskritai, visose knygose, skaitytose pagal šį projektą, buvo rašoma apie problemas, su kuriomis susiduria beveik visi paaugliai. Tai patyčios, narkomanija, alkoholizmas, pirmoji meilė, susižavėjimo pasekmės ir kitos. Per šią pamoką sužinojau labai daug, ypač kaip su tokiomis problemomis galima susitvarkyti. Taip pat daugeliui iš mūsų tai buvo mokymasis viešai pristatyti problemas pagal kūrinius ir susieti su tikrove, visa tai apibendrinti. Pamokos vyko gimnazijos skaitykloje ir jas savo mintimis papildė ne tik lietuvių kalbos mokytoja Emilija Gedraitienė, bet ir bibliotekos vedėja Dalia Pūkienė.

Lukas Misiulis, Ic klasė

 

Populiariausių knygų gimnazijos bibliotekoje TOP 10: top10 2017


Bibliotekų savaitė - 2017

Balandžio pabaigoje visoje Lietuvoje nuvilnijo Nacionalinės bibliotekų savaitės renginiai. Šių metų bibliotekų savaitės tema #tuesibiblioteka. Mes šiai savaitei paruošėme skaidrinį gimnazijos bibliotekos pristatymą elektroniniame stende. Jame parodėme, kokie lankytojai pas mus ateina, kuo domisi, ką veikia. Visi jie skirtingi ir svarbūs: atviri, įdomūs, draugiški, pokštaujantys, išmintingi... Visus kvietėme keisti ir kurti biblioteką kartu.

Tradiciškai savo skaitytojus pakvietėme į nominacijų popietę „Pabūkime kartu“. Tai šventė prie kavos puodelio tiems, kurių dėka mums gera dirbti. Joje išdalinome nominacijas ir padėkas bei specialius saldžiuosius prizus.

Pirmiausia apdovanojome geriausius šių mokslo metų skaitytojus: Veroniką Palionytę IIId, Dovilę Vasiliūnaitę IIId, Viktoriją Kraujalytę IIId, Mildą Lileikaitę IIIb, Svają Čiurlytę Id, mokytoją Eglę Noreikienę. Specialų prizą skyrėme ir klasei, kuri perskaitė daugiausiai knygų. Šiemet tai IIId klasė, kuri perskaitė 127 knygas. Supažindinome su populiariausių laisvalaikio knygų dešimtuku. Na, o ištikimiausiems bibliotekos bičiuliams ir pagalbininkams išdalinome visą pluoštą pačių įvairiausių nominacijų: „Knygų eksperto“, „Kūrybiškiausio pagalbininko“, „Auksinio balso“, „Metų operatoriaus ir režisieriaus“, „Dronų valdovo“, „Aktyviausio lankytojo“, „Metų rėmėjo“ ir kitas. Popietės metu skambėjo gimnazisčių Živilės ir Ugnės atliekamos dainos. Išdalinus nominacijas, baigiamąjį žodį tarė gimnazijos direktorius. Jis pasidžiaugė skaitančiais mokiniais bei bibliotekos pagalbininkais.

Pasibaigus renginiui geriausius skaitytojus pakvietėme įsiamžinti bibliotekos metraščiui.

Bibliotekininkės


Projekto „Paribio istorijos” pabaiga

2015 lapkričio – 2016 gegužės mėnesiais 2l2 mobilios grupės mokiniai skaitė ne privalomas, o pačias naujausias knygas. Tai mūsų ilgalaikis projektas „Paribio istorijos“. Šių knygų veikėjai vienaip ar kitaip yra atsidūrę ties tam tikra riba: mirtimi ir gyvenimu, vienišumo ir draugystės, meilės ir nusivylimo. Šios knygos skirtos paaugliams, kurie knygose nori surasti dalelę savęs, savo išgyvenimų.

Projektą sudarė trys dalys: gimnazijos bibliotekos vedėja Dalia pristatė naujausias knygas, mokiniai su mokytojos Eglės Noreikienės pagalba išsirinko penkias knygas, jas pasikeisdami skaitė kelis mėnesius, paskutinis etapas – labiausiai patikusios knygos pristatymas grupėmis.

Ilgai ruošėsi, darė planus, kad kiekvienas grupės narys turėtų darbo ir neliktų nuošaly, o tie, kurie nepristatė knygų, rašė klasės knygų pristatymo recenziją.

