Raktas į TOLERANCIJĄ

DSC 0885Lapkričio 16-ąją paminėjome Tarptautinę tolerancijos dieną. Šių metų pilietinės iniciatyvos simbolis – RAKTAS. Ar turime raktą savyje, kuris galėtų atrakinti širdį ir įsileisti į savo minčių bei jausmų labirintą šalia esantį žmogų, kitokį ne tik savo išvaizda, bet ir požiūriu, religija, tautybe? Apie toleranciją kalbėjome įvairiomis formomis: paroda, spektakliu, susitikimu, diskusija.

Mokytojos Jovitos Ivanauskienės dėka į dailias širdutes sugulė visi gimnazistų ir mokytojų atnešti rakteliai. Kompozicija „Iš širdies į širdį“ papuošė erdvę prie mokytojų kambario.

Susimąstyti apie jaunimo problemas ir net išreikšti savo nuomonę pakvietė Panevėžio moksleivių namų teatro studijos spektaklis „Žaidimas be taisyklių“ (vadovė D. Šumskienė) ir psichologės Norvilės Sučylaitės moderuota diskusija. Ar moksleiviai pajuto, kad bet kada gali  susidurti su abejingumu, bendravimo kultūros stoka, įžeidinėjimais? Ar jie liks nuošaly? O gal ieškos sprendimo?

DSC 0839

Įdomus susitikimas-diskusija vyko teatro klasėje, kur į svečius atvyko Panevėžio lėlių vežimo teatro režisierius Antanas Markuckis ir aktoriai iš Ukrainos, jau antrus metus vaidinantys teatre. Svečiai džiaugėsi lietuvių tautos nuoširdumu ir tolerancija. Režisierius pasakojo apie savo asmeninę patirtį bendraujant su kitų tautų žmonėmis. Susitikimui jaukią aplinką sukūrė teatro studijos „Draugai“ jaunieji aktoriai ir vadovė Birutė Beresnevičienė – išvirė žolelių arbatos, vaišino sausainiais.

DSC 0846  DSC 0848

DSC 0883

Tikėkime, kad kiekvienas žmogus savo viduje turi pakantumą, supratimą, draugiškumą, kito priėmimą, pagarbą, tik ne visada tai atskleidžia kitiems... todėl kartais reikia rasti simbolinį raktą, kuriuo galėtume atrakinti vidinį pasaulį ir padėti atsiskleisti šioms žmogaus savybėms.