Lietuvių kalbos dienos niekada nesibaigia

lt kalbaGimtąją kalbą vartojame visada, ji kaip duona kasdieninė. Todėl tais istoriniai laikais, kai iš mūsų protėvių ją bandė atimti, pulkai stojo jos ginti, ją saugoti. Tokia buvo knygnešių, daraktorių, kartais ir motinų misija. Būtent jie palaikė tą kalbos gyvybingumo giją. Tad gegužės 7-oji visiems lietuviams svarbi kaip Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. 1904 m. tą gegužės dieną caras paskelbė lietuviško žodžio laisvę.

Šiemet Knygnešio dieną turėjome paminėti gimnazijoje. Renginio nebuvo. Prasidėjęs karantinas nestabdo kai kurių dalykų. Mes draugaujame su kaimyninėmis mokyklomis ir į mūsų gimnazijoje organizuotą Dailyraščio konkursą dar žiemą įsijungė pulkelis „Ąžuolo“ progimnazijos mokinukų. Tad akivaizdžiai galėjome pamatyti, kaip mažiesiems mokinukams svarbu dailiai rašyti. Darbus atnešė 9 ąžuoliečiai. Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną minėdami dėkojame mūsų kaimynams.

Smagu matyti dailų ranka užrašytą gimtosios kalbos tekstą apie Lietuvą.

Skelbiame konkurso rezultatus.

Mažųjų nugalėtojai – „Ąžuolo“ progimnazijos mokiniai:

• I vieta – Akvilė Šapnagytė;
  • II vieta – Karina Sidekerskytė; Rusnė Balčikonytė;
  • III vieta – Tėja Badauskaitė, Nerijus Pranckevičius.

Taip pat dėkojame Gabijai Gedvilaitei, Benitai Kanišauskaitei, Neritai Lamanauskaitei, Martynui Stankūnui. Ačiū tariame jų mokytojai Aušrai Linkevičiūtei.

Nugalėtojai gimnazistai:

• I vieta – Karina Bučinskaitė, IIIc kl.;
  • II vieta – Domantė Teresevičiūtė, Id kl.; Elinga Karošaitė, Ia kl.;
  • III vieta – Vigailė Mickevičiūtė, Id kl.; Melisa Akšonaitytė, IIIb kl.;
    Domas Didžiūnaitis, IIIb kl.; Dovilė Tučiūtė, IVb kl.

Padėkas reiškiame Erikui Bernadickui, Ie kl., Vestai Krištanaitytei, IIIc kl., Faustai Bagočiūnaitei, IIIb kl., Aušrinei Kaminskaitei, IIc kl. Deimantei Musteikytei, Ia kl., Viktorijai Bareišytei, IVb kl., Urtei Žiaugrytei, IIIb kl., Lukui Misiuliui, IIIc kl., Godai Zajančkauskaitei, IVc kl., Ugnei Navaruckytei, Ie kl., Agnei Guntulytei, IVb kl., Gabrielei Kepalaitei, Ie kl., Amandai Nefaitei, IIIb kl., Deimantei Šližytei, IVc kl., Akvilei Merkelytei, IIIc kl., Justinai Kalvelytei, IIb kl., Ugnei Sadzevičiūtei Ic kl., Vidui Dambrauskui, IIIb kl.

„Minties“ gimnazijos lituanistės