Išaušus saulėtai gegužės 24 dienai, susirinkę į mokyklos biblioteką stebimi bibliotekininkės, mokytojų bei svečių iš kitų klasių dešimtokai pradėjo pristatymą. Mokytoja Eglė pasidžiaugė, kad iš 28 grupės mokinių net 9 perskaitė visas penkias projekto knygas, 5 mokiniai – keturias, truputį liūdino tie keturi, perskaitę tik po vieną knygelę.

knygu pristatymas

Shawno Goodmano knygą „Teisingas pasirinkimas“ pristatė net dvi grupės: Vesta su Luku ir Gintarė, Mantvydas bei Agnė.

Dainos Opolskaitės knygą „Ekspermentas gyventi“ pristatė Austėja, Kornelija R., Evelina bei Dovilė.

Akvilinos Cicėnaitės knygos „Niujorko respublika“ pristatymą kūrė Meilė. Reikėjo daug drąsos pristatyti vienai, be kitų pagalbos.

Vaikinų grupė – Gytis, Karolis, Artūras, Aleksas ir Kostas – pristatė Rebekos Unos knygą „Atjunk“.

J.Reynoldso knygos „Vaikinas juodu kostiumu“ pristatymą – filmą žiūrėjome kitą dieną – tai Akvilės, Kornelijos A. bei Ugnės darbas.

Mokiniai tikrai kūrybingai pažvelgė į šį etapą: kūrė skaidres, teksto suvokimo užduotis, skatino visus įsijungti į pokalbį, uždavė klausimų, į kuriuos galėjo atsakyti tik tie, kurie tikrai atidžiai skaitė. Grupės išsakė savo nuomonę, nepatingėjo paklausinėti tėvų bei mokyklos bibliotekininkių apie jiems patikusias knygas, dalinosi filmuotais interviu su rašytojais. Viena grupė sukūrė net filmuką!

Tik norėjosi daugiau laisvo kalbėjimo – tokia mokytojos Eglės pastaba.

Tikėkimės, kad ši iniciatyva nenutrūks ir kiti mokiniai tęs knygų skaitymą, kurs įspūdingus pristatymus, juk tai puikus būdas išmokti bendradarbiauti, paklausyti kitų nuomonės apie knygas ir tikrai nesunkiai užsidirbti gerą pažymį.

Reikia suprasti, kad knygų skaitymas padeda mums visur ir visada. Kitais metais siūlau visiems mokiniams ir mokytojams skirti daug jėgų ir kelias pamokas tokiam projektui.

Rugilė Krisiūnaitė, 2l2 grupė


Baigėsi konkursas „Laiškas gimnazijos bibliotekai“

DSC 0096Minėdama 2016-uosius Bibliotekų metus gimnazijos biblioteka buvo paskelbusi laiškų konkursą. Dėkojame lietuvių kalbos mokytojoms, paskatinusioms rašyti laiškus. Jų gavome daugiau kaip penkiasdešimt. Labai sunku buvo išrinkti geriausią. Visuose jūsų laiškuose radome mus sužavėjusių minčių. Ačiū visiems už šiltus žodžius, pasiūlymus, vertinimus, idėjas. Jų buvo tikrai įdomių: rengti įvairius konkursus ir akcijas (nepamirštant prizų); diskutuoti apie perskaitytas knygas; daryti knygų pristatymus pagal žanrus; iškabinti gimnazijoje nuorodas, vedančias į biblioteką; kartą per mėnesį organizuoti pagal knygas pastatytų filmų dieną... Norėtumėte , kad bibliotekoje būtų sėdmaišių, kad sienos būtų perdažytos šviesiomis, jaukiomis spalvomis, atskiro kampelio skaitymui ir didesnės populiarių bei naujų knygų reklamos. Mielai stengsimės įgyvendinti kuo daugiau pasiūlytų idėjų.

Ypač džiaugiamės, kai rašote, jog mūsų gimnazijoje pradėjote daugiau skaityti, radote naujų, įdomių knygų, patiko mūsų rengiami knygų pristatymai.

Laiško konkurso nugalėtojo prizą skyrėme Domui Minkevičiui iš Id klasės. Padėkas įteikėme šių įdomių minčių autoriams: Titui Barisui (Ia klasė), Gabijai Motiekaitytei (Ib klasė), Dovilei Vasiliūnaitei (IId klasė).

