^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Saviraiškos erdvė

Sveikiname esė konkurso prizininkę!

ese konkursas2016 m. rudenį „Bernardinai.lt“ pakvietė dalyvauti antrajame Gendručio Morkūno vardo esė konkurse, kurį rengė kartu su kultūros savaitraščiu „Literatūra ir menas“. Daugiau kaip šimtas įvairaus amžiaus žmonių – nuo 12 iki 75 metų – atsiuntė apie pusantro šimto esė iš visos Lietuvos. Komisija paskelbė laimėtojus moksleivių ir suaugusiųjų kategorijose. Lietuvių kalbos mokytoja Daina Rasalskienė nudžiugo, kad jos mokinė Milda Lileikaitė (IIIb klasė) pelnė prizinę III-ąją vietą už esė „Namai, turintys sielą“. Sveikiname Mildą ir kviečiame kartu pabūti namuose, kuriuos savo esė ji pavaizdavo. 

Milda Lileikaitė, „Namai, turintys sielą“.


 

Fotografijų konkurse puikiai įvertinti Gerdos darbai

paroda mano miestasŠį rudenį Panevėžio miesto savivaldybėje apdovanoti 10-ojo moksleivių fotografijų konkurso „Panevėžys – mano miestas“ nugalėtojai, atidaryta darbų paroda. Savivaldybės I a. fojė papuošė K. Paltaroko, „Minties“, 5-osios, J.Balčikonio gimnazijų mokinių darbai. Konkurse nugalėjusių moksleivių tarpe, 10-12 klasių grupėje, už išskirtines fotografijas – „Bleach“ ir „Šalta“ ypatinguoju prizu buvo apdovanota mūsų gimnazijos IVd klasės gimnazistė Gerda Kardokaitė. Džiaugiamės Gerdos kūrybiniais gebėjimais, jos savitu žvilgsniu, gebėjimu sudominti ir linkime įkvėpimo naujiems sumanymams.


Prozos rudenėlis – 2016

rudenelis2Panevėžio „Minties“ gimnazijoje nuo 1993-ųjų vyksta „Prozos rudenėlio“ šventės. Šį lapkritį taip pat rinkosi jaunieji kūrėjai į skaityklą, kur galėjo skaityti savo kūrybą ir sulaukti bendraamžių pripažinimo. Šįmet savo kūrinius pateikė 53 dalyviai. Rašė ne tik mokiniai, bet ir mokytojai.

Labai puikią įžangą padarė lietuvių kalbos mokytoja, o po jos žodžių pasigirdo rami F.Šopeno muzika. Pirmieji savo miniatiūras ir noveles skaitė pirmokai ir antrokai. Kiek vėliau mokytoja Emilija trumpai išreiškė savo nuomonę apie kūrybinius bandymus, padėjo suprasti mokinių nuoširdžią kūrybą. Mane, kaip šios mokyklos mokinę, labai sudomino trečiokės Mildos Lileikaitės darbas, klausydama jos kūrinio jaučiausi lyg Holivudo filmų peržiūroje. Ne ką mažiau man patiko ir antrokės Gintarės Prikotskytės kūrinys, jos klausydama jaučiausi lyg psichologo knygos pristatyme. O visų nuostabiausia, kad mūsų mokyklos anglų kalbos mokytoja Renata Kuhalskienė yra parašiusi pasakojimų mažiems vaikams, ir jie išties labai įdomūs. Žinoma, mane įtraukė gero sportininko Vytauto Kaktino mintys apie jo banalios kasdienybės praskaidrinimą. Tai buvo mažo vaiko pamoka, kaip reikia džiaugtis gyvenimu. Kaip gerai berašytų visi paminėti asmenys, jiems visada yra kur tobulėti.

rudenelis1

Veronika Palionytė, IIId klasė


3 minutės lietuviško azarto

Šįmet pirmą kartą organizuotas ir apie 130 mokinių subūręs Greitojo teksto rinkimo konkursas parodė, kad kai kurie mokiniai yra tikri klaviatūros virtuozai ir sugeba bet kokį tekstą surinkti net nežiūrėdami į klaviatūrą. Paskatinti dar pasitreniruoti, mokiniai siekė klaviatūros treniruoklio, žaidimo „Lietutis“, rekordinio greičio, tikslumo bei rezultato. Gegužę įvykęs finalinis Greitojo teksto rinkimo konkurso renginys buvo skirtas Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai. Rinkdami kalbininkų A.Sabaliausko, J.Balčikonio žodžius apie kalbą, finalininkai galėjo išsiaiškinti koks jų teksto rinkimo greitis ir netgi palyginti jį su Lietuvos rekordu (406 simboliai per minutę). Greičiausiai iš anksto nežinomą tekstą rinko šis penketukas: Eigintas Lapinskas, IIIe (327 simb/min), Tomas Kadžiulis, IVe (307 simb/min), Andrius Kažemėkas, IVe (280 simb/min), Gintarė Gudaitė, IId (260 simb/min), Edvinas Šimeliūnas, IVa (258 simb/min).
tomas

Konkurso kulminacija – 3 minučių žaidimo „Lietutis“ rezultatai. Mokinių azartas džiugino ne tik IT mokytojus bet ir konkurso viešnią bibliotekos vedėją Dalią Pūkienę. Žaidimo metu programa dalyviams pateikė išties nemažą krūvą nekasdienių, įvairiais linksniais ir su keliomis specifinėmis lietuviškomis raidėmis, nosinėmis „pasipuošusių“ žodžių. Įveikti įtampą ir nesuklysti, 3 min. išlaikyti greitį sėkmingiausiai sekėsi ketvirtokui Tomui Kadžiuliui (440792 tšk.), antrokei Martai Rulytei (413217 tšk.), trečiokui Eigintui Lapinskui (392218 tšk.) ir pirmokui Kasparui Dirkiui (103329 tšk.).

Finalininkus sėkmė lydėjo ne atsitiktinai, visi jie puikūs lietuviško ir angliško teksto rinkimo specialistai, šią praktiką ištobulinę, ne tik socialiniuose tinkluose ir žaidimuose, bet ir konkrečiuose darbuose, kūryboje, projektuose. Linkime visiems teksto rinkėjams gerbti lietuvišką raštą ir neužmiršti bendravimo raštu kultūros.

Inga Rulienė, IT mokytoja

Straipsnių peržiūrėjimai
1429817