Darnaus judumo ir tvarios ateities paieškos

Praėjusiais mokslo metais kartu su kitų gimnazijos klasių mokiniais pradėjome ieškoti kelių tvarios ateities link. Šiais mokslo metais spalio mėnesį dalyvavome geografijos ir technologijų pamokoje parduotuvėje „Be pakuotės“ (http://mintiesgimnazija.lt/index.php/345-tvarios-ateities-link ), o lapkričio 25 dieną buvome pakviesti į kitą pamoką „Darnaus judumo ir tvarios ateities link“. Jos tikslai buvo tokie: propaguoti vaikščiojimą, skatinti aktyviau rūšiuoti atliekas. Kartu su technologijų ir geografijos mokytojomis tą šaltą lapkričio pirmadienį išėjome pasivaikščioti po Kniaudiškių mikrorajoną ir apžiūrėti aplinką prie atliekų konteinerių, o namie ir gimnazijoje rastas atliekas teisingai surūšiuoti ir įmesti į atitinkamus konteinerius. Pamatėme tikrai ne pačių gražiausių vaizdų. Buvo nemalonu žiūrėti į gyventojų išmestas automobilių padangas, drabužius, įvairias buitines atliekas prie konteinerių.

Geriau pasijautėme sustoję prie naujų požeminių konteinerių. Kartu su muzikos mokytoja Ligita Dauderiene sukūrėme trumpą reklaminį šios mūsų pamokos-išvykos pristatymą „Rūšiuok linksmai“.

Pasirodo, mokytis galima ir vaikščiojant po savo mikrorajoną, stebint aplinką ir darant išvadas. Panevėžys – mūsų gimtasis miestas. Dauguma mūsų klasės mokinių į pamokas ateina ir namo grįžta pėsčiomis. Kai kurie mūsų klasės mokiniai per savaitę nueina daugiau nei 20 kilometrų, o sportuojantys dar daugiau.

Žiemos mėnesiais taip pat reikia daug judėti. Gimnazistė Ieva sako, kad pasivaikščiojimai žiemą yra naudingi, nes galima grožėtis sniegu pasipuošusius medžius, o Emilė pėsčiomis keliauja ne tik į mokyklą, bet ir į parduotuves, šokius. Dijus teigia, kad pasivaikščiojimai ramina žmogų, Simona jam pritaria ir sako, kad vaikščiojimas žiemą naudingas sveikatai. Teigiamai apie vaikščiojimą atsiliepia ir abu Rokai bei Danai, Gabrielė, Danielius, Modesta, Gabrielius ir kiti. Kai kurie gimnazistai dar priduria, kad žiemą einant pasivaikščioti reikia tinkamai apsirengti. Juk ir sinoptikai dažnai primena posakį: „Nėra blogo oro, yra bloga apranga“. Vaikščiojimas – darnaus judumo „priemonė“ tinkanti bet kokiu metų laiku ir oru.

IIa klasės mokiniai

1482008