^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Pasimatuoti profesiją

Dažnam jaunam žmogui pasirinkti teisingą, jam tinkantį tolimesnį gyvenimo kelią – nemenkas iššūkis. Planuojant karjerą, jaunas žmogus turi išmokti pažinti save, savo gabumus, įvertinti šalies ekonominius pokyčius ir tendencijas.

Mūsų gimnazijoje mokiniams ugdymo karjerai klausimais padeda mokytoja, profesijos patarėja Rasa Paukštytė, klasių vadovai. Vyksta susitikimai su universitetų, kolegijų, profesinių mokyklų atstovais, studentais, pokalbiai klasių valandėlėse, rengiamos karjeros dienos.


Viename nacionalinio projekto „Mokytojai Lietuvai“ pranešime sakoma, kad verslas turi būti neatsiejamas mokyklų partneris, o ekskursijos po įmones, supažindinimas su versle vystomais technologiniais procesais turėtų tapti ne progine, o nuolatine praktika. Gimnazijos bendruomenę džiugina miesto įstaigos, įmonės, neatsisakančios priimti mokinių grupes, supažindina su įvairiomis profesijomis. Šiais mokslo metais gimnazijos mokiniai lankėsi daugiau nei dvidešimtyje įmonių, įstaigų. Susitiko su projekto „Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti“ dalyviu Liudu Dapkumi, uždarojoje akcinėje bendrovėje „Rifas“ domėjosi elektroninių sistemų gamyba, mokėsi verslo paslapčių kavinėje „Kavos dėžutė“, o Panevėžio kolegijoje – verslininko abėcėlės, lankėsi Šiaulių banke, Visuomenės sveikatos centre, viešbučiuose ir kitose įstaigose. Uždaroji akcinė bendrovė „VIA Unica“ gimnazijos mokinius priėmė ne kartą. Sausio 18-tą dieną ten lankėsi IIb klasės mokiniai.

DSCN0141Viešbutyje „Romantic“ vyko netradicinė   visuomeninės geografijos, technologijų, turizmo ir mitybos bei   ugdymo karjerai pamoka „Turizmo verslo plėtros galimybės ir viešbučių darbuotojų poreikis Panevėžio mieste“. Per pamokas mokiniai sužino apie Panevėžio ūkio plėtros galimybes, apie miesto geros geografinės padėties įtaką   po Baltijos šalis keliaujantiems turistams, kuriems Panevėžys tampa stotele tarp Vilniaus ir Rygos. Viešbutyje gimnazistus pasitiko direktorė Dovilė Šipelienė. Ji supažindino mokinius ne tik su viešbučio infrastruktūra, specialybių įvairove ir darbo specifika, bet davė puikių minčių dėl tolimesnio gyvenimo kelio pasirinkimo. Anot direktorės, žmonės, kurie dirba mėgstamą darbą, yra ne tik laimingi, bet ir sveiki. Ji patarė mokiniams dar mokyklos suole pasėti mažą savo svajonių profesijos daigelį, jį puoselėti, auginti ir tapti puikiu savo darbą išmanančiu specialistu.

DSCN0147Mūsų gyvenime vis labiau įsigali naujosios technologijos, šiuolaikinėse įmonėse žmonių darbo vietas užima robotai, todėl pokyčiai darbo rinkoje tampa kasdienybe. Mūsų vaikai privalės mokėti greitai keistis, persikvalifikuoti, gebėti orientuotis darbo rinkoje. Gimnazijos vadovai ir pedagogai džiaugiasi novatorišku darbdavių ir verslininkų požiūriu į šiandieninę mokyklą bei dėkoja jiems už puikią galimybę „pasimatuoti profesiją“ ne iš knygų, pokalbių ar nuogirdų, o gyvai su ja susitikti, pamatyti, pajausti ir nors šiek tiek prisiliesti.

Rimalda Vitkevičienė

Straipsnių peržiūrėjimai
1562104