Siūlome paskaityti nugalėtojo laišką: pdf

Bibliotekininkės


Biblioteka pristato knygų TOP 10 ir geriausius skaitytojus (2016)

Populiariausių knygų gimnazijos bibliotekoje TOP 10: pdf

Geriausi bibliotekos skaitytojai:

Rulytė Marta – 52 knygos (IIb klasė)
Rauckytė Gabrielė – 42 knygos (IVc klasė)
Kavaliauskaitė Diana – 20 knygų (IIIc klasė)
Palionytė Veronika – 18 knygų (IId klasė)
Vasiliūnaitė Dovilė – 18 knygų (IId klasė)

Irmina Urbonienė, etikos mokytoja

2016 skaitytojai

2015–2016 m.m. daugiausia knygų perskaitė šios klasės:

IIb klasė – 147 knygos
IId klasė – 122 knygos
IIIc klasė – 130 knygų
IVa klasė – 115 knygų
IVc klasė – 108 knygos


Pirmokai dalyvavo skaitymo projekte „Žmogaus pasirinkimo galimybės“

Projekto baigiamajame renginyje  pristatinėjome knygas, kurias gimnazijos bibliotekininkė pasiūlė perskaityti dar rugsėjo mėnesį. Kiekvienas mokinys galėjo pasirinkti, kokią knygą nori pristatyti. Visų knygų pristatymai daugiau arba mažiau buvo geri, buvo matomos kiekvieno mokinio pastangos ir įdirbis. Tiesa, geriausių knygų TOP 3 rinkimai vyko kiek neįprastai. Kiekvienas mokinys gavo po 3 lapelius, ant kurių buvo parašyta 2, 3 arba 5 eurai. Viskas vyko aukciono principu. Mokiniai galėjo mokėti norimą pinigų sumą už knygas, kurios, jų manymu, yra geriausios. Paaiškėjo, kad geriausia knyga tapo „Autsaideriai“, antrąją vietą užėmė „Duobės“, o trečiąją vietą – „Erebas“.

Titas Barisas, Ia klasė


knygos stiliusKnygų apie stilių sutiktuvės

Esame įsitikinusios, kad pačios stilingiausios ir gražiausios bus mūsų gimnazistės. Šiuo metu jos skaito apie stilių bei madas ir domisi knygomis, kurių pristatymą matė gimnazijos bibliotekoje. Džiaugiamės galėdamos pasiūlyti merginoms jau kultine tapusią A. Gilytės „Spintologiją“, tos pačios autorės jaunimui skirtą variantą „Spintologija. Teen“ ir ypač populiarią O. Žuravliovos knygą „Atrask save: makiažo paslaptys iš profesionalo lūpų“. Šios knygos mokys gimnazistes rūpintis savo grožiu ir išvaizda. Juk pirmą įspūdį apie žmogų sudaro tvarkingas ir tinkantis rūbas. O išmokti skoningai rengtis galima ir iš tam skirtų knygų.

Ypač iš tokių, kurias parašo tokios charizmatiškos asmenybės, savo srities žinovės, kaip stilistė Agnė Gilytė ir makiažo meistrė Olesia Žuravliova. Jos pačios nuolat tobulėja, dega tuo, ką daro, ir sugeba sudominti bei sužavėti kitus.

Pasibaigus pristatymui, skambant Lino Adomaičio dainai, merginos neskubėdavo išeiti: vartė knygas, dalinosi įspūdžiais.

Šis pristatymas – tarsi įžanga į renginius, skirtus Bibliotekų metams.

Nuoširdžiai dėkojame už bendradarbiavimą technologijų mokytojai J. Simonavičienei, už nuotraukas – informacinių technologijų mokytojai I. Rulienei ir jos ketvirtokams.

Skaitykite, būkite žavios ir iki kitų susitikimų.


Projektui pasibaigus

2014-2015 m.m. I d klasė (mokytoja Eglė Noreikienė) vykdė integruotą projektą „XXI amžiaus paauglio vertybės literatūroje“. Metų pradžioje literatūros pamokos metu bibliotekos vedėja supažindino gimnazistus su siūlomomis perskaityti knygomis. Su mokytoja Egle parinkome šias lietuvių ir užsienio autorių knygas:

 1. Cicėnaitė A. Mano tėtis ir kiti nesusipratimai.
 2. Hinton S. E. Autsaideriai.
 3. Jokštaitė K. Karta SOS.
 4. Kaunaitė U. Sudie, rytojau.
 5. Lowry L. Siuntėjas.
 6. Poznanski U. Erebas.
 7. Račickas V. Nebaigtas dienoraštis.
 8. Sacharas L. Duobės.
 9. Šerelytė R. Rebekos salos.

