^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Nauja pažintis ir patirtis

1d

2020-09-23. Nuotykių diena Id klasei prasidėjo saulėtą rugsėjo rytą, išsiruošus į kelionę link Šakių. Pačiame miesto centre mus pasitiko nuostabaus grožio karilionas. Apie Vinco Kudirkos asmenybę, lankant jo paminką, papasakojo lietuvių kalbos mokytoja Aušra Balčikonienė.

Užsukome į Kidulių dvarą, kur visus pasitiko senoviškai apsirengusios dvi tarnaitės. O tada ir prasidėjo Napoleono lobio paieškos, kurį surasti turėjo padėti gimnazijoje įgytos žinios. Geografijos žinias pasitikrinome dėliodami žemėlapį ir ieškodami nurodytų vietų jame. Dvaro menėje turėjome ne tik pasimokyti ano meto manierų, bet mokėti tinkamai prisistatyti bei sudėlioti ir perskaityti eilėraštį. Po to visi sušokome senovinį šokį. Vėliau komandos gavo po užduotį ir ją įvykdę turėjo rasti visų ieškomą Napoleono lobį. Buvome nustebinti, kad ir matematikos žinių prisireikė, nes užkoduotos mįslės atsakymo tekstą rašėme skaičiuodami knygos puslapius, eilutes ir net žodžius. Turėjome kruopščiai dirbti visi, nes viena klaida – viskas iš naujo! Po ilgų ieškojimų radome paslėptą lobį.

Mūsų kelionė tęsėsi toliau - keliavome į Sudargo piliakalnius. Ten klasės auklėtoja Irina Dementjeva prie J.D. Selingerio paminklo papasakojo apie rašytojo gyvenimą ir kūrybą. Visi draugiškai pasidalinome Napoleono lobį, pasigrožėjome įspūdingais gamtos vaizdais, pasitikrinome savo ištvermę lipdami nesuskaičiuojamą kiekį laiptelių ir kupini gražiausių įspūdžių grįžome į namus.

Straipsnių peržiūrėjimai
1845822