^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Susitikimas su rusų kosmonautu Sergejumi Avdejevu

DSC 1095Sausio viduryje Lietuvos etnokosmologijos muziejuje lankėsi ypatingas svečias – kosmonautas, tarptautinėje kosminėje stotyje „Mir“ praleidęs daugiau nei dvejus metus, branduolinės fizikos mokslų daktaras Sergejus Avdejevas. Sergejus Avdejevas yra trijų kosminių skrydžių dalyvis, dirbo „Mir“ kosminėje stotyje, atliko 10 išėjimų į atvirą kosmosą. Kosmose praleido 747 paras, o ilgiausias skrydis truko 379 paras. Jis yra penktasis žmogus pasaulyje pagal bendrą praleisto laiko kosmose trukmę ir antrasis – pagal ilgiausiai trukusį buvimą kosmose.

Beveik dvi valandas trukęs susitikimas neprailgo, gimnazistams paliko įspūdį, privertė susimąstyti apie kosminių skrydžių į visatą galimybes ir ateitį. Pokalbis buvo nuoširdus, nustebino kosmonauto kuklumas ir dėmesingumas, įdomus pasakojimas apie tarptautines misijas, kosminių stočių paleidimo ir veikimo principus. Susitikimo dalyviai sulaukė daugybės atsakymų į klausimus apie skrydžius, jų pavojų, pasiruošimą, išgyvenimo sąlygas, reabilitaciją. Sergejus Avdejevas pasidalino smagiais vaizdo įrašais iš kosminės stoties „Mir“ kasdienybės.

Ta proga aplankėme ir etnokosmologijos muziejaus ekspozicijas. Įdomu buvo pamatyti lietuviškų palydovų „LituanicaSAT-1“ ir „LitSat-1“ prototipus, sužinoti kokie lietuviai bei  lietuvių kilmės žmonės dirbo kosmonautikos srityje, kokie iššūkiai laukia kosmoso tyrėjų, kas yra pirmūnai pasaulio kosmonautikoje. Nustebino teleskopo dydis, meteoritų bei Mėnulio akmens pavyzdžiai.

Augustina Razgaitytė, Jonas Kriaučiūnas, Ib
IT mokytojos Inga Rulienė ir Rasa Žulienė

Straipsnių peržiūrėjimai
1562135