Žemės mėnuo

Ž mėnuo

Žydras taškelis žvaigždžių atžvilgiu – tai mūsų planeta. Vardas „Žemė“ yra anglų ir vokiečių kilmės, kurį išvertus reiškia „Paprasta“. Šiam vardui apie 1000 metų.
Nuo 1978-ųjų Žemė gerokai pasikeitė: iš mėlynai-žaliai-baltos planetos ji virto į rudai-pilkai-juodą, o anksčiau Žemė buvusi purpurinė.
Nuo kosmose tvyrančio šalčio ir nuo Saulės karščio Žemę apsaugo aura – atmosfera. Aplink Saulę Žemė skrieja 108 000 km/h, o aplink savo ašį – 1600 km/h greičiu.
Kovo 20-ąją pradėjome renginių ciklą, skirtą Pasaulinei Žemės dienai. Iškėlėme Žemės vėliavą. Susitikome ir bendravome su Aplinkos apsaugos viceministru Martynu Norburtu. M.Norbutas vedė pamokas III-IV klasių mokiniams, kalbėjo apie gamtos apsaugos, oro taršos ir kitas problemas. Viceministras susitiko ir su bendruomene, pasidžiaugė pradėta renovuoti gimnazija.
Kviečiame prisijungti. Renginių programa: pdf

Daiva Stančiauskienė, fizikos mokytoja