^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Rašinių konkursas „Gyvybė – dovana, branginkime ją“ (2021)

gyvybe

Šiais laikais kalbėti apie tokią aktualią temą kaip gyvybė sudėtinga. Tačiau mūsų mokykla ryžosi. Ne veltui nuo 2020 m. sausio mėnesio mokykla yra STEAM tinklo narė. Jau šeštą kartą Panevėžio „Minties“ gimnazijoje vyko respublikinis rašinių konkursas „Gyvybė – dovana, branginkime ją“. Baigiamojo renginio dalyviai šį kartą susitiko per zoom platformą. Buvo patogu jame dalyvauti visiems rašiusiems mokiniams, mokytojams, svečiams: tereikėjo tik paspausti gautą nuorodą ir jau patenki į baigiamąjį renginį. O dalyvių sulaukėme iš įvairių Lietuvos regionų. Džiugu, kad yra mokyklų, kurios visada dalyvauja šiame konkurse. Tai Panevėžio „Vilties“ progimnazija, Kuršėnų L.Ivinskio gimnazija, Elektrėnų savivaldybės Semeliškių gimnazija, Vilkaviškio rajono Pilviškių „Santakos“ gimnazija, Kauno J. Grušo menų gimnazija. Iš viso į konkurso virtualią dėžutę įkrito 46 rašiniai. Tiek mokinių šiais metais pasiryžo kūrybiškai mąstyti apie gyvybės vertę ir trapumą, būtinybę ją saugoti.

Po kūrybinių minčių puokštės, po gimnazijos direktorės Ramutės Stasevičienės, Panevėžio miesto Švietimo skyriaus atstovių Minolės Petronytės-Kairienės bei Vilmos Bartašienės sveikinimų mokiniai turėjo galimybę susitikti su jauna rašytoja Neringa Tik. Daugiau negu prieš dešimt metų Neringa pirmuosius kūrinius parašė būdama mokinė „Prozos rudenėlio“ šventei, kuri tradicinė „Minties“ gimnazijoje. Neringa jauniesiems kūrėjams pasakojo apie save daug įdomių dalykų, patarė nebijoti, net nurodė, kur kreiptis, jei kuris mokinys sumanytų išleisti savo knygą, visi kartu mokėsi kurti pasaką. Mokytojai, kurie paskatino mokinius rašyti konkursui apie gyvybę ir konsultavo savo ugdytinius, turėjo galimybę virtualiai pakeliauti po Panevėžio miestą. Šios ekskursijos vadove tapo krašto šviesuolė, bibliotekininkė Albina Saladūnaitė. Ji supažindino su Panevėžio žmonėmis, kurie puoselėjo šio miesto kultūrą, jos gyvybingumą. Įdomiai ir emocingai Albina Saladūnaitė pasakojo apie Mariją Rusteikaitę, Juozą Zikarą, Kazimierą Paltaroką, Zaborskų šeimą, Joną Jablonskį, Salomėją Stakauskaitę ir, aišku, apie Gabrielę Petkevičaitę-Bitę. Savo ekskursiją užbaigė G.Petkevičaitės-Bitės žodžiais: „Mus gali išgelbėti tik dvasios šviesa“. Visi šie žmonės, anot lektorės, savo veikla ir skleidė tą dvasios šviesą.

padekos gkIr dabartiniais laikais mokiniai, kurie ryžosi kalbėti apie gyvybę, taip pat atveria kitiems savo dvasios šilumą. Tuo, anot vertinimo komisijos protokolo, labai išsiskyrė kai kurie darbai. Konkurso nugalėtoja tapo III klasės gimnazistė Milda Domarkaitė iš Plungės „Saulės“ gimnazijos, kūrybiškai ir novatoriškai atskleidusi gyvybės temą darbe „Žaidimas“, gimnazistę konsultavo mokytoja Ramutė Damulienė. Jautriai gyvybės temą atskleidė įvardinti 8-10 klasių mokiniai: Andrėja Artemanovskytė (Kauno J.Grušo menų gimnazija, mokytoja Jolanta Sereikienė), Kornelijus Villeruš (Kauno Jono Jablonskio gimnazija, mokytoja Kristina Bačiulienė), Eulalija Bitė Čivilytė (Panevėžio „Vilties“ progimnazija, mokytoja Audronė Tichanavičienė), Rugilė Lieliūtė (Elektrėnų savivaldybės Semeliškių gimnazija, mokytoja Asta Dzikevičienė), Kristina Kamarauskaitė (Utenos Adolfo Šapokos gimnazija, mokytoja Gritana Tūzienė) bei „Minties“ gimnazistai Kristupas Dirsė, Tajus Magyla, Eva Marapolskaitė, Mindaugas Zelionka. XI-XII klasių grupėje buvo įvertinti savitai rašiusieji gyvybės tema šie gimnazistai: Meda Jonaitytė (Vilkaviškio r. Pilviškių ,,Santakos“ gimnazija, mokytoja Rasa Kvirevičienė), Agnė Malinauskaitė (Kauno rajono Akademijos VDU Ugnės Karvelis gimnazija, mokytoja Janina Kriščiūnienė ), Aistė Noreikaitė (Vilniaus Simono Daukanto gimnazija, mokytoja Nijolė Lukšaitė), Gabija Jurkutė (Šiaulių r. Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazija, mokytoja Asta Mazūraitė), Adriana Levanaitė, (Šiaulių „Romuvos“ gimnazija, mokytoja Dana Streckienė), Kamilė Čirbulėnaitė (Biržų „Saulės“ gimnazija, mokytoja Adelė Samulionienė), taip pat „Minties“ gimnazistės Karina Kaminskaitė ir Darija Valavičiūtė (mokytojos Eglė Noreikienė, Danguolė Smalinskienė, Emilija Gedraitienė). Visi konkursui atsiųsti darbai įdomūs, saviti, aktualūs, tad autoriai apdovanoti Padėkomis, o laureatai ir įvardinti skatinamieji – „Minties“ gimnazijos dovanėlėmis ir rėmėjų prizais. Gimnazija džiaugiasi Nacionalinio kraujo centro Panevėžio skyriaus, Panevėžio miesto Sveikatos biuro, Gamtos mokyklos, E. Mezginaitės viešosios bibliotekos, G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekos, Panevėžio miesto Pedagogų švietimo centro – projekto idėjos partneriais. Renginį vedė „Minties“ gimnazistai ir mokytoja Emilija Gedraitienė. Ne kartą akcentuota mintis, kad šiandien kalbėti apie gyvybę labai sunku, bet ir svarbu. Gal rašymas padės ne vienam lengviau išgyventi šio karantino atskirtį, geriau pažinti ir atrasti save, gal nuves prie ateities svajonės, anot L. Brauno, „Padėkite kitiems pasiekti jų svajones ir jūs pasieksite savąsias.“

                                                                    Danguolė Smalinskienė, „Minties“ gimnazijos mokytoja
Nuotraukoje padėkomis džiaugiasi mintiečiai Nedas, Karina ir Karolina

Konkurso organizatoriai:
Panevėžio „Minties“ gimnazija
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Konkurso nuostatai ir priedai: word max

Straipsnių peržiūrėjimai
1528117