Mokėmės gyventi

rytmetys

Gražių idėjų ir minčių įkvėpti mūsų gimnazijos sveikatinimo projekto „Sportuok kitaip – sportuok visaip 2018“ organizatoriai vieną lapkričio šeštadienį sukvietė mokinius ir jų tėvus, močiutes ir senelius, kolegas ir mokytojus senjorus į gimnazijos bendruomenės Šeimų rytmetį. Džiaugiamės, kad šiais metais sulaukėme daug jaunų žmonių iš „Šaltinio“ ir „Saulėtekio“ progimnazijų. Sveikatinimo projektai gimnazijoje vyksta jau septintus metus. Juos inicijuoja ir vadovauja kūno kultūros mokytoja Milda Masilionytė kartu su savo kolegėmis – kūno kultūros mokytojomis. Sakoma, kad ruduo pats tinkamiausias metas susirūpinti kūno ir dvasios harmonija. Rytinis sveikatinimo projekto renginys, kaip ir dera, prasidėjo nuo fizinių pratimų – Pilateso mankštos, kuri garsėja kaip puiki priemonė ne tik kūnui, bet ir sielai. Žaisdami stalo tenisą rytmečio dalyviai lavino greitį, reakciją ir koordinaciją, jėgos treniruotėje pasisėmė gerų emocijų ir patobulėjo fiziškai.

Šeimų rytmečio užsiėmimams vadovavo ne tik kūno kultūros, bet ir kitų dalykų mokytojai, gimnazijos bendruomenės nariai. Štai Zumbos treniruotės vadove tapo Erika Vžesniauskienė – vieno gimnazisto mama. Biologijos mokytoja Jurgita Skrebienė rytmečio dalyvius mokė patiems pasidaryti natūralų kūno šveitiklį, o po anglų kalbos mokytojos Jovitos Ivanauskienės pamokėlės daugelį dalyvių apėmė šventų Kalėdų laukimo dvasia. Mokytoja parodė ir visiems norintiems padėjo pasigaminti gražius kalėdinius atvirukus.

Nebuvo užmiršti ir patys mažiausieji rytmečio svečiai. Jie žiūrėjo animacinį filmuką, kartu su šeimos nariais dalyvavo užsiėmimuose, padėjo šventės organizatoriams ištraukti laiminguosius loterijos bilietus.

Lapkričio 17-ąją mūsų gimnazijoje kvepėjo pyragais ir įvairių vaistingųjų žolelių arbata, skambėjo įvairių kartų žmonių balsai, jaunatviškas klegesys ir juokas. Štai tada ir supranti, kad norint pasijusti laimingesniu žmogumi, labai svarbus bendravimas su draugais, artimaisiais, kaimynais ir bedradarbiais.

Mokytoja Rimalda Vitkevičienė