Po muzikos ir fotografijos pasaulį

Štai ir įvyko susitikimas su neeiliniu žmogumi, Danu Hermouetu, kuris pasidalino savo įspūdingo kelio po muzikos ir fotografijos pasaulį paslaptimi. Vien paminėję jo darbą su tokiomis pasaulinėmis grupėmis, kaip „Coldplay“, Adele, „Florence and the Machine“, „The XX“ ir „Sigur Ros“ kelia jaunų žmonių susidomėjimą šia talentinga ir charizmatiška asmenybe. Danas ne tik puikus garso inžinierius ir pasaulinių turų vadovas, bet ir fotografas, kuris yra žinomas ir Lietuvoje. Neseniai jo fotografijų parodos buvo atidarytos Panevėžyje ir Vilniuje. Kilęs iš Prancūzijos, Danas vedė mūsų tautietę Vaidą, turinčią „giminystės“ ryšių su mūsų gimnazija, todėl mums labai pasisekė kad šis garsus ir daug pasiekęs žmogus, turintis ypač įtemptą dienotvarkę, neatsisakė susitikti su „Minties“ bendruomene.

Mokytojos Irina Dementjeva ir Skirmantė Svetikienė kartu su IIb klase bei susidomėjusiais mokiniais džiaugėsi netradicine anglų kalbos pamoka. Svečias susitikimą pradėjo patarimais kaip siekti savo tikslo. Sužinojome, kad mokytis reikia visų dalykų , nes nežinai kada jų gali prireikti – užsienio kalbos keliaujant po pasaulį, fizikos dirbant garso inžinieriumi, chemijos užsiimant fotografija. Moksleiviai buvo aktyvūs pamokos dalyviai, uždavinėjo įvairius klausimus. Jiems rūpėjo kaip menininkas fotografuoja, kaip renkasi fotografijų objektą, kaip pavyksta pagauti kokį įspūdingą momentą ir kiek tai užtrunka. O kiek sveria visa įranga? Ar turi mėgstamiausią fotografiją? Ką patartų pradedančiam fotografui? Kodėl pastaruoju metu teikia pirmenybę fotografijai o ne muzikai?

Turininga ir prasminga pamoka –postūmis priimti naujus iššūkius ir nebijoti drąsiai mąstyti bei planuoti gyvenimą. Dėkojame Vaidai ir Danui už apsilankymą mūsų mokykloje ir pasidalinimą savo patirtimi su jaunais žmonėmis.

Irina Dementjeva, anglų kalbos mokytoja