^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Skautų draugovės veikla 2016-2017 m.m.

19-oji Pavasario šventė „Senamiesčio jūrmylė“

Šeštadienį į Klaipėdą suplūdo net 1700 skautų iš visos Lietuvos. Kartu su jais buvome ir mes „Gabijos“ draugovės skautai. Čia visą dieną vyko didžiausias metinis skautų renginys – 19-oji Pavasario šventė „Senamiesčio jūrmylė“, skirta skautų globėjo Šv. Jurgio dienai paminėti. Šventė prasidėjo šv. Mišiomis Marijos Taikos karalienės bažnyčioje, vėliau nuo bažnyčios iki Teatro aikštės driekėsi eisena. Susirinkusiuosius pasveikino Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas: „Smagu matyti iš visos Lietuvos atvykusius skautus. Linkiu, kad jūs pajaustumėte, koks nuostabus šis kraštas, ir iš Klaipėdos išvažiuotumėte sustiprėję. Skautai yra Lietuvos ateitis!“
Skautai visą šeštadienį turėjo daug veiklos: prisidėjo prie akcijos „Darom 2017“ Smiltynėje, senamiestyje skautai ir patyrę skautai dalyvavo orientaciniame žygyje, jaunesnieji skautai lankėsi Delfinariume.
Ankstyvą 2017 m. balandžio 23 d. sekmadienio rytą Panevėžio krašto skautai skubėjo į Palangą. Palangos Botanikos parką, kur netoli Birutės kalno yra slėnis, pavadintas skautų vardu. Ten galima rasti akmenį su ne visai aiškiais inicialais ir nedidelį paminklą ant kurio parašyta: Dr. Jacques Moreillon.
Panevėžio krašto 150 skautų turėjome ritinę rikiuotę, kur brolis Jokūbas "Geležinio vilko" draugovės skautas davė įžodį. Mums skautams ši vieta labai brangi. Čia 1933 metų vasarą vyko pirmoji skautų stovykla, kur dalyvavo daugiau negu 2000 skautų iš visos Lietuvos. Joje lankėsi pasaulio skautų įkūrėjas, lordas R. Baden-Powellas. Jis į stovyklą atvyko su dar 650 anglų skautų. Atvykusius pasitiko tuometinis prezidentas Antanas Smetona. Amžininkai pasakoja, kad Palangos slėnyje ant kalvos stovėjo dvi palapinės – įkūrėjo R. Baden-Powello ir prezidento A. Smetonos, o tarp jų buvo padėtas iš apylinkių atgabentas didelis akmuo. Ant to akmens vėliau skautų įkūrėjas, jo žmona ir tuometinis Lietuvos prezidentas užrašė savo inicialus, kuriuos ten galima rasti ir dabar. Džiaugiamės gerai praleidę laiką ir suradę naujų draugų.

Patyręs skautas Alanas Žardeckas, IVd


Skautų vadovo pradžiamokslis

Balandžio 1-2 dienomis, skautų name, Kaune vyko jaunesniųjų skautų vadovų mokymai „Skautų vadovo pradžiamokslis“. Į šiuos mokymus buvo pakviesti ir trys „Gabijos“ draugovės skautai. Susirinko linksma ir išradinga kompanija iš visos Lietuvos regionų. Liūdna nebuvo, nes įgyjome naujų žinių bei pasitikrinome jau turimas. Įgavome ne tik teorinių, bet ir praktinių užduočių. Įspūdingas, painus orientacinis žygis po Kauno senamiestį suteikė daug gerų emocijų. Linksmai ir naudingai praleidome laiką. Įgytą patirtį panaudosime ateities planuose.


„Pavasario sutikt išėjom...“

Šeštadienį (kovo 18 d.) „Gabijos“ draugovės skautai su gera nuotaika iškeliavo į Skaistakalnio“ tunto vasaros sezono atidarymo žygį. Džiaugėmės atėjusiu pavasariu, atbundančia gamta, sugrįžtančiais paukščiais, bei visokiais kitais skautiškais gerais dalykais. Broliui Ridui žygis buvo įpatingas. Ridui – HIP VALIO!!! HIP VALIO!!! HIP VALIO VALIO VALIO!!!


Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena

„Gabijos“ draugovės skautai paminėjo ir kovo 11-osios šventę. Šviečiant saulutei, su gera nuotaika rinkomės Laisvės aikštėje. Kartu su miesto bendruomenės nariais, husarų batalionu pakėlėme vėliavą, sugiedojome himną, klausėmės koncerto. Po to išžygiavome į žygį. Šis žygis įsimintiniausiu liko sesei Gabrielei ir broliui Edgarui, nes šią dieną tapo tikrais patyrusiais skautais. HIP VALIO, Gabrielei ir Edgarui!!!


Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena

„Minties“ gimnazijos skautų draugovė „Gabija“ taip paminėjo vasario 16-tosios šventę. O sesės Živilė ir Gintarė dalyvavo žygyje „Už Tėvynę“.

Sesės Gintarės įspūdžiai iš žygio:

„Vasario 16-ąjai paminėti, Panevėžio krašto patyrę skautai organizavo žygį Už tėvynę 17, kuriame dalyvavo ir mūsų draugovės skautės. Ankstų rytą būriavomės laisvės aikštėje su 15 kg. sveriančiomis kuprinėmis ir pasiskirstę maisto davinius pajudėjome. Žygio B taškas nebuvo atskleistas, todėl ėjome per laukus, miškus, žvirkelio kelią į nežinią. Po maždaug 15km stojome pailsėti, iškelti LR vėliavos, sugiedoti himną, sukurti laužą, pasišildyti, prisiminti kodėl esame visi kartu šią dieną. Pailsėję judėjome toliau. Už dar kelių kilometrų miške pietavom. Kol maistas virė ant laužo, dalyviai dalyvavo programoje, žaidė žaidimus. Pailsėję, pasistiprinę, žygiavome su daina toliau. Pagaliau tikslas pasiektas. Atvykome į Naujamiestį, buvome šiltai sutikti sesės Linos ir apgyvendinti Naujamiesčio parapijos namuose. Įsikūrę, dalyvavome skautoramoje, žvakių šviesoje dainavome dainas. Atėjus vėliam vakarui, ištvermingiausieji dalinosi įspūdžiais, žaidė, o kiti sapnavo jau ne pirmą sapną. Ryte išsimiegoję, pusryčiavome, susiruošėme, susitvarkėme ir rikiavomės kelionei namo.“

Gintarė Svirplytė, IIc


Laisvės gynėjų diena

16426332_1393924014015396_1760629816_n.jpg

Laisvės gynėjų dieną minėjo ir mūsų gimnazijos skautai.


Žiemos stovykla „Ei, skaute! Nežiopsok...“

2016 metų gruodžio 16-17 dienomis mokykloje vyko skautų stovykla „Ei, skaute! Nežiopsok...“, kurią organizavome mes, „Gabijos“ draugovės skautai. Užsiregistravę ir įsikūrę keliavome į rikiuotę, po kurios vyko „Gražių dainelių daug girdėjau“ konkursas, kuriame skautai parodė savo balsus ir dainavimo sugebėjimus, o atrinktieji daininkai keliaus į finalą Kaune, kuris vyks 2017-01-21. Padainavę pavakarieniavome, o tada prasidėjo didžiausios linksmybės – programa pagal amžiaus grupes. Mažiausieji ėjo į kūrybines dirbtuves, kuriose gamino KAŽKĄ, skautai dalyvavo varžytuvėse, kuriose atlikinėjo įvairiausias užduotis, o patyrę skautai dalyvavo protmūšyje, kuriame atsakinėjo į klausimus ne tik apie skautus ir jų veiklą, bet ir apie tai, kas dabar populiariausia pasaulyje – muziką, filmus ir t.t. Žinoma, kokios linksmybės be dainų ir šokių. Vyko kalėdinių dainų karaokė ir, kol mažieji žiūrėjo filmą, skautai ir patyrę skautai šoko iki nukritimo! Prisišokę, prisidainavę ir pažiūrėję filmus ėjome miegoti. Kitą rytą pradėjome nuo stovyklos emblemos gaminimo, o pasigaminę ėjome tvarkyti savo kabinetų, nes skautas visada palieka švariau, nei randa. Taip pat į mūsų mokyklą buvo atkeliavusi Betliejaus ugnis, kurią galėjo pasiimti į savo namus visi, kurie norėjo. Pasišildę Betliejaus ugnimi kūrėme atsisveikinimo dainas, kuriomis džiuginome kitus brolius ir seses. Nors niekas ir nenorėjo namo, atėjo uždarymo rikiuotė, po kurios, deja, teko išsiskirti. Lauksime skautų savo mokykloje ir kitais kartais!