Tai knygos, kurias skaitydami, gimnazistai ieškojo, kokios paauglio vertybės atsispindi literatūroje.

Mokslo metų pabaigoje mokiniai aptarė perskaitytas knygas. A. Cicėnaitės knyga „Mano tėtis ir kiti nesusipratimai“ atskleidė, jog kiekvienam vaikui visur ir visada norisi turėti namus. Ir šeimą, kur jaustumeisi saugus ir mylimas. S. E. Hinton „Autsaideriuose“ aptariamos visuomenės sluoksnių konflikto, draugystės, broliškos meilės, išdavystės, brendimo temos. Romanas „Karta SOS“ skiriamas jaunam žmogui, kurio pasaulyje ne viskas gražu ir paprasta. „Sudie, rytojau“ – istorija apie Nepriklausomybės kartą. Viltys, sudėtos į šią kartą, ir bandymas pateisinti lūkesčius tampa viena iš kertinių romano temų. Šios ir visos kitos knygos kiekvieną skaitytoją privertė permąstyti savo vertybes ir pasaulio matymą.

Gal baigiamojoje pamokoje, pristatant knygas, šiek tiek pritrūko patirties, bet taiklūs mokytojos pastebėjimai ir pačių mokinių savo klaidų suvokimas suteiks patirties ateičiai. Svarbiausia, nudžiugino pozityvus požiūris į dalyvavimą projekte, noras skaityti. Šie mokiniai nuolat klausdavo, ar dar negrįžo į biblioteką jiems neskaityta projekto knyga. Vesta ir Matas perskaitė visas siūlomas knygas. Dovilei ir Viktorijai pritrūko tik vienos knygos. Kiti perskaitė po kelis kūrinius. Smagu, kad turime skaitančią klasę ir tikimės gražaus bendradarbiavimo ateityje.

                                                              Bibliotekos vedėja D. Pūkienė


Bibliotekos bičiulių popietė

2015 geriausi skaitytojai

 

 

Gegužės 7-ąją minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną bibliotekoje vyko popietė, skirta bibliotekos bičiuliams. Graži padėkų ir nominacijų įteikimo šventė buvo pagardinta saldžiomis atminimo dovanėlėmis, o draugiškus pokalbius jungė dainos ir šokio ritmai. Plačiau apie šventę skaitykite gimnazijos laikraštyje „Pertrauka“.

 

 

 

 

2014-2015 m.m. daugiausia knygų perskaičiusios klasės:

 • IIIa klasė – 190 knygų
 • Id klasė – 168 knygas
 • IVd klasė – 112 knygų
 • IIc klasė – 106 knygas
 • IVa klasė - 100 knygų

2015 m. geriausi bibliotekos skaitytojai:

 • Vasiliūnaitė Dovilė – 45 knygos (Id klasė)
 • Rulytė Marta – 24 knygos (Ib klasė)
 • Rauckytė Gabrielė - 24 knygos (IIIc klasė)
 • Mažeikaitė Akvilė – 23 knygos (IIIa klasė)
 • Navickaitė Brigita – 18 knygų (Ib klasė)
 • Nuotraukoje geriausios skaitytojos: Marta, Dovilė, mokytoja Danguolė, Brigita ir Akvilė.

