^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Pi diena tampa gražia bendruomenės tradicija

Jau tradicija tapo gimnazijoje paminėti kovo 14-ąją, t.y. tarptautinę skaičiaus PI dieną. Norėdami įprasminti šį skaičių ir sužinoti apie jį daugiau svarbios informacijos, mokiniai, paskatinti matematikos mokytojų, plušėjo jau porą savaičių, o gal ir daugiau?... Vieni gamino dekoracijas, kiti stengėsi sukurti kuo įmantresnį skaičiaus PI simbolį. Išradingiausi ir originaliausi kūrybiniai darbeliai buvo eksponuojami parodėlėje. Žingeidesni mokiniai rinko medžiagą apie šį svarbų ne tik matematikoje skaičių ir, paruošę vaizdines pateiktis su svarbiausiais ir įdomiausiais faktais, demonstravo savo bendraamžiams. Grupė trečiokų sugalvojo pasidomėti ką apie skaičių PI žino gimnazijoje sutikti darbuotojai, gatvės praeiviai, kaimyniniame vaikų darželyje dirbantys žmonės, kurie šiandien jau pamiršę lygtis ir formules. Pateiktus klausimus ir įdomiausius, juokingiausius, žinoma, ir teisingiausius atsakymus sužinojome, pamatę sukurtą „Klausimėlio“ laidą. Ilgosios aktyviosios pertraukos metu abiturientai organizavo „BLIC“ turnyrą, kuriame rungėsi mokiniai, panorę siekti rekordų – išvardinti kuo daugiau skaičiaus PI skaitmenų. Pasiektas rekordas - teisingai išvardinti 33 skaitmenys. Rekordininku tapo IVc kl. gimnazistas Tomas Urbonas. Nuo Tomo labai nedaug atsiliko: Razgaitytė Augustina Ib kl., antrokas Jukonis Maksimas ir Šližytė Deimantė IIIc kl. Visi nugalėtojai džiaugėsi pelnytai gautais prizais. O kur dar keksiukų, papuoštų skaičiaus PI simboliu, fiesta?!!! Mėgautis savo sukurtu grožiu ir skanauti pačių keptų keksiukų mokiniai mokytojus per ilgąją pertrauką kvietė į mokytojų kambarį. Tikimės, kad po šios dienos šventės neliko nei vieno, kuris nežinotų, kad PI yra matematinė konstanta plačiai naudojama matematikoje ir fizikoje, reiškianti apskritimo ilgio ir jo skersmens santykį. Jai žymėti yra naudojama graikiška raidė – π. Pagal PI santykį pastatyta Didžioji Gizos piramidė. Šį skaičių analizavo tokie antikos matematikai kaip Archimedas. PI įdomus ne tik mokslininkams, bet ir menininkams. Jį galima pastebėti įvairiuose kūriniuose ir net Šventajame Rašte. 

Renginio organizatoriai

Straipsnių peržiūrėjimai
1561988