Živilė Kairytė, IIIb


Nepaprastos lenktynės po Minties gimnazijos planetą“

Gruodžio 7-ąją dieną gimnazijoje vyko renginys Nepaprastos lenktynės po „Minties“ gimnazijos planetą“, skirtas Panevėžio progimnazijų aštuntokams. Dalyvavo dešimt komandų iš įvairių progimnazijų. Šiame renginyje aktyviai dalyvavo ir mokyklos skautai. Atvykusius į gimnaziją svečius pasitiko skautai, kurie buvo kiekvienos komandos palydovais ir padėjėjais. Po direktoriaus kalbos, patyrę skautai Iveta ir Alanas, kurie buvo renginio vedantieji, paskelbė žaidimo pradžią. Aštuntokams orientuotis ir rasti reikiamas stoteles padėjo gimnazijos skautai (juk jie ne tik miške orientuojasi). Kiekviename punkte dalyviai susidūrė su įvairiais klausimais, galvosūkiais, teko prisiminti matematikos, fizikos, anglų žinias, Lietuvos asmenybes, regionų tautinius kostiumus ir kt. Aplankę dešimt stotelių, susipažinę su gimnazija, dalyviai grįžo atgal į pradžią, sužinoti rezultatų ir pasidžiaugti laimėtojais. Nebuvo pamirštas nei vienas dalyvis. Kiekviena komanda apdovanota saldžiomis dovanėlėmis, o laimėtojai  (Alfonso Lipniūno progimnazija) ypač džiaugėsi pagrindiniu prizu - Escape room dovanų kuponu.

Patyrusi skautė Gintarė Svirplytė, IIc


Rudens stovykla „Iš partizano dienoraščio...“

Spalio 28 dieną mūsų draugovės skautai vyko į Vadoklių pagrindinėje mokyklą, kur vyko Panevėžio krašto skautų rudens stovykla „Iš partizano dienoraščio...“ Atvykę į mokyklą,  buvome šiltai sutikti stovyklą organizavusių skautų. Įsikūrę, sudalyvavę stovyklos atidarymo rikiuotėje,  visi rinkomės prie „Vakaro laužo“. Ten Vadoklių pagrindinės mokyklos  istorijos mokytoja Eugenija Naulickienė,  mums papasakojo apie žymiausius partizanus ir jų gyvenimą. Tuomet visi drauge dainavome lietuvių liaudies dainas. Diena užsibaigė diskoteka ir „karaokės vakaru“. Anksti gulę – anksti ir kėlėmės! Iš pat ryto sudalyvavome orientacinėse varžybose po Vadoklių miestelį. Žinoma, mums sekėsi puikiai. Popiet, žygiavome į Vadoklių centrinę aikštę, dalyvavome minėjime skirtame Vyčio apygardos partizanams, kritusiems kovoje dėl Lietuvos laisvės, atminti. Pagerbę partizanus tylos minute, grįžome į Vadoklių pagrindinę mokyklą. Ten mūsų laukė kūrybiniai pionerijos darbai. Iš makaronų konstravome,  klijavome ir statėme „stovyklos vartus“. Sezono uždarymo stovyklą vainikavo išpjaustytų ir dekoruotų moliūgų įžiebimas kieme, bei vakaro rikiuotė. Stovyklą palikome kupini teigiamų emocijų ir gerų įspūdžių!

Edgaras Tumelis, IIIb


Panevėžio miesto gimtadienyje

Gabijos draugovės skautai iškilmingai nešė „Minties“ gimnazijos vėliavą miesto eisenoje.


Skautų vasaros stovykla „Rasakritis“

Šių metų vasaros stovyklą Rasakritis viršininkė buvo mūsų vadovė Jūratė Gelžinienė, tad Gabijos draugovė turėjo daug įsipareigojimų. Stovykla vyko 19–23 dienomis, Vilktupyje, Panevėžio raj. Programoje netrūko užsiėmimų nei mažiesiems, nei vyresniesiems. Mus aplankė užsienietės vienuolės, gyvenančios Panevėžyje. Karininkai su savo amunicja bei kovinėmis pratybomis. Linksmai pažymėjome Joninių šventę ir sveikinome stovykloje buvusius Jonus ir Janinas, žaidėme įvairiausius žaidimus ir mokėmės skautiškų dainų, mažieji mokėsi žygiuoti ir raportuoti, o patyrę skautai tobulino savo skautiškas žinias ir įgūdžius. Nebuvo laiko liūdėti ar nuobodžiauti. Norime pasidalinti smagiomis akimirkomis su Jumis!

Straipsnių peržiūrėjimai
1562063