^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Pirmosios mintiečių robotų misijos buvo sėkmingos

DSC 0160

Visą rudenį trys pirmokų, pasirinkusių robotikos pamokas, komandos būrėsi prie „First Lego League“ varžyboms skirto lauko „Į orbitą“. Šimtai bandymų - sėkmingų ir nevykusių, dešimtys programinio kodo taisymų, Lego konstrukcijų tobulinimo valandų - tik tam, kad per 2 min ir 30 sekundžių robotas įvykdytų kuo daugiau misijų rinkdamas taškus.
2018-12-08. Daugybės dalyvių dėmesio sulaukusiame miesto renginyje „Robotų fiesta“, dešimtys komandų iš Panevėžio ir aplinkinių miestų gimnazijų ir progimnazijų subūrė šauniausius robotų kūrėjus. Sumanūs konstrukciniai sprendimai, programavimo gudrybės, komandinis darbas ir beribė fantazija – buvo visko. Šįkart metų varžybų misija jaunuosius robotų kūrėjus nukėlė į kosmosą. Varžybų dalyvius ir žiūrovus kvietė robotų paroda, kurioje technikos entuziastai demonstravo savo sprendimus, neabejotinai nudžiugino ir pranešimai su karščiausiomis naujienomis apie Panevėžyje įsikursiantį STEAM centrą ir jau pavasarį „Minties“ gimnazijoje duris atversiantį vieną pirmųjų Baltijos šalyse robotikos varžybų centrą.


Startavome pirmieji - jaudulys tikrai nežemiškas, nežinojome ar šalia stovinčios komandos pajėgios, ar mūsų robotų konstrukcijos tinkamos, ar suplanuotos misijos pavyks. Tik 2,5 min. ir teisėjų verdiktas. Lūkesčiai ir praktika nenuvylė! Visų trijų bandymų eilėje mintiečių komandos laikėsi tarp lyderių. Galutiniai rezultatai - esame geriausių komandų dešimtuke. Sveikiname komandas!

  • Komanda ROBO, 96 taškai, 3-oji vieta: Arnas Malinauskas, Danas Vilkas (Ib klasė)
  • Komanda Lego-Hero, 94 taškai, 5-oji vieta: Danas Dargužis, Danas Pritulkas (Ia klasė)
  • Komanda ROBO-1, 81 taškas, 9-oji vieta: Karolis Juozaitis,  Justinas Šutas (Ib klasė)

Smagu buvo stebėti kitų komandų pasirodymus, robotų Sumo rungtis, linijos sekimo rungtį, parodomąjį robotų futbolo žaidimą, išgirsti robotuko Tuko sveikinimą šventės dalyviams. Nuostabi patirtis, daugybė įspūdžių ir gera nuotaika.

Inga Rulienė, IT mokytoja

Nuotraukos: Inga Rulienė, Jonas Kriaučiūnas, Ib

Straipsnių peržiūrėjimai
1562066