Knygų TOP 10

2015 10 tukas


Susitikimai ir pokalbiai bibliotekoje

Gimnazijos bibliotekos darbuotojos I-II klasių mokiniams pristatė teminę knygų apžvalgą „Kalbėk“. Tai buvo ir pokalbis, ir kūrinių tam tikra tema apžvalga. O priežastis kalbėti svari: mūsų aplinkoje pasitaiko nemažai neatsakingo vaikinų ir merginų elgesio, kurio pasekmės traumuoja jauną žmogų visą likusį gyvenimą, pavyzdžių. Taip nutiko Laurie Halse Anderson knygos „Kalbėk“ herojei Melindai: nuo pat pirmosios akimirkos Meriveterio vidurinėje mokykloje Melinda Sordino suvokia, kad čia bus atstumtoji. Ji sužlugdė paskutinį vasaros vakarėlį, nes niekam nieko nepaaiškinusi iškvietė policiją, taigi senosios draugės nebenori su ja kalbėtis, o nauji bendramoksliai žiūri kreivai. Atstumta draugų ir neįstengdama papasakoti, kas nutiko per aną vakarėlį, Melinda nuo visų atsitveria tylos siena ir užsidaro savyje. Pristatydamos šią knygą bibliotekininkės aktualizavo parodydamos ištraukas iš filmo, kuris yra sukurtas pagal šią knygą. Ištraukas pristatymui paruošti padėjo antrokas Tadas Kaunelis. Tęsdamos mintį bibliotekos darbuotojos pacitavo Amerikos viceprezidento mintį, kad patyčių moterų atžvilgiu prevencijai nereikia gailėti išteklių, kad pasikeistų situacija visuomenėje. Šios kitokios pamokos metu išgirstos mintys, statistika apie prievartą, iliustracijos, knygos siužetas renginio dalyvius paskatino ne tik perskaityti šią knygą, bet ir susimąstyti apie visuomenės problemas.

                                                               Iveta Gelžinytė, Leta Remeikytė, IId


paaugliu knygos

Paauglių pokalbiai apie knygas

2014 m. gegužės 21 dieną gimnazijos bibliotekoje mūsų klasė (IIa) pristatė lietuvių rašytojų knygas, skirtas paaugliams – tai baigiamasis ilgalaikio projekto „XXI a. paauglio paveikslas lietuvių literatūroje“ etapas.

Kelis mėnesius skaitėme knygas, kurias mums projekto pradžioje pristatė gimnazijos bibliotekininkė Dalia Pūkienė. Iš 13 knygų sąrašo net šešias perskaitė Akvilė Mažeikaitė ir Martyna Markevičiūtė, keturias – Gabrielė Grinkaitė, po tris – Deimantė Čiokštinaitė, Goda Ivanauskaitė. Po poros mėnesių skaitymo susiskirstėme į 8 komandas ir pradėjome planuoti knygos pristatymą.

Kiekvienos grupės darbas buvo savaip įdomus: kas naudojosi technologijomis, kas piešė plakatus ar kūrė pristatymo knygą, kas pasitikėjo žodiniu apibendrinimu. Kalbėjome apie knygų vertybes, temas, problemas, pagrindinę mintį ir, žinoma, veikėjus. Dvi pamokos skaitykloje prabėgo labai greitai, įdomiai ir prasmingai.

Labai dėkojame mūsų lietuvių kalbos mokytojai Eglei Noreikienei ir bibliotekininkėms Daliai Pūkienei ir Milei Kabelienei, kurios suorganizavo tokias įdomias pamokas. Tikiuosi, tokių bus ir daugiau.

Miglė Belapetravičiūtė, IIa klasė

popietePopietė su bibliotekos draugais

Biblioteka – karalystė, kur slepiasi daugybė istorijų. Tiems, kurie tas istorijas sužino, atsiveria vis daugiau karalystės paslapčių ir turtų.

Lietuvos bibliotekininkų draugija 2014 metų balandžio 23–29 dienomis buvo paskelbusi 14-ąją Lietuvos nacionalinę bibliotekų savaitę. Šia proga mūsų gimnazijos bibliotekininkės Dalia Pūkienė ir Milė Kabelienė maloniai pakvietė į jau antrus metus organizuojamą nominacijų popietę, šįmet pavadintą „Bibliotekos bičiuliams“, ir pristatė geriausius skaitytojus, partnerius bei draugus.

Popietė prasidėjo gimnazistų suvaidintu trumpu etiudu iš V. Šekspyro garsiosios tragedijos „Romeo ir Džiuljeta“. Taip buvo paminėtos 450-osios taurios, ypatingo talento ir be galo kūrybingos asmenybės – Viljamo Šekspyro gimimo metinės.

Po etiudo bibliotekos vedėja Dalia Pūkienė pakvietė puodeliui arbatos. Kol kaito arbatinukas, bibliotekininkės įteikė padėkas ir įdomias nominacijas bibliotekos svečiams.

Žinoma, didžiausios pagarbos nusipelno knygų mylėtojai. Šios popietės organizatorės išrinko daugiausia knygų perskaičiusių gimnazistų penketuką. Tad geriausiomis skaitytojomis paskelbtos šios merginos: Mažeikaitė Akvilė – 19 knygų (IIa klasė), Grinkaitė Gabrielė – 18 knygų (IIa klasė), Grigaliūnaitė Grėta – 18 knygų (IIIc klasė), Klasinskaitė Arneta – 16 knygų (IV a klasė) ir Piskunova Natalija – 15 knygų (IV a klasė). Išrinkta ir geriausia skaitytoja pedagogė. Ja pelnytai tapo matematikos mokytoja Nijolė Vitkauskienė. Už daugybę perskaitytų knygų padėkota ir techninio personalo darbuotojai Loretai Krulienei.

Lietuvių kalbos mokytoja Adelė Samuolienė nusipelnė „Uoliausio lankytojo“ nominacijos už tai, kad jau ne vienerius metus kasdien praveria šios knygų šventovės duris. Bibliotekininkės pasidžiaugė, kad gera bendradarbiauti su patikimais, išbandytais partneriais, ja nominuota lietuvių kalbos mokytoja Daina Rasalskienė. Ši lituanistė sugeba prikalbinti mokinius dalyvauti bendruose skaitymo projektuose. „Kūrybiškiausio partnerio“ nominacija už išradingumą, neblėstančią fantaziją kasmet apipavidalinant bibliotekos renginius, apdovanota dailės mokytoja Rasa Švelnienė.

Už nuoširdžias pastangas ugdyti mokinių meilę knygai „Metų projekto“ nominacija skirta lietuvių kalbos mokytojai Eglei Noreikienei. Jos mokoma IIa klasė šįmet paskelbta geriausiai skaitančia klase, jos perskaitytų knygų sąraše – net 208 knygos. Nepamiršti ir daugiausia laiko prie bibliotekos kompiuterių praleidžiantys lankytojai. Jiems skirtos „Atkakliojo internauto“ nominacijos, kurių nusipelnė gimnazistas Aretas Stakėnas ir dažnai prie kompiuterių atbėganti lietuvių kalbos mokytoja Aušra Balčikonienė.

„Ypatingomis skaitytojomis“ nominuotos dvi gimnazistės, kurios nepraleidžia nė dienos be laikraščių, tai – abiturientės Rūta Stankevičiūtė ir Samanta Sedlioraitė.

Už įgarsintas knygų ištraukas renginiui „Reikia draugą turėti“ „Auksinio balso“ nominacijų ir padėkų nusipelnė Klaudijus Trepulis, Ieva Petraitytė ir Kornelijus Valantiejus.

Padėkota ir paskutinio renginio „Reikia draugą turėti“ piešėjams už knygų apie draugystę iliustracijas. Nominacijos „Jaunasis dailininkas“ įteiktos: Ainiui Kulikauskui, Marijai Petraitytei, Simonai Milinauskaitei, Rasai Sadauskaitei, Laurynui Neuroniui, Rūtai Krištopaitytei. Bibliotekininkės pasidžiaugė, kad jų gražūs darbai bus panaudoti dar ne vieną kartą. Taip pat padėkota ir būsimam renginiui „Kalbėk“ puikius piešinius padovanojusiai abiturientei Ugnei Lasmanavičiūtei. Jai įteikta „Metų talento“ nominacija ir padėkota už geranoriškumą.

Išdalintos ir „Bibliotekos bičiulio“ nominacijos. Už dainavimą šiame ir kituose renginiuose bei pagalbą įrašant skaitovų balsus, įteikta abiturientui Laurynui Zavackiui, už nuolatinį domėjimąsi bibliotekos veikla apdovanota klubo „Gimnazijos pulsas“ vadovė Inga Rulienė, už draugiškumą ir nuolatinę pagalbą padėkota mokytojai Renatai Žemaitytei. O IT mokytojai Laurai Kuchalskienei įteikta nominacija „Kaimynė, be kurios sunku gyventi“.

Pati brangiausia nominacija – „Bibliotekininkių džiaugsmas“ skirta abiturientui Lukui Šumskui, kuris nusipelnė ypatingos padėkos už bibliotekai skirtą vasaros atostogų laiką. Renginio vedėjos apgailestavo, kad šįmet Lukas jau baigia gimnaziją ir šios jo dar ilgai pasiges. Tuo pačiu ir pasidžiaugta radus jo vertą pamainą – pirmoką Tadą Kaunelį, kuriam už pagalbą ruošiant bibliotekos renginį įteikta „Metų atradimo“ nominacija.

Apdovanojimų popietėje buvo šilta ir jauku. Visi jautėsi drąsiai, klausėsi gitaros skambesio, vaišinosi saldėsiais ir drauge bendravo. Džiugu, kad turime tokią biblioteką, kurioje kiekvienas jaučiasi svarbus, laukiamas ir vertinamas.

Karolina Mikoliūnaitė, III f

Vaida Batavičienė, lietuvių kalbos mokytoja

knyga

2014 m. Geriausi bibliotekos skaitytojai

 • Mažeikaitė Akvilė – 19 knygų (IIa klasė)
 • Grinkaitė Gabrielė – 18 knygų (IIa klasė)
 • Grigaliūnaitė Grėta – 18 knygų (IIIc klasė)
 • Klasinskaitė Arneta – 16 knygų (IVa klasė)
 • Piskunova Natalija – 15 knygų (IVa klasė)  

 
Daugiausia knygų perskaitė šios klasės

 • IIa klasė – 208 knygos
 • IIIc klasė – 148 knygos
 • IVa klasė – 109 knygos
 • IIIf klasė – 108 knygos
 • IIId klasė – 99 knygos

Populiariausių užklasinio skaitymo knygų dešimtukas

 1. Salinger J.D. Rugiuose prie bedugnės.
 2. Račickas V. Nebaigtas dienoraštis.
 3. Saja K. Liepsnojanti.
 4. Poznanski U. Saeculum.
 5. Vaitkevičiūtė D. Trise prieš mafiją.
 6. Saint-Exupery A. Mažasis princas.
 7. Asher J. Trylika priežasčių kodėl.
 8. Anonimas. Paklausk Alisos.
 9. Frank A. Dienoraštis.
 10. Collins S. Bado žaidynės.

Draugystė - pats svarbiausias dalykas 

2013 m. gruodžio mėnesį bibliotekininkės Milė Kabelienė ir Dalia Pūkienė pakvietė pirmų, antrų klasių gimnazistus į knygų apie draugystę pristatymą „Reikia draugą turėti.“ Bibliotekoje pirmiausia į akis krito apie 15 surikiuotų knygų ir ant sienų kabančios jų iliustracijos, kurias piešė patys gimnazistai. Galima buvo tikėtis pajusti tikrąją draugystės vertę.

Bibliotekininkė Dalia Pūkienė skaitė kai kurių knygų ištraukas, o Milė Kabelienė rodė ištraukas iš filmų, sukurtų pagal tuos kūrinius. Būdami bibliotekoje supratome, kad draugą reikia gerbti, mylėti, stengtis įgyti jo pasitikėjmą ir visuomet jam padėti, nes draugystė yra pats brangiausias dalykas šiame pasaulyje. Ypač įstrigo knygos „Berniukas dryžuota pižama“ veikėjas, nedidelis berniukas, kuris davė kaliniui pyrago. Atrodė, kad jis pasielgė labai kilniai. Kai juos pačiupo prižiūrėtojas, dosnusis berniukas pamelavo ir apkaltino kalinį. Turtingasis berniukas labai išgyveno dėl savo melo ir atsiprašė, nes norėjo būti geras ir sąžiningas. Geras draugas yra dėmesingas, mokantis suprasti savo klaidas.

Buvo galimybė įsitikinti, kokie esame draugai. Pristatymo metu atsakėme į anketos apie draugystę klausimus. Joje buvo 7 klausimai ir 3 atsakymų variantai. Anketa leido sužinoti, ar esame geri draugai. Anketos išvados gali paskatinti pamąstyti apie draugystę ir kritiškiau vertinti save.

Taigi knygų pristatymas buvo tikrai reikalingas. Visiems gimnazistams siūlyčiau perskaityti bent kelias knygas ir pasimokyti, kaip reikia elgtis su draugu, kad niekada jo neprarastum.

                                                                     Agnė Prankaitė, IIf klasė

Nuotraukose renginio akimirkos ir jaunieji bibliotekos talkininkai

Straipsnių peržiūrėjimai